Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλατζαρίσματα επί παλατζαρισμάτων. Περίεργο τρέξιμο, στο σύνολο μέχρι και πρωί Δευτέρας χειρότερο από 06άρι. Δεν έχει κρατήσει ένα σταθερό μοτίβο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

Με χαμηλο?γιατι αλλιως δεν χιονιζονται

αναλογα πως θα κατσουν οι ισοβαρεις ! παντως δεν μιλαω για κατι μεγαλο....αλλα 5ποντα μπορει να κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Παλατζαρίσματα επί παλατζαρισμάτων. Περίεργο τρέξιμο, στο σύνολο μέχρι και πρωί Δευτέρας χειρότερο από 06άρι. Δεν έχει κρατήσει ένα σταθερό μοτίβο.

Πραγματι το κοντινο απο Κυριακη προς Δευτερα ειναι χειροτερο απ το 6αρι γενικοτερα, οποτε ας περιμενουμε για αυτο...το 6-7 ειναι δραματικα μακρια ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονιάς_Αττική said:

προς μεσανυχτα 6/2 ενα καλο περασμα σε Αττικη το 12αρι gfs.. και γενικα ολες τις αλλες ωρες.. αυξησε και καπως για 7/2 τα χιονια

Screenshot - 2023-02-03T175822.828.png

Μήπως είναι από το 06άρι; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλη η συζήτηση (και ορθώς κατά τη γνώμη μου) αφορά το κατά πόσο θα έχουν θερμοκρασίες χιονόστρωσης (όχι χιονόπτωσης) οι περιοχές του λεκανοπεδίου κάτω απο τα ΒΠ και κυρίως κεντρικές , νότιες και δυτικές περιοχές καθώς και η Χαλκίδα η οποία είναι παραθαλάσσια. 

Κάτι Κηφισιές. Μαρούσια. Βριλήσσια, Αγία Παρασκευή και τα συναφή, αργά ή γρήγορα, όχι μόνο θα παραδοθούν σχεδόν  αμαχητί αλλά θα ασπρίσουν γρήγορα . 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Ευρωπαϊκό δίνει τη καλύτερη υποστήριξη εν τω μεταξύ το βράδυ της Δευτέρας.

ecmwf-13-90.png

Και ο Τζίφος πλησίασε. 

gfs-13-84.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε έναν γρίφο ακόμα, δεν μπορεί να γίνει σοβαρή εκτίμηση από κανέναν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Τα απομεινάρια της μπάλας τα έχει φτάσει δυτική αφρική που κοιτάει ατλαντικό ο τζίφος χα χα εντάξει.

αδερφέ ακόμα το ψάχνεις; εγώ βλέπω να τρώμε ξερόκρυο και αντικυκλώνα μετά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλο για κεντρικα για 8 του μηνος, αν εβγαινε θα υπηρχαν αξιολογες χιονοστρωσεις εως τα παραθαλασσια σε καποιες περιοχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, marios_angelos είπε:

Για Ιστιαια να περιμένουμε στρώσιμο κανονικό πιστεύεις τελικά;

Ευχαριστώ!

Πλεον ναι,το πιστεύω. Ειναι και η Ιστιαία στο πιο δυσκολο σημειο της Εύβοιας ρε φιλε 😄 .  Ιστιαία θα εισαι ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Kojak είπε:

Τα απομεινάρια της μπάλας τα έχει φτάσει δυτική αφρική που κοιτάει ατλαντικό ο τζίφος χα χα εντάξει.

 Την ελπίδα κανένας ΚΒόρειος να μην την χάσει. Άσε να λένε ό,τι θέλουν τα μοντέλα, όλα γίνονται και απρόσμενα μάλιστα!!!

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

αδερφέ ακόμα το ψάχνεις; εγώ βλέπω να τρώμε ξερόκρυο και αντικυκλώνα μετά. 

Κάπου θα την πετάξει την νυφίτσα.Ελπίζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BillG είπε:

Μαζί σου!!! Την ελπίδα κανένας ΚΒόρειος να μην την χάσει. Άσε να λένε ό,τι θέλουν τα μοντέλα, όλα γίνονται και απρόσμενα μάλιστα!!!

Σωστός!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

ο,τι -μα ό,τι- νά'ναι.-

Καλησπέρα παιδιά εγώ πάντα γράφω μόνο αναφορές γιατί οι γνώσεις μου είναι πολύ περιορισμένες πάνω στο διάβασμα χαρτών! Απλά έχω πολύ μεγάλη εμπειρία στο να διαβάζω όλους εσάς και να καταλαβαίνω τι συμβαίνει πραγματικά! Όμως συμφωνώ ότι αν κάποιος Δεν ξέρει και δεν διαβάζει καιρό το forum ορισμένων τα σχόλια Μπερδεύουν πάρα πολύ! Βέβαια ο γι’ αυτό είναι το forum για να γράφει ο καθένας ότι Πιστεύει! Συγνώμη για το  οκ τόπικ Εύχομαι καλά χιονίσματα σε όλους Είμαι πολύ αισιόδοξος για την περιοχή μου και πιστεύω ότι όλοι θα πάρουμε κάτι από αυτή την κακοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο ωραίο ήταν το 06άρι, ήρθε το 12άρι να μας επαναφέρει στο 00άρι. Ας δούμε και Ευρωπαίο. Δεν θα πω ότι άρχισα να κουράζομαι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης μην συγκρινουμε Τηλεμαχο με αυτο, εδω Γερακα ειχε 18 εκατοστα στο τελειωμα αλλα να θυμισω τι εδιναν οι χαρτες

στα 850 -8,4

Modele GFS - Carte prévisions

στα 500 -38,5

517dam

τωρα ειμαστε -7 -32 522dam

Δεν εχουμε αυτα τα νουμερα τωρα στηριζομαστε σε αλλους παραγοντες (κυριως υετικους) μπας και πεσει η Τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...