Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, geornik είπε:

Η αληθεια ειναι οτι το ακιου εχει παει απατο φετος...με βαση κυριως το τι προεβλεπε για χιονοδρομικα.. κ δεν ξερω αν προλαβαινει να ανατραπει αυτη η εικονα ο,τι κ να κανει το Φλεβαρη

Νομίζω το Accu κάποιες φορές πιάνει την τάση για την αρχή μιας περιόδου ,άντε για 1 1/2 μήνα. Στο περίπου πάντα .  Μετά δεν  έχει καμία λογική να πούμε ότι προέβλεψε κάτι. 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Ναι Θοδωρή .Tο είδα και χθες .Σίγουρα ισχύει ο πειραματισμός με την αλλαγή των αρχικών συνθηκών αλλά έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν σταθερές στο σύστημα των μοντέλων που παίζουν σημαντικό ρόλο ώστε τα σενάρια να μην βγαίνουν "τρελά" αλλά να τείνουν προς το "φυσιολογικό". 

Μη δειχνουν πχ -25c στα 850hpa στο Σουνιο😋 Μπορει και να ισχυει Μητσο αυτο δε το ξερω😉 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τέλη το όνειρο με αυλώνα από ΒΔ, σε συνδυασμό με τον ψόφο από βα, δεν θα βγει. Τουλάχιστον σε πρώτη φάση δυστυχώς.

 

Κάτι τέτοιο θα θέλαμε έστω και περίπου

ECM1-240.GIF?00ECM0-240.GIF?00

 

Αλλά κάτι πολύ πιο ήπιο θα βγει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Εν τω μεταξυ εδω μσς κρύβει καθε μερα τον ηλιο η ομίχλη.. αλλιώς θα είχαμε ξεχυθεί στις παραλίες κι εδω 😉

Μια από τα ίδια και Γιαννενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ok, Νομίζω ότι ο τζίφος θα κάνει καλό τρέξιμο αυτή την φορά, με βάση την Αμερική. Ενώ έδωσε και τα πρώτα δυνατά χιονοπεράσματα στην Πίνδο στις 7 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσως βγει καλύτερος στην Αμερική στις 200+ ώρες ,άρα σε εμάς περίπου στις 300. Αυτό είναι το μόνο αισιόδοξο που μπορώ να πω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τρια πραγματα εχω στο μυαλο μου..Εσενα τη Σκωτια και ποτε θα χιονισει...😍

tCrxQK.gif

Τέτοια έλεγες στη Βιβή και την έριξες ρε κουφαλιτσα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, INUIT είπε:

χωρις ελεος......

gfs-0-246.png?12

Πρέπει να ενωθούν αυτοί οι δύο αντικυκλωνες να καλύψουν όλη την Ευρώπη μέχρι ψηλά μπας και υπάρξει μετά σωστό ριτζ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το κρύο βορειονατολικά μας κάνει την χάρη και κάθεται εκεί για μέρες και ένα σωστό Ριτζζ από τον τεμπέλη κάτω δεν γίνετε και όταν σηκωθεί θα φέρει κάνα -4 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τραγικά πράγματα απο όλα τα μοντέλα...μάλλον πρέπει να χαιρετίζουμε ήδη και το διάστημα μέχρι 15 

Άμα κάνει κάτι 20 με 30 και μετά πρώτες 15 μέρες Φλεβάρη μετά πεταλουδίτσες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, swthrhs είπε:

Άμα κάνει κάτι 20 με 30 και μετά πρώτες 15 μέρες Φλεβάρη μετά πεταλουδίτσες 

Ε μετά έχω και birthday!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Καλή χρονιά σε όλους, ο χειμώνας είναι μπροστά αλλά αυτή την στιγμή δεν υπάρχει ίχνος ελπίδας σε κανένα μοντέλο για το επόμενο 10-15ημερο. Δυστυχώς αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα, κουβά και όλες οι μακροπρόθεσμες CFS, αναλογικά και λοιπές προγνώσεις.

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Galanto said:

Τραγικά πράγματα απο όλα τα μοντέλα...μάλλον πρέπει να χαιρετίζουμε ήδη και το διάστημα μέχρι 15 

Καμμένο ειναι το πρωτο 15ημερο.Αντέ να δουμε καμια βροχουλα και λιγα χιονια στα ορεινα.Dejavu μου κανει η κουβεντα με αυτα που γράφαμε αρχες Δεκεμβρίου .

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

"" το πρόβλημα δεν είναι ότι ο άνθρωπος πιστεύει ότι έχει αλλάξει το κλίμα το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι αφού πιστεύει ότι το έχει χαλάσει είναι σε θέση ο ίδιος να το ξαναφτιάξει" αυτό μου είχε πει ένας γέροντας σε ένα ορεινό χωριό... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...