Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρυσούπολη Περιστερίου 39.2°C.... δύσκολα μας βλέπω να γράφουμε παραπάνω από εχθές! Θα γίνει βέβαια αυτό πανεύκολα την άλλη εβδομάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ChristosPapasoulis είπε:

Στο λέω με σιγουριά πυκνές ισόθερμες θα δεις και το καλοκαίρι. Πάρε την σημερινή μέρα και δες τι δίνουν όλα τα μοντέλα. Προφανώς δεν μιλώ για τα απόλυτα νούμερα. Μόνο ραδιοβοληση. Αλλά για την μεταβολή οριζόντια τα μοντέλα κάνουν καλή δουλειά. Και τον χειμώνα εννοείται 

Ναι και σε θερμές εισβολές έχουν αλλά πολύ μικρότερες μεταβολές, πάντως στα 850 μια ραδιοβολιδα φτάνει περίπου σε 5 λεπτά, και μετατοπίζεται Μαξ κατά 500 μετρα σε σχέση με το σημείο εκκίνησης αναλόγως τον άνεμο. Δίνει μια πόλυ καλή εικόνα της Αττικής αλλά θέλει κανονικά 2 ή 3 την μέρα για καλύτερη εικόνα, τώρα για έτσι 1 στις 12utc και πρόσφατα νομίζω κάνουν και αυτόματη στις 6utc

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 και η Νέα Φιλαδέλφεια ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://weather.uwyo.edu/upperair/balloon_traj.html

Εδω φαινονται χρονοι ανυψωσης και πορεια μπαλονιου για οσους ενδιαφερονται.Βασει προβλεψης gfs. 

@KapelosG @ChristosPapasoulis

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Δυτικα στην παραθαλασσια περιοχη της Ηπειρου στην Παργα σημερα μεγιστη θερμοκρασια 28,6 βαθμοι. Απο τον σταθμο του Ε.Α.Α

Σε μικρη πτωση τωρα με 28,2 βαθμους.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44.1 Μοίρες ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον ποιο κοντινο μου σταθμο Ε.Α.Α στα Γιαννενα κοντα στο αεροδρομιο αρκετα ψηλα η μεγιστη σημερα με τον σιχαμενο βρωμοκαιρο και εφτασε τους 36,6 βαθμους. Η υγρασια στο 30%

Η ελαχιστη θερμοκρασια το πρωι στους 15,4

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Στον ποιο κοντινο μου σταθμο Ε.Α.Α στα Γιαννενα κοντα στο αεροδρομιο αρκετα ψηλα η μεγιστη σημερα με τον σιχαμενο βρωμοκαιρο και εφτασε τους 36,6 βαθμους. Η υγρασια στο 30%

Μπήκε μελτέμι Μιλτο... Αρχίζουν τα, δυσκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποτυχία των μοντέλων για τους ανέμους στην Αττική σήμερα!

Είμαι πλατεία Γλυφάδας αυτή τη στιγμή δεν παίζει να έχει πάνω από 37β..σωστό το γκολφ σήμερα ειδικά εάν βρίσκεται εκεί που είναι το στίγμα. Καλά θα κάνει να μην μπει ο βοριάς το βράδυ γιατί θα εκτοξεύσει τις ελάχιστες στο Θεό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

http://weather.uwyo.edu/upperair/balloon_traj.html

Εδω φαινονται χρονοι ανυψωσης και πορεια μπαλονιου για οσους ενδιαφερονται.Βασει προβλεψης gfs. 

@KapelosG @ChristosPapasoulis

Γαματο, επισης 5 λεπτα; λολ ξεφυγε απο τους υπολογισμους. Πω αυτο σημαινει πως δεν ειναι αντιπροσωπευτικη συγκριση καθολου των 12Ζ των μοντελων... τεσπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερωτηση. Πως μπαινει αυτη η αυτοματοποιημενη περιγραφη κατω απο τα προφιλ σας; Να βαλω τον σταθμο μου. 
Και δευτερον πως κανετε ταγκς; Με το παπακι σκετο δεν μου βγαζει κατι

40.4 Μενιδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ChristosPapasoulis said:

Ερωτηση. Πως μπαινει αυτη η αυτοματοποιημενη περιγραφη κατω απο τα προφιλ σας; Να βαλω τον σταθμο μου. 
Και δευτερον πως κανετε ταγκς; Με το παπακι σκετο δεν μου βγαζει κατι

40.4 Μενιδι

@ChristosPapasoulis παπακι και όνομα χωρίς κενά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 βαθμοί στο αυτοκίνητο με ανεβασμένη υγρασία σήμερα.... Και τα χειρότερα δεν ήρθαν ακόμα απ ότι λένε.... Στην ουγκαντα ζουμε και δεν το ξέρουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα για τη δυτική Ελλάδα και το χειρότερο όλων είναι πως όσο βλέπει το μάτι τα πράγματα θα είναι τραγικα ....βλέπω να σπάνε όλα τα ρεκόρ του εφιαλτικου Ιουλίου 2012 που είχα την ατυχία να τον ζήσω στην Κέρκυρα και είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει ποτέ από θέμα ζέστης έχοντας μνήμες από όλους τους καύσωνες της Αθήνας συμπεριλαμβανομένου και του 1987...

Ποταμός Κέρκυρας τώρα 34.4 και 41 αίσθηση 

39 στην Κάτω Κορακιάνα με φοέν στους πρόποδες του Παντοκράτορα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eκτόξευση Γκόλφ Γλυφάδας τώρα με στροφή ανέμων 39.7!!!

@alkis91_2.0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, South καυσωνάκιας said:

Eκτόξευση Γκόλφ Γλυφάδας τώρα με στροφή ανέμων 39.7!!!

@alkis91_2.0

Αν δεν γράψει το Ελληνικό δε πιστεύω τίποτα! Πάντως αν γύρισε βοριάς η λογική λέει μέχρι 41 με τα στοιχεία που έχουμε, οπότε λογικό έως τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...