Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαστε τόσο κοντά στα βόρεια.... Πραγματικά συμμερίζομαι την αισιοδοξία του Βαγγέλη .... Σύμμαχος μας τώρα η αβεβαιότητα των μοντέλων που είναι τύφλα  με μονόφθαλμο τον σκουπιδαιο αλλά πρεπει αύριο μέχρι την συνάντηση να έχουμε ένα νέο προς ώφελος μας .... 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Θα γράψει κάποιος για ΑΣΘ , ότι δεν έχουν περάσει τα αποτελέσματά της από την Στρατόσφαιρα στην Τροπόσφαιρα και τα μοντέλα θέλουν 2-3 μέρες να το καταλάβουν ή μπα ,πάει κι αυτό ;

Θα γράψω εγώ για την πτώση των ζωνικων...που θα είναι πραγματικότητα αλλά δεν αποτυπώνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εσύ και να προσβάλεις δύο εννοιες αντίθετες...δεν σε ξέρω αλλά κρίνω από αυτά που διαβάζω....👍😁

Δεν ζηταω τπτ παραπανω απ την καθε εποχη και απ την περιοχη που ζω φιλε βαγγελη...ενας ορεινος δημος οπου κατοικω. Απ τους 22 της ελλαδος εχω καποιες προσδοκιες...και για τα θελω μου και για την φυση....αυτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Είμαστε τόσο κοντά στα βόρεια.... Πραγματικά συμμερίζομαι την αισιοδοξία του Βαγγέλη .... Σύμμαχος μας τώρα η αβεβαιότητα των μοντέλων που είναι τύφλα  με μονόφθαλμο τον σκουπιδαιο αλλά πρεπει αύριο μέχρι την συνάντηση να έχουμε ένα νέο προς ώφελος μας .... 

 

Είναι ρευστά όλα οι αλλαγές εφικτές και μένουμε εδώ ...το ένστικτο μου λέει ότι από εμάς και ανατολικότερα θα παιχτεί το πεδινό παιχνίδι και η πεδινή μάχη για τον πρώτο Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δεν ζηταω τπτ παραπανω απ την καθε εποχη και απ την περιοχη που ζω φιλε βαγγελη...ενας ορεινος δημος οπου κατοικω. Απ τους 22 της ελλαδος εχω καποιες προσδοκιες...και για τα θελω μου και για την φυση....αυτα...

Και οι προσδοκίες έπιασαν πάτο...λογικό και κατανοητό ότι και να πεις πολύ περισσότερο όταν μένεις εκεί που μένεις και οι προσδοκίες προφανος και είναι περισσότερες από έναν που μένει σε πεδινή πόλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτο ειναι δεδομενο καμια σχεση αυτο που περιμενουμε με ασθ και ανεμους αυτα αφορουν τον φλεβαρη

Εγώ πλάκα έκανα αλλά αφού άνοιξε το θέμα ... Προβλέπεις ΑΣΘ τον Φεβρουάριο ;Πως τον αφορούν ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θα γράψω εγώ για την πτώση των ζωνικων...που θα είναι πραγματικότητα αλλά δεν αποτυπώνεται...

Γιατί δεν αποτυπώνεται ; Βλέπεις κανένα spin τρελό; Εγώ θεωρώ ότι αποτυπώνεται και μας δίνει αυτή την ευκαιρία που έχουμε.

Κατά τα άλλα πλάκα έκανα , τύπου "παρηγοριά στον άρρωστο". 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άντε να βγουν τα ανσμπλ του παιου να πάμε σε διαλλειμα ...😋

Ε και να βγουν σιγά μην βγάλουμε άκρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και οι προσδοκίες έπιασαν πάτο...λογικό και κατανοητό ότι και να πεις πολύ περισσότερο όταν μένεις εκεί που μένεις και οι προσδοκίες προφανος και είναι περισσότερες από έναν που μένει σε πεδινή πόλη...

Και να μου επιτρεψετε να πω και κατι αλλο ..Εχω μεγαλωσει στην φυση και στα χωραφια και τα τελευταια  9χρονια ως προεδρος κοινοτητας διαχειριζομαι γεωτρησεις αντλησης  νερου και υδρευσης και αρδευσης..ειναι ποτε δυνατον μονο με βροχες να αποθηκευτει νερο?????μονο με το χιονι αποθηκευει ο υδροφορος οριζοντας....τι να τα κανω τα 100 χιλιοστα βροχης σε μια δυο μερες που θα ξεβραστουν στον μαλλιακο κολπο....δεν ειναι η εποχη τωρα..ανοιξη φθινοπωρο ναι....σορρυ για το off topic......

Καλο βραδυ ευχομαι τα καλυτερα για ολους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Εγώ πλάκα έκανα αλλά αφού άνοιξε το θέμα ... Προβλέπεις ΑΣΘ τον Φεβρουάριο ;Πως τον αφορούν ; 

Ασθ οχι παρατεταμενη ΣΘ που ξεκινα σημερα σιγα σιγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς το παρόν πάμε να απολαύσουμε αυτά που έρχονται και βλέπουμε αν κάτσουν χιόνια σε πιο χαμηλά υψόμετρα και που θα γίνει αυτό. Και μόνο ότι βλέπουμε χάρτες στην περιοχή μας με πράσινα γεωδυναμικά σε τόσο μεγάλη έκταση να συνοδεύονται από επιφανειακά χαμηλά είναι τεράστια ψυχολογική τόνωση και αίσθηση Χειμώνα, ειδικά μετά από ένα τόσο μεγάλο διάστημα ελεεινής - αδιάφορης κυκλοφορίας που βιώσαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΡΟ-ΣΗΝΕΜΟΣ   ο προσβαλλόμενος από ανέμους.

Στη ναυτική ορολογία προσήνεμος ή προσήνεμη πλευρά λέγεται συνήθως η πλευρά του πλοίου, ή οποιουδήποτε σκάφους, λέμβου κλπ, κατά το χρόνο που προσβάλλεται από τον υφιστάμενο άνεμο ή τον κυματισμό.     

το αντίθετο  ΥΠ-ΗΝΕΜΟΣ  προφυλαγμένος από τον άνεμο, απάνεμος

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

.το ένστικτο μου λέει ότι από εμάς και ανατολικότερα θα παιχτεί το πεδινό παιχνίδι και η πεδινή μάχη για τον πρώτο Αυλώνα...

Δηλαδή δυτικά της Θεσσαλονίκης δυσκολότερα τα πράγματα ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

ΠΡΟ-ΣΗΝΕΜΟΣ   ο προσβαλλόμενος από ανέμους.

Στη ναυτική ορολογία προσήνεμος ή προσήνεμη πλευρά λέγεται συνήθως η πλευρά του πλοίου, ή οποιουδήποτε σκάφους, λέμβου κλπ, κατά το χρόνο που προσβάλλεται από τον υφιστάμενο άνεμο ή τον κυματισμό.     

το αντίθετο  ΥΠΗΝΕΜΟΣ  προφυλαγμένος από τον άνεμο, απάνεμος

 

 

 

Συγνώμη , ο Προσύνεμος ποιος είναι τελικά ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Δηλαδή δυτικά της Θεσσαλονίκης δυσκολότερα τα πράγματα ;

Προς το παρόν δεν έχουμε τίποτα χειροπιαστό ..εικασίες κάνουμε.Απλα ο παιος φέρνει μια λίμνη από ανατολικά προς δυτικα που έχει κάποιο ψύχος οπότε με ένα καλό χαμηλό θερμοκρασιακά πιστεύω Θράκη αν .Μακεδονία είναι σε καλή προοπτική...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...