Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα..Ακομα και το βραδυ καταιγιδες στα δυτικα...Ανθεια Μεσσηνιας..

315978765_820648549241615_7118497851505334423_n.jpg

Πολυ νερο και Λακωνια...Για την Αθηνα δεν εχω να γραψω κατι...Οπου φτωχος κι η μοιρα του...Ουτε ο Θεος ουτε ο διαολος δε μας σωζει...!!!Και προσωπικα δεν προκειται να ξαναδωσω αναφορα απο Αθηνα..Παρα μονο οταν μας εχουν οι ειδησεις πρωτο θεμα...!!!Βαθυ Φθινοπωρο δεν υπαρχει ουτε καν φθινοπωρο.Το μονο βαθυ ειναι το λαρυγγι μας!!!Δυστυχως!!!

Θελω να δω ολα τα λαμογια στα μμε και στα διαφορα σαιτ τι θα λενε...Οταν ριχνει πολυ νερο φταιει η κλιματικη αλλαγη οταν χιονιζει μεσημερι φταιει η κλιματικη αλλαγη οταν εγω κατουραω αναποδα φταιει η κλιματικη αλλαγη..Τωρα που στην Αθηνα εχουν πεσει 50mm το φθινοπωρο αντι για 200,ποιος φταιει??Τωρα γαργαρα...Αφου ειναι καλος ο καιρος στη χαβουζα..ολα καλα..!!Δεν υπαρχει κλιματικη αλλαγη...Ανομβρια??Οχι ρε...Μπαινουμε Δεκεμβρη σε λιγο....Ξεφτιλα....Σιχαμα....Αηδια....!!Αυτος δεν ειναι καιρος Π..Ειναι για τον Π......😜

Καλη απολαυση σ ολα τα φιλαρακια που βρεχονται και θα βραχουν...Απολαυστε το και για μενα ρε μαγκες...Εγω..Κλασικα...Μπανιστηρι...

Φιλια απο τον καιρικο ζητιανο...

20221109_110203.jpg.3ac5f0611798c10846639ccfbb29e3fc.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, φαίνεται πως έβρεξε εδώ πάλι σήμερα κάποια στιγμή μέσα στο βράδυ-νωρίς το πρωί, καθώς οι δρόμοι είναι βρεγμένοι. Τίποτα σοβαρό ωστόσο. Τώρα κλασσικά ήλιος και 13 βαθμοί… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρύς ο Σεπτέμβρης φέτος! Φρίκη ,που λέει και ένας φίλος.Με φούτερ στις 8 το πρωί περπάτησα 200μ και ίδρωσα και αυτό σχεδόν στα 400μ υψόμετρο. Δεν εχει υπάρξει υποψία να φορεθεί μπουφάν, ούτε καν στα πιτσιρίκια.  

Μόνο με λευκά Χριστούγεννα ξεπλένεται τέτοιο αίσχος 😏 καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Να ήταν μόνο ο Νοέμβρης θερμότερος φέτος Σωτήρη.....

Και κάθε χρόνο τα τελευταία πολλά θα πρόσθετα εγώ....

Καλημέρα !

Ηλιόλουστος και ζεστός ξεκινάει και σήμερα ο καιρός εδώ στο Μακροχώρι... με τη θερμοκρασία στους 10 βαθμούς υπό σκιά αλλά στον ήλιο ήδη ζεσταίνει πολύ παραπάνω... 8,3 η ελάχιστη με τη μέγιστη υγρασία στο 93%...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τη νύχτα που πέρασε, στην ορεινή Ναυπακτία σημειώθηκαν συνεχείς βροχοπτώσεις. Ο Αυτόματος Μετεωρολογικός Σταθμός Αχλαδοκάστρου στα 763 μέτρα κατέγραψε μεγάλο ύψος βροχής με 61.8mm Στην Κάτω Χώρα Ναυπακτίας 30.4mm και στον Κονιάκο στα Βαρδούσια 26mm. Βορειότερα στο Καρπενήσι δεν έφτασε το κύμα και έριξε μόλις 3.6mm Οι βροχές κατά διαστήματα συνεχίζονται...!!!!! (Ανταπόκριση Κ.Πυλαρινός)....

FB_IMG_1668759216780.jpg

FB_IMG_1668759219873.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως ως Αθηναίος δεν θα απογοητευόμουν. Πολλές φορές με προβλέψεις για λίγα χιλιοστά και καιρό τύπου "Π" έχουν βγει φοβερές καταιγίδες στην Αθήνα. Και πολλές φορές που προβλεπόταν χαμός ( πχ Εύα) πήραμε ψίχουλα. Οπότε ας περιμένουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2mm τη νύχτα στα Καλάβρυτα με 10 βαθμούς στα 750μ.....εν αναμονή των οποιων χιονοπτώσεων από αύριο στο Χελμο .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα απλό σταθερό δυτικό ρεύμα με αυξημένους δείκτες αστάθειας στην ατμόσφαιρα έδωσε μέσα στη νύχτα αξιόλογα φαινόμενα στη Μεσσηνία! Το ίδιο σε γενικές γραμμές συμβαίνει απ' άκρη σ' άκρη σε όλη τη δυτική Ελλάδα αυτές τις μέρες. Ο Νοέμβρης μας ξανασυστήνεται με κάτι που αποτελεί την ταυτότητά του και είχαμε ξεχάσει τα τελευταία χρόνια...τη ζωνική κυκλοφορία!! Σε αναμονή για πιο οργανωμένα συστήματα να περάσουν και στην υπόλοιπη χώρα να επηρεαστεί ανάλογα με πολλές βροχές όπως αρμόζει στο μήνα και στην εποχή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσα στο σπίτι έχω λίγο χαμηλότερη Τ απ' ότι έξω. Ντροπή και αισχος. Τουλάχιστον από βδομάδα μάλλον δείχνουν να στρώνουν οι Τ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20αρι εδώ.. Αφού δεν έχει ενδιαφέρον τουλάχιστον θα κάνουμε οικονομία. Αν και η αλήθεια είναι ότι χρειάστηκε κανονικά θέρμανση προφανώς για να έχουμε ένα 22-23 μέσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

21.5 αυτήν την ώρα και κοντομανικο .....άντε να δούμε ......κάνω υπομονή 

Κοντομάνικο κ γω φίλε κ απορώ με κατοίκους αυτής της πόλης που κυκλοφορούν με μπουφάν κ πουλόβερ; Δεν την βγάζουν την μπεμπελη;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αυτή την αρρωστημένη περίοδο που περνάμε θα μιλήσει κανείς? 

Εξω νομίζεις ότι έχουμε προχωρημένο Μάιο 

Πρέπει να μιλάμε για το ποιο σιχαμερό φθινόπωρο όλο των εποχών 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με κοντομανικα τελη Νοεμβρη.Φεεεταααααααααα μην αγχωνεστε,χειμωνας δεν θα ερθει ποτε φετος.Φθινοπωρο σιχαμα που δεν ηρθε επισης ποτε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Κοντομάνικο κ γω φίλε κ απορώ με κατοίκους αυτής της πόλης που κυκλοφορούν με μπουφάν κ πουλόβερ; Δεν την βγάζουν την μπεμπελη;;;

Πρεπει να ειναι σαυρα ή αφρικανός καποιος για να φοραει πουλοβερ με αυτες τις συνθηκες.Εγω αν και αρρωστος εδω και 10 μερες,εχοντας κολλησει οτι ιωση κυκλοφορει απο τη μικρη,με κοντομανικο ειμαι και ac στο αμαξι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ είμαι κρυουλιάρης γενικά...ψιλοκρυώνω πάντα από τα τέλη Οκτώβρη έως τέλη Απρίλη και παραπέρα με παγωμένα άκρα κτλ..μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες βασανίζομαι από τη ζέστη...τώρα πια -πέραν του ξενερώματος της καιρικής ανυπαρξίας- δεν ζεσταίνομαι με τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Πρεπει να ειναι σαυρα ή αφρικανός καποιος για να φοραει πουλοβερ με αυτες τις συνθηκες.Εγω αν και αρρωστος εδω και 10 μερες,εχοντας κολλησει οτι ιωση κυκλοφορει απο τη μικρη,με κοντομανικο ειμαι και ac στο αμαξι

Η Μανα μου χθες μου έλεγε καλά τι κρύο είναι αυτό ακόμα Νοέμβρη έχουμε....δυστυχώς ο απλός κόσμος δεν καταλαβαίνει το θέμα πόσο σοβαρό είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...