Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, kouvanos said:

Τι πραγμα ειναι αυτο εξω πωπωπωπω

Ανοιξα λιγο να αερισω και με πηρε η ΜΠΟΧΑ απτα μουτρα....

Καυτο μελτεμι με 30αρες ριπες και 31,5 - 32,0 παντου η γειτονια.....32,2 ολοκληρους βαθμους το μπαλκονι....

Θα ξαναδοκιμασω 02.00 το πρωι, ελπιζω και ευχομαι με κατω απο 30 !!!

Υπομονή θέλει τό χρόνο τού για να δροσίσει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει Αττική το χειμώνα κλιματική αλλαγή βρέχει Ιούνιο κλιματική αλλαγή καύσωνας για 2 ημέρες κλιματική αλλαγή....ο καιρός έχει τους δικούς τους νόμους καί θά υπάρχει ακόμα καί όταν εμάς θα μας έχει φάει το μαύρο χώμα καί η άτιμη ζωή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Η Καλλιθεα εφτασε 40.8 και ολη μερα επαιζε το κλιματιστικο..

Πεταχτηκα το μεσημερι να παρω λιγα τακος και αισθανθηκα πως μ εκλανε στη φατσα ενας δρακος..

Μες στο σαλονι καθομαι σαν αποβλακωμενος και ο λογαριασμος του ρευματος θα ερθει φουσκωμενος...

Η μερα δε παλευεται κι η νυχτα επιπλεον μας τσακισες πατωκορφα παλιοκουφαλα Κλεων..

Αυτο που με ανησυχει ειναι το αλλο κυμα,να δω κουραγιο αν θα βρω να γραψω νεο ποιημα..

Μπαινω στο κινητο να δω τα καιρικα  μοντελα,σε αλλη χωρα ζω του Νελσον του Μαντελα..

Ολη η Ελλαδα κοκκινη στα μαυρα και στα σκουρα,θα κοψω το τσιγαρο θα ξεκινησω πουρα...

Μ αυτα που βλεπω καιγομαι και το κορμι μου λιωνει,το αλλο το σκ κανενας δε γλυτωνει..

Ο καυσωνακιας στη γωνια εμας θα περιμενει τα 45αρια πως και πως με δεος αναμενει...

 

Σάκη στείλε βιογραφικό στη Heaven Music 😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί σήμερα να είχαμε χαμηλότερη μέγιστη από χτες κατά 2,5 βαθμούς και ακόμα και το heat index να ήταν λίγο χαμηλότερο στους 45 σήμερα αλλά ως τώρα η νύχτα είναι χειρότερη από χτες με 28,4 βαθμούς αλλά με την υγρασία στο 73% το heat index ή στα ελληνικά ο δείκτης δυσφορίας βρίσκεται πάνω από τοους 32 βαθμούς και έξω είναι λες και μπαίνεις σε σανουνα ενώ τα κλιματιστικά λειτουργούν στο φουλ.....ΑΗΔΙΑ σκέτη...........😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Μεσάγκαλα Χαβάη 1-0

Δεν φυσάει πολύ, αλλά επειδή φυσάει στο Αιγαίο μας έρχονται μεγάλα ωραία κύματα, μετά τις καταιγιδες και τα μπούρινια είναι το δεύτερο αγαπημένο για θάλασσα. Έως 2 μέτρα τα κύματα.

Εξαιρετική δροσιά, δεν άνοιξε καν το κλιματιστικό εδώ.

IMG-47070f584cf0a262671140c14550d614-V.jpg

IMG-698f8f7c2f2cdeb80179788d11fd005f-V.jpg

IMG-50391b3081ab199cb6b357d051d1c348-V.jpg

Κι εδω Αγιόκαμπο ετσι ηταν  έβγαζε βρώμα απο Χαλκιδική ίσως, πιο μεσα ηταν καλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εδώ και μια ώρα έχουμε ανοιξει και κάθομαι έξω στο μπαλκόνι. Ναι στο Γαλάτσι! Οκ ζέστη αλλά τη συνιθίζεις και άνετα κι όλας λόγω αέρα. Μάλλον πάμε για ύπνο χωρίς κλιματιστικό. Αναπάντεχα ευχάριστο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Παιδιά εδώ και μια ώρα έχουμε ανοιξει και κάθομαι έξω στο μπαλκόνι. Ναι στο Γαλάτσι! Οκ ζέστη αλλά τη συνιθίζεις και άνετα κι όλας λόγω αέρα. Μάλλον πάμε για ύπνο χωρίς κλιματιστικό. Αναπάντεχα ευχάριστο!!!

Τρελός είσαι ρε ????

Με 32 -33 βαθμούς έξω θα κοιμηθείς χωρίς a/c ?????????????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

Χιονίζει Αττική το χειμώνα κλιματική αλλαγή βρέχει Ιούνιο κλιματική αλλαγή καύσωνας για 2 ημέρες κλιματική αλλαγή....ο καιρός έχει τους δικούς τους νόμους καί θά υπάρχει ακόμα καί όταν εμάς θα μας έχει φάει το μαύρο χώμα καί η άτιμη ζωή....

Αυτό ακριβώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τρελός είσαι ρε ????

Με 32 -33 βαθμούς έξω θα κοιμηθείς χωρίς a/c ?????????????

Με διακοπη ρευματος απολυτα εφικτο😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τρελός είσαι ρε ????

Με 32 -33 βαθμούς έξω θα κοιμηθείς χωρίς a/c ?????????????

Χχαχαχαχχαχα ντάξει έχω αρχίσει να ζεσταίνομαι αλλά θα το παλέψω και αν δε βγει πατάω το μαγικό κουμπάκι on. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με 31 αλλαξαμε την ημερα λοιπον....η πιο ζεστη βραδια μακρααααααν οπως ειχαμε προβλεψει.....32,5 το Γκαζι, φουλ 33-33,5αρια τα πιο κεντρο-νοτια....

Ομορφα πραγματα, γιναμε Ντουμπαι !!!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι σε ξεγελαει αυτο το αερακι εξω και η χαμηλη υγρασια, αλλα για να καταλαβετε, 31 με αερακι ειναι μια τυπικη καλοκαιρινη μεγιστη με μελτεμι σε ενα συνηθισμενο σκηνικο ΟΧΙ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ρε παιδες !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

33 βαθμοι στο λεκανοπεδιο μεσανυχτιάτικα.Οχι δεν είναι καύσωνας,απλά εκλ@σε η κόλαση.Ρε τι τραβάμε...

Παντως κι εδω Γιωργο που σπασαμε το φραγμα των 30β πριν λιγα λεπτα, η υγρασια πηγε στο Θεο. 65% και ζουμε μια βραδινη κολαση…. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Παντως κι εδω Γιωργο που σπασαμε το φραγμα των 30β πριν λιγα λεπτα, η υγρασια πηγε στο Θεο. 65% και ζουμε μια βραδινη κολαση…. 

Και τα χειροτερα είναι μπροστά μας φιλε...🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, [weathermaniac] said:

Μεσάγκαλα Χαβάη 1-0

Δεν φυσάει πολύ, αλλά επειδή φυσάει στο Αιγαίο μας έρχονται μεγάλα ωραία κύματα, μετά τις καταιγιδες και τα μπούρινια είναι το δεύτερο αγαπημένο για θάλασσα. Έως 2 μέτρα τα κύματα.

Εξαιρετική δροσιά, δεν άνοιξε καν το κλιματιστικό εδώ.

IMG-47070f584cf0a262671140c14550d614-V.jpg

IMG-698f8f7c2f2cdeb80179788d11fd005f-V.jpg

IMG-50391b3081ab199cb6b357d051d1c348-V.jpg

Στο νερό μπήκες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Με διακοπη ρευματος απολυτα εφικτο😁

Με διακοπή ρεύματος δεν θα κάτσω καν σπίτι μου ...θα πάω να κατσω αλλου.....δεν μπορώ να φανταστώ από Ιούνιο μέχρι αρχές Οκτώβρη να κλείνω έστω και για μια ώρα τα κλιματιστικά μου τα οποία δουλεύουν και τα δύο  24/24 για 3-4 μήνες στους 26 βαθμούς στο auto.....

Έχω σχέση εξάρτησης μαζί τους και δεν αστειεύομαι ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν φταίνε τα τσιμέντα ούτε η αστική θερμονησιδα για την αποψινη τραγωδία και για όλα τα δεινά που έρχονται τις επόμενες πολλές ημέρες .....

Στην πρώτη εικόνα ο σταθμός μου σε ταράτσα στα 195μ ....στη δεύτερη ο σταθμός  πολύ κοντά μου στα 220μ και στην τριτη  μέσα στο δάσος της Πολυτεχνειούπολης περίπου στα 250μ....συνήθως είναι αρκετά πιο κάτω από μένα .....

Απολαύστε απόψε ομορφιές .....

Screenshot_2023-07-16-00-37-34-900_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-07-16-00-37-25-445_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-07-16-00-42-52-440_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

 

Ελα ρε Κωστα τοσο κρυο ??? προσεξε μην πουντιασεις γιατρε !!! Ελα ATHENS με 35αρι εκεινη την ωρα και 33 μετα τα μεσανυχτα....κανονικο Ντουμπαι γιναμε, οχι αστεια

30,4 ολοκληρους βαθμους εχω στο βορινο μπαλκονι....ρε δεν πεφτει λεμε....λες και ερχεται ο αερας απο τη Σαχαρα και οχι απτο Αιγαιο....

Αντε να εξηγησεις σε ενα μικρο παιδι οτι 30,4 ειχε τα μεσημερια ΚΑΠΟΤΕ με το μελτεμι να δροσιζει και αυτο ΝΑΙ ηταν το παλιακο Ελληνικο καλοκαιρακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ελα ρε Κωστα τοσο κρυο ??? προσεξε μην πουντιασεις γιατρε !!! Ελα ATHENS με 35αρι εκεινη την ωρα και 33 μετα τα μεσανυχτα....κανονικο Ντουμπαι γιναμε, οχι αστεια

30,4 ολοκληρους βαθμους εχω στο βορινο μπαλκονι....ρε δεν πεφτει λεμε....λες και ερχεται ο αερας απο τη Σαχαρα και οχι απτο Αιγαιο....

Αντε να εξηγησεις σε ενα μικρο παιδι οτι 30,4 ειχε τα μεσημερια ΚΑΠΟΤΕ με το μελτεμι να δροσιζει και αυτο ΝΑΙ ηταν το παλιακο Ελληνικο καλοκαιρακι

Ήρεμα ρε.....μέχρι προχθές παλιακο ήταν...τέτοια ζέστη θυμάμαι τα περισσότερα καλοκαίρια της ζωής μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λυση ειναι μια και το εχω ξαναπει, απλα μου λειπουν 2-3 εκατομμυριακια ευρω μωρε, για να την υλοποιησω....

Ιπποκρατειος Πολιτεια....και παρα τη μεγαλη φωτια του 2021....

600-700 μετρα, οσο δασος απεμεινε, ελαφια, λυκοι, παπιες, λιμνη

Ακομα και 40αρι να κανει την ημερα (χθες) η σημερινη ελαχιστη ηταν 18αρακι.....κουβερτουλα ολο το χρονο

22,7 τωρα και ενα "ζεστο βραδυ" για εκει, θα αραζα πισιναρα, κανενα προβλημα δεν θα ειχε και κουνουπια με τοσο αερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...