Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 Μαρτιου του 11 είχε κάνει ένα 10ποντο ολικής χιονόστρωσης στο Μενίδι και στο Βόλο στο λιμάνι χάσαμε 20ποντο για 0.5 βαθμούς. Γιατι όχι και τώρα κάτι παρόμοιο? (αλλα όχι να μη το στρώσει για μισό βαθμό χαχα)

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

9 Μαρτιου του 11 είχε κάνει ένα 10ποντο ολικής χιονόστρωσης στο Μενίδι και στο Βόλο στο λιμάνι χάσαμε 20ποντο για 0.5 βαθμούς. Γιατι όχι και τώρα?

Κι εδω! Και μετα στις 21/03 παλι χαρτοπετσετα αν θυμαμαι καλα. Εχω και βιντεο κι απο τις δυο κακοκαιριες…γιατι οχι παλι λοιπον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

9 Μαρτιου του 11 είχε κάνει ένα 10ποντο ολικής χιονόστρωσης στο Μενίδι και στο Βόλο στο λιμάνι χάσαμε 20ποντο για 0.5 βαθμούς. Γιατι όχι και τώρα κάτι παρόμοιο? (αλλα όχι να μη το στρώσει για μισό βαθμό χαχα)

κοντέψαμε να αποκλειστούμε στη τραγάνα...

και στον Πειραια εκανε ενα καλό 20 λεπτο αλλα το ελιωσε σε μιση ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Μαρτης αποδεδειγμενα ειναι ο πιο απροβλεπτος μηνας του ετους και ισως ο μοναδικος που στο περασμα του,μπορει να μας προσφερει την αισθηση και των τεσσαρων εποχων...

Θυμαμαι την ψυχρη εισβολη στα τελη Μαρτη του 1998,μια εβδομαδα πριν την πενταημερη στην Κρητη...Οταν πηγαμε στο νησι αρχες Απριλη ο Ομαλος ειχε ακομα 1 μετρο χιονι..

Επισης δεν θα ξεχασω τον κρυο Μαρτη του 2002 και ειδικα τις τελευταιες του μερες..Φανταρος εμπαινα στις διαβιβασεις στο Χαιδαρι και εβλεπα ολα τα βουνα τριγυρω χιονισμενα και ιδιως την Παρνηθα.

Αλλα και ενα χρονο αργοτερα λιγο πριν γινω εκ νεου πολιτης,παλι στο Χαιδαρι υπηρετουσα που χιονιζε και επιανε στις ευκολες επιφανειες 23 βραδυ μεχρι 24 πρωι..

Αμα θελει ο Μαρτης σε στελνει παραλια η να αγορασεις φτυαρια...Το επος του 87 ειμαστε τυχεροι οσοι το ζησαμε...Δεν θα ξεχασω αν και μολις 7 χρονων τη μεσημεριατικη στουπα στις 9 του Μαρτη του 87,που το επιανε ακαριαια μεσα στα Πετραλωνα..Ηταν η πρωτη στουπα που θυμαμαι...Εκει μπηκε το μικροβιο!!

Μαλλον γλυτωνουμε τον υποτροπικο και παμε για τα καλυτερα!!!Στις επαλξεις λοιπον και οτι βγει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενδιαφέροντα τα τρεξίματα για εδώ (φρανκφουρτη) μετά τις 6 του μήνα και σε βασιλιά και σε σκουπιδαιο. ωστόσο επειδή τα έχουμε κι άλλες φορές αυτά, θα περιμενω. Ο Μάρτιος γενικά πάντα είναι χειμερινός μήνας εδώ, δεν πάει όπως στην Ελλάδα που ποτέ δεν ξέρεις αν θα είναι χειμώνας ή καλοκαίρι, εδώ 9 στις 10 είναι κομμάτι του χειμωνα

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλα παιχνιδια κανει ο Αζορικος, ο υποτροπικος φαινεται ηρεμος.. Επομενως εχουμε πολυ μεγαλες πιθανοτητες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Delsnow είπε:

Φαγωθηκες με τη μακρακωμη ρε....δεν χιονιζομαι καταλαβε το...δεν θελω....

Θελω να σπασω το προπερσινο ρεκορ των 46.2β...το καλοκαιρι....

φτιάξτε πρώτα τον σταθμό ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ να δείχνει ΣΩΣΤΆ καυσωνακηδες και μετά τα λέμε....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

Αττικη αν χιονισει παλι παει για 4/4 αρχιζει και γινεται χιονοπεριοχη μαζι με Ευβοια... σεναριο 14 καναδου.. και κοντρολ καναδου..

gens-14-1-288.png

gens-0-1-384 (1).png

 Φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά οι πιθανότητες να ξαναχιονίσει Αττική και μάλιστα στα μέσα Μαρτίου είναι κάτω από 1%... Παίρνεις κάποια από τα ακραία σενάρια κάθε τρεξίματος οποιοδήποτε μοντέλου και ποστάρεις χιόνια και κακοκαιρίες... Εάν πραγματικά το πιστεύεις (που δεν έχω λόγο να αφιβάλλω) θα απογοητευτείς και είναι κρίμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά οι πιθανότητες να ξαναχιονίσει Αττική και μάλιστα στα μέσα Μαρτίου είναι κάτω από 1%...

Για αθηνα μιλας προφανως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα και απο μενα...Προσωπικα μου αρεσουν τα τρεξιματα...Υπο προυποθεσεις μπορει να βγουν ωραιες διαταραχες τον Μαρτη...Το πρωτο δεκαημερο και πιο ψυχρο θα ειναι και πιο βροχερο...Για χιονια και μεχρι που μπορουν αυτα να κατεβουν εαν κατεβουν,θα πρεπει να περιμενουμε..

Φευγω για την ιδιωτικη κλινικη,για αλλαγη γαζας και να δω εαν η μολυνση επιτελους σταματησε..Μεχρι να γυρισω θελω θετικα σχολια και απολογισμο...Δεν θελω ηττοπαθεια...Τις καλημερες μου!!

Αυτά είναι!!!Ιδιωτικές κλινικές διαβάζω...🤣Εγώ το φτωχαδάκι στο νοσοκομείο  περίμενα 2 ώρες τότε για να δουν αν είχε πειραχτεί ο τένοντας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Αυτά είναι!!!Ιδιωτικές κλινικές διαβάζω...🤣Εγώ το φτωχαδάκι στο νοσοκομείο  περίμενα 2 ώρες τότε για να δουν αν είχε πειραχτεί ο τένοντας..

κατσε που εισαι ακομα η προικα αφαγωτη ειναι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Για αθηνα μιλας προφανως

Λεκανοπέδιο προφανώς, τώρα σε εσένα ή στην Ιπποκράτειο μπορεί να δείτε κάτι αν και με τα σημερινά δεν υπάρχει προοπτική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Λεκανοπέδιο προφανώς, τώρα σε εσένα ή στην Ιπποκράτειο μπορεί να δείτε κάτι αν και με τα σημερινά δεν υπάρχει προοπτική.

Ναι αλλα εγραψες Αττικη.Φυσικα και υπαρχει προοπτικη με τετοιες διαταξεις.Προοπτικη δεν θα υπηρχε αν για παραδειγμα εδειχναν ολα τα μοντελα ζωνικη κυκλοφορια ή πανευρωπαϊκο αντικυκλωνα με χαμηλα τερατα στην β.δ ευρωπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ναι αλλα εγραψες Αττικη.Φυσικα και υπαρχει προοπτικη με τετοιες διαταξεις.Προοπτικη δεν θα υπηρχε αν για παραδειγμα εδειχναν ολα τα μοντελα ζωνικη κυκλοφορια ή πανευρωπαϊκο αντικυκλωνα με χαμηλα τερατα στην β.δ ευρωπη.

Προφανώς δεν συμφωνούμε, εγώ δεν βλέπω καμμία προοπτική αλλά και πάλι φίλοι είμαστε. Ας ρίξει πρώτα καμμία σταγόνα νερό που έχουμε στεγνώσει και μετά καλοδεχούμενα είναι και τα χιόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

τι εγινε 6ακι δεν εχουμε;

Μάλλον έχει πρόβλημα ο τζίφος, δεν ανανεώνει πουθενά..

 

Μόλις έκανα σύγκριση ούκμου ευρωπαικού. Αν έβγαινε το ούκμο ακριβώς έτσι θα είχαμε μεγάλο χιόνι. Αλλά όταν ήδη αρχίζουμε να παίζουμε με ανατολικά σενάρια, ενώ στην αρχή φοβόμασταν μην ξεχυθεί ατλαντικό με ξεπερνάει..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Προφανώς δεν συμφωνούμε, εγώ δεν βλέπω καμμία προοπτική αλλά και πάλι φίλοι είμαστε. Ας ρίξει πρώτα καμμία σταγόνα νερό που έχουμε στεγνώσει και μετά καλοδεχούμενα είναι και τα χιόνια.

Μα φυσικα,κουβεντα κανουμε.Μακαρι να κανει κακοκαιριες και ας πεσει ο υετος σε οποια μορφη θελει γιατι η ανομβρια οντως συνεχιζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Severe_Lover είπε:

φτιάξτε πρώτα τον σταθμό ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ να δείχνει ΣΩΣΤΆ καυσωνακηδες και μετά τα λέμε....😉

Θα χιονισει στη λαμια?.......?????.

Θα το στρωσει??????????????????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωπω πραγματικά στην τέλεια θέση ο Αζορικός για μεγάλη ψυχρή εισβολή με υετό...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, CATHA είπε:

 Φίλε μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά οι πιθανότητες να ξαναχιονίσει Αττική και μάλιστα στα μέσα Μαρτίου είναι κάτω από 1%... Παίρνεις κάποια από τα ακραία σενάρια κάθε τρεξίματος οποιοδήποτε μοντέλου και ποστάρεις χιόνια και κακοκαιρίες... Εάν πραγματικά το πιστεύεις (που δεν έχω λόγο να αφιβάλλω) θα απογοητευτείς και είναι κρίμα.

Πάντως, πέρυσι 18/03 είχε ρίξει κανονικότητο χιόνι στην Αττική

Το 2021 ανήμερα της 25ης έριχνε χιονόνερο στο κέντρο.

Μην τα ξεχνάμε αυτά.

Το θετικό είναι πως μάλλον θα επιστρέψουμε σε κανονικό χειμερινό σκηνικό και θα τελειώσει αυτό το χάλι της τελευταίας εβδομάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...