Jump to content
sakis13

Αναφορες Ιουνιου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπωπω γκαζια ο ΒΒΑ βραδιατικα.....σε σηκωνει εξω με 50αρες ριπες μες στη νυχτα, φοβερη ατμοσφαιρα....

20,0 νταν θερμοκρασια αλλα αισθηση ονειρο κανα 18,5αρι το πολυ....απτις χαζοαναστροφες, πολυ προτιμοτερο αυτο, υγεια και ζωη αυτο το αγερι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα

20 βαθμοί ακριβώς ελάχιστη εδώ με λυσσασμένο μελτεμι ολη νύχτα ....πολύ νωρίς ξεκίνησε και φέτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 18 η ελάχιστη και το σπίτι κρατάει μια χαρά χωρίς ανάγκη για A/C. Και δεν φαίνεται κάποια σοβαρή ζέστη μέχρι τουλάχιστον τα μέσα του μήνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζουν και τραβανε την ανηφορα οι θερμοκρασιες..19.9 η ελαχιστη και ηδη στου 26 τωρα...

Και Ασπροπυργο τσιμπησε αλλα ακομα οπως εγραψε και ο Γιανναρος το κλιματιστικο δεν χρειαζεται...Φτασαμε 6 του μηνα και ακομα δεν το αναψει.. Δεν εχει ξαναγινει...

Αναπολω ηδη τον χειμωνα και τις χιονοβολτες μου οπως στα Βιλια...Και στα Δερβενοχωρια με τον πατερα μου...Οτι και να λεμε ο χειμωνας εχει αλλη χαρη..Εισαι δεν εισαι καιροφιλος...

20230211_130622.jpg

20230208_075000.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 Ιουνίου και το Γκάζι δεν έχει πιάσει ακόμη 30,0 βαθμούς για φέτος! Και ούτε σήμερα φαίνεται να τους φτάνει, ίσως το πρώτο 30αρι σημειωθεί εν τέλει το ΠΣΚ.

Έχει ξαναγίνει αυτό από αρχής λειτουργίας του σταθμού; Θυμάμαι ότι το Μάιο έπιανε σχεδόν πάντα τα πρώτα 30αρια, κι αν όχι σίγουρα τις πρώτες 5 μέρες του Ιουνίου, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

6 Ιουνίου και το Γκάζι δεν έχει πιάσει ακόμη 30,0 βαθμούς για φέτος! Και ούτε σήμερα φαίνεται να τους φτάνει, ίσως το πρώτο 30αρι σημειωθεί εν τέλει το ΠΣΚ.

Έχει ξαναγίνει αυτό από αρχής λειτουργίας του σταθμού; Θυμάμαι ότι το Μάιο έπιανε σχεδόν πάντα τα πρώτα 30αρια, κι αν όχι σίγουρα τις πρώτες 5 μέρες του Ιουνίου, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

πάντως θυμάμαι το ακραίο 2007 ο Μάιος και ο Ιούνιος ήταν εξαιρετικά δροσεροί και βροχεροί και όλα γύρισαν ανάποδα ξαφνικά μετά τις 20 Ιουνίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, geornik είπε:

πάντως θυμάμαι το ακραίο 2007 ο Μάιος και ο Ιούνιος ήταν εξαιρετικά δροσεροί και βροχεροί και όλα γύρισαν ανάποδα ξαφνικά μετά τις 20 Ιουνίου...

Εγώ για φέτος έχω το προαίσθημα ότι εκτός από ένα καύσωνα-φωτοβολίδα, θα περάσει αρκετά ήπια το καλοκαίρι.

Ωστόσο, φοβάμαι πως θα το πληρώσουμε το χειμώνα με καταστάσεις τύπου 2013-2014

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελτεμαρος και σημερα....νωρις νωρις φετος, απο τις δροσιες της Ανοιξης κατευθειαν στα καλοκαιρινα τα δωρα....

19,7 η ελαχιστη ανεβασμενη, αλλα πως να πεσει οταν ειχαμε διαρκως 40-45-50αρες ριπες καθαρου ΒΒΑ....

Υπεροχη αισθηση το πρωι που διατηρειται ακομα....στους 26,5 και ισως παμε για τη μεγιστη ΕΤΟΥΣ χαχαχααχ, ρε τι καιρος ειναι αυτος ΜΑΓΕΙΑ που δεν μπορει να ανεβει με τιποτα...

Σωστο αυτο που λετε και γραφετε για τα 30αρια, και πολυ περισσοτερο, θα προσθετα εγω, βαριεμαι να κοιταξω συγκριτικα, αλλα πρακτικα, απο αρχες Μαιου ειχαμε τα πρωτα σιγουρα, μεσα προς τελη Μαιου και 32 η 35 καποιες χρονιες, και Ιουνιο το 2007, το 2014 και το 2017 ειχαμε και καυσωνες με 40αρια...

Ε, φετος ειναι ΑΛΛΟΣ πλανητης, δεν μπορει να ανεβει πανω απο 27 λες και εχει κοφτη....

Μακαρι να συνεχιστει η ταση, δροσουλες και βροχες απο Κυριακη και οσο παει.....μπορει να τον φαμε ολο τον Ιουνιο με τα ψεματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντομανικο πλεον.. Πανω κατω...Το σιχαμα ερχεται...Αρχιζει και γρυλιζει...Αλλα ακομα δεν....Θα το παλεψουμε...Αντε αδερφια καλη συνεχεια και υπομονη...Θα περασει..Και δοξα το θεο να λεμε για την ωρα...

20230606_135154.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά αν περιμένουμε κάθε φορά να έρθει ο χειμώνας χάνουμε τη μισή μας ζωή έτσι...να περνάτε καλά ότι εποχή και αν είναι και να μην γκρινιάζουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιοφάνεια και αέρας σήμερα εδώ στον Αλμυρό, η θερμοκρασία στους 26-27°C. Η ελάχιστη κατάφερε και πάλι να πέσει στους 14 βαθμούς το πρωί. 

Πέρυσι σαν σήμερα εντωμεταξύ:

IMG_8505.jpeg.703991bf532ef03f49df4a24731c1a9b.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Ηλιοφάνεια και αέρας σήμερα εδώ στον Αλμυρό, η θερμοκρασία στους 26-27°C. Η ελάχιστη κατάφερε και πάλι να πέσει στους 14 βαθμούς το πρωί. 

Πέρυσι σαν σήμερα εντωμεταξύ:

IMG_8505.jpeg.703991bf532ef03f49df4a24731c1a9b.jpeg

 

Αυτό θα έγραφα Γιώργο, πέρσι σαν σήμερα ξεκινούσε μια επική εβδομάδα με μεγάλες καταιγιδες στην Θεσσαλία. Εδώ βέβαια στην Λάρισα ήμασταν άτυχοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες από την ολίγο συννεφιασμένη αρχικά Αλεξανδρούπολη χθες (5/6), η οποία αργότερα καθάρισε εντελώς!!!

FB_IMG_1686056768542.jpg

FB_IMG_1686056761873.jpg

FB_IMG_1686056765162.jpg

FB_IMG_1686056774611.jpg

FB_IMG_1686056722888.jpg

FB_IMG_1686056726469.jpg

FB_IMG_1686056747589.jpg

FB_IMG_1686056756023.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη Αττικής 32.0 στη Σαλαμίνα ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα ! 23 βαθμοί  μέγιστη στο χωριό και το σκηνικό θυμίζει το Φθινόπωρο που μας πέρασε . 3 μήνες φυσούσε βοριάς και μετά μας χαιρέτισε όλο τον χειμώνα.  Απρίλιος -Μάϊος -Ιούνιος με βοριά.... η συνέχεια που θα έχουμε έχει πιθανότατα προδιαγραφεί .

Κατά τα άλλα ,ο καιρός θυμίζει παλιές καλές εποχές .Τότε που πριν τις 15/06 δεν ήξερα κανέναν να έχει πάει για μπάνιο και στις 14/08 ήταν το τελευταίο μπάνιο ( κυρίως εξαιτίας συνηθειών φυσικά συνέβαινε το παραπάνω αλλά ωραίο ήταν ,συγκριτικά με τώρα) . Δύσκολο το βλέπω τον Αύγουστο να μου έρχεται η ίδια θύμηση. 

 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεσημερι εσκασα...Μου κακοφανηκε τοσο η συνεχης ηλιοφανεια οσο και η σχετικα αρκετη ζεστη..Παντα ομως σε ανεκτα πλαισια..Απλα καλομαθα οπως ολοι μας...Τελος παντων...Καλη συνεχεια..Σημερα δεν ειναι η μερα μου..Ολοι εχουμε τα σκαμπανεβασματα μας...

Λακμος...Εκει θα θελα να μουν τωρα...Εγω και ο θεος!!!Καλη συνεχεια φιλαρακια..

351355951_653542562772964_6473347304774529512_n.jpg

351015356_3377810039216028_8022344596030383366_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κολλημένη σχεδόν η θερμοκρασία εδώ στα Μελίσσια ....Απολαμβάνουμε το τυπικό Ελληνικό ανοιξοκαλόκαιρο....18,3-25,9οC σήμερα και αγαλλιάζει η ψυχή μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Καλησπέρα ! 23 βαθμοί  μέγιστη στο χωριό και το σκηνικό θυμίζει το Φθινόπωρο που μας πέρασε . 3 μήνες φυσούσε βοριάς και μετά μας χαιρέτισε όλο τον χειμώνα.  Απρίλιος -Μάϊος -Ιούνιος με βοριά.... η συνέχεια που θα έχουμε έχει πιθανότατα προδιαγραφεί .

Κατά τα άλλα ,ο καιρός θυμίζει παλιές καλές εποχές .Τότε που πριν τις 15/06 δεν ήξερα κανέναν να έχει πάει για μπάνιο και στις 14/08 ήταν το τελευταίο μπάνιο ( κυρίως εξαιτίας συνηθειών φυσικά συνέβαινε το παραπάνω αλλά ωραίο ήταν ,συγκριτικά με τώρα) . Δύσκολο το βλέπω τον Αύγουστο να μου έρχεται η ίδια θύμηση. 

 

Η 2η παραγραφος με.συγκινησε....αληθεια...για οσους ειμαστε 35++ και το εχουμε ζησει ειναι πολυ δυσκολο να εξηγησεις στη νεα γενια πως ηταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το καλοκαιρι οχι αυτο το εκτρωμα με τις πολυμηνες ζεστες κ καυσωνες 6 μηνες που ζουμε απτο 2010 κ μετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλησπερα!!Αν και στους 24 βαθμους η θερμοκρασια η χαμηλη υγρασια και το βοριαδακι,δημιουργουν μια ομορφη αισθηση..Καθεσαι ευχαριστα στο μπαλκονι..Αλλη μια νυχτα χωρις κλιματιστικο...Καθε μερα που περνα ανωδυνα,κερδος ειναι...Εαν εβρεχε λιγο παραπανω οχι σε συχνοτητα αλλα σε ενταση εδω κατω,θα ειμασταν κομπλε..Εγω τουλαχιστον..🙂

Οροπεδιο Μουσων χθες..Με οσο χιονακι παραμενει ακομα  και με τα συννεφα να περιοριζουν την ορατοτητα. ...Αντε ρε παιδες..Καλο σας βραδυ...Γιατι σημερα δε μιλιεμαι..Καποιες μερες κυλουν ομορφα και καποιες αλλες,το μυαλο τρεχει στα περασμενα...Και μη ξεχνατε ρε..Να δινετε απλοχερα την αγκαλια σας,σε αυτους που αγαπατε!!!Καθε στιγμη σαν να ναι η τελευταια...Κατι ξερω...Φιλια.

347240601_140882745664671_7146114027601309678_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...