Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 22/8/2023 at 9:57 ΜΜ, sakis13 είπε:

Ακουσα και δημοσιογραφο στο ραδιο να μιλαει για νομο Αλεξανδρουπολης και νομο Κομοτηνης...Τι να περιμενουμε μετα ρε παιδια...

Και κατι ασχετο αλλα και σχετικο..Το να εγκαταλειψεις το καραβι οταν βουλιαζει δεν ειναι μαγκια..Μεινε και αλλαξε του πορεια για να μην πεσει στα βραχια...Γνωμη μου....Και οποιος καταλαβε,καλως....

Η Ελλαδα μπορει να μας πληγωνει αλλα μην την μπερδευετε με το κρατος...Οι πατεραδες μας θα ειχαν αλλη αποψη απο την φυγη...Ειδα κι αλλους που εφυγαν τα τελευταια χρονια και προκοψαν..Αλλαξανε οι εποχες παντου!!Κανεις και πουθενα δεν θα σας στρωσει ροδοπεταλα επειδη απλα πηγατε σ αλλο κρατος..

Καθιστε και πολεμηστε για την Ελλαδα που θελετε...Φιλικα προς ολους...

Έτσι ακριβώς. Πρέπει κάποιος να αλλάξει την πορεία της χώρας και να φέρει κάτι καλύτερο στην Ελλάδα. Αν εμείς οι νέοι φύγουμε τότε τι θα απογίνει το έθνος; Εγώ Έλληνας γεννήθηκα, Έλληνας θα πεθάνω! Όπως το είπες "πρόκοψαν". Αυτοί οι νέοι πάνε έξω και γίνονται διεθνιστές δε θέλω ούτε καλημέρα δε δαύτους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

την εποχη που στις αγοτικες καλλιεργεις χρησιμοποιουνται drones για ψεκασμούς και τα πυροσβεστικά δεν έχουν μια μανικα που να μην είναι χιλιομπαλωμενη τι να λέμε, που δεν υπάρχει πλέον δασοπυροσβέστης που να ξέρει τους δασικούς δρόμους και να μας ρωτάει εμάς ο αξιωματικός της πυροσβεστικής ρε παιδιά είναι ανοιχτος ο΄δρόμος προς τα επάνω, είναι δυνατόν να μην έχει δικά της drone η πυροσβεστική πλάκα κάνουμε. θα τους κάνω δώρο το δικό μου το κέρατο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, Orinos είπε:

700.000 στρέμματα 

στη γραμμη «Μαζινο» υποτίθεται της χώρας 

οπου έχουν επενδυθεί τα δισεκατομμύρια για εγκαταστάσεις και εξοπλισμούς 

και όπου κι αν κοιτάξεις βλέπεις λαθρεπιβάτες . Ο άλλος με μια βόλτα με το αγροτικό εντόπισε 25 

και μετά από αυτά περιμένω 28η Οκτώβρη να ακούσω κορδωμένους στο μικρόφωνο να ομιλούν για την αποτρεπτική ικανότητα της χωρας

Φαιδροί…..

Εντάξει....αυτοί όμως είναι ταλαίπωροι άνθρωποι. Δεν έχουν κανένα όφελος να βάλουν τις φωτιές. Ίσα ίσα.... κάηκαν ζωντανοί. 20 ψυχές προχθές. 

Όσο για την αποτρεπτική ικανότητα του κράτους, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, θωμας είπε:

Είχα ανοιχτό παράθυρο και γέμισε νερά το σπίτι... 

Εύοσμο έχει βγάλει αέρα και έχει θολώσει η ατμόσφαιρα πάρα πολύ, έχει σηκώσει σκονη

Μόλις ξεκίνησε να ψιχαλιζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντι να βρέχει αυτες τις μερες πρωτίστως στα καμμένα, βρέχει αποκλειστικά εκεί όπου έχει ξεσκιστεί από τον Μάιο. Ακόμα και ο καιρός δεν μας ευνοεί με τίποτα. Δεν μας πάει τίποτα γενικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεσσαλονίκη.. θέλω και εγώ!

image.png.9adabf1e92368570be8e72efcebb02e5.png

image.png.3b1d1930a34370e41c1610de0c809799.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

   Καλησπέρα. Όσο μεγαλώνω αντιλαμβάνομαι όλο κ πιο πολύ το ποσό δύσκολο μου είναι προσωπικά να συμμετέχω σε ένα φόρουμ με "αγνώστους".

   Οποιοδήποτε κ αν είναι το θέμα ενδιαφέροντος αυτού είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν θέματα πολύ πιο σοβαρά από το ίδιο. Αν ήθελα να αποχωρήσω απλά θα το έκανα χωρίς να πω κάτι. Οπότε διαβάζω λιγότερο σε τέτοιες καταστάσεις πλέον κ γράφω την άποψη μου μια στο τόσο κ τέλος. Στα καιρικά μακάρι να υπήρχε γενικότερο ενδιαφέρον κάθε χρόνο που θα με ανάγκαζε να γράφω παραπάνω κ κυρίως σε αναφορές, αλλά δύσκολα..

   Αρχικά εν έτει 2023 δε θεωρώ ότι ο όρος "γύφτος" είναι σωστό να γράφεται σε ένα φόρουμ. Σε μια παρέα μπορεί ο καθένας να τα λέει όπως γουστάρει γενικώς. 

   Ζούμε σε μια χώρα τσίρκο που η λέξη παράνοια είναι λίγη για να περιγράψει την κατασταση κ παρόλα αυτά πρέπει να ψάχνουμε κ να συζητάμε για υβριδικούς πολέμους, πράκτορες, πολιτικούς αντιπάλους κ οτιδήποτε άλλο μπορεί να διαβάσει κανείς εδώ κ οπουδήποτε αλλού εννοείται. Παράλληλα ψάχνουμε αν θα πάμε κ ποιοι σε ενδεχόμενο πόλεμο, ωραία συζήτηση κ αυτή, κ αν υπάρχει λόγος κ γιατί να φύγει κάποιος από τη χώρα. Μη φεύγετε νέοι μας μείνετε να παλέψετε για τη χώρα, σπουδαστε γίνετε επιστήμονες κ μετά μείνετε να δουλέψετε για πενταροδεκαρες σε συνθήκες εργασίας πλησίον τριτοκοσμικής χώρας κ με απλά καταναλωτικά έξοδα πλέον υψηλότερα κ από μητροπόλεις του κόσμου, όπως το Λονδίνο.

   Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας φίλος εδώ κάποιοι στον 21ο αιώνα νιώθουμε πολίτες του κόσμου. Πάνω από όλα για μένα είναι ο άνθρωπος κ όχι η πατρίδα. Είμαστε όλοι τόσο δα μικρουληδες, ένα τίποτα πραγματικά απέναντι στο σύμπαν κ την αιωνιότητα. Ένα τίποτα. Κι όμως κ στη χώρα μας δυστυχώς αλλά κ σχεδόν παντού αναλωνομαστε σε δικό μου/δικό σου, σύνορα, θρησκείες, ιδέες και ουσιαστικά δε μπορούμε να αλλάξουμε όσα χρόνια κ αν περάσουν κ όσο κ αν εξελισσομαστε σαν είδος. Ίσα ίσα πάμε από το κακό στο χειρότερο.

   Προφανώς κ δε μπορώ να έχω ίδιες απόψεις με πολλούς ή όλους ειτε εδώ είτε έξω, αλλά έφτασα 40 κ δεν ανέχομαι πολλά πλέον κ κυρίως χωρίς αντίλογο. Κ επίσης προφανώς αντιλαμβάνομαι ότι όλο αυτό θα γίνεται κ χειρότερο κ χειρότερο δυστυχώς. Κ όχι μόνο εδώ εννοείται απλά εδώ είμαστε κ σε όλα τα άλλα @#€$¥£ οπότε βραστα. 

    

   

   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Απ το γηπεδο της παλης και πανω ολα καμενα...Θυμασαι ρε Μιχαηλ με τον φιλο απο την δουλεια τον Νικολακη???

20230205_120219.jpg

Η χαρα και η μαγεια του χιονιου ζωγραφισμενη στα προσωπα.

Φοβερη φωτο με Μιχαηλ - Σακη - Νικολακη. 👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, geopithis said:

   Καλησπέρα. Όσο μεγαλώνω αντιλαμβάνομαι όλο κ πιο πολύ το ποσό δύσκολο μου είναι προσωπικά να συμμετέχω σε ένα φόρουμ με "αγνώστους".

   Οποιοδήποτε κ αν είναι το θέμα ενδιαφέροντος αυτού είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν θέματα πολύ πιο σοβαρά από το ίδιο. Αν ήθελα να αποχωρήσω απλά θα το έκανα χωρίς να πω κάτι. Οπότε διαβάζω λιγότερο σε τέτοιες καταστάσεις πλέον κ γράφω την άποψη μου μια στο τόσο κ τέλος. Στα καιρικά μακάρι να υπήρχε γενικότερο ενδιαφέρον κάθε χρόνο που θα με ανάγκαζε να γράφω παραπάνω κ κυρίως σε αναφορές, αλλά δύσκολα..

   Αρχικά εν έτει 2023 δε θεωρώ ότι ο όρος "γύφτος" είναι σωστό να γράφεται σε ένα φόρουμ. Σε μια παρέα μπορεί ο καθένας να τα λέει όπως γουστάρει γενικώς. 

   Ζούμε σε μια χώρα τσίρκο που η λέξη παράνοια είναι λίγη για να περιγράψει την κατασταση κ παρόλα αυτά πρέπει να ψάχνουμε κ να συζητάμε για υβριδικούς πολέμους, πράκτορες, πολιτικούς αντιπάλους κ οτιδήποτε άλλο μπορεί να διαβάσει κανείς εδώ κ οπουδήποτε αλλού εννοείται. Παράλληλα ψάχνουμε αν θα πάμε κ ποιοι σε ενδεχόμενο πόλεμο, ωραία συζήτηση κ αυτή, κ αν υπάρχει λόγος κ γιατί να φύγει κάποιος από τη χώρα. Μη φεύγετε νέοι μας μείνετε να παλέψετε για τη χώρα, σπουδαστε γίνετε επιστήμονες κ μετά μείνετε να δουλέψετε για πενταροδεκαρες σε συνθήκες εργασίας πλησίον τριτοκοσμικής χώρας κ με απλά καταναλωτικά έξοδα πλέον υψηλότερα κ από μητροπόλεις του κόσμου, όπως το Λονδίνο.

   Όπως πολύ σωστά είπε κ ένας φίλος εδώ κάποιοι στον 21ο αιώνα νιώθουμε πολίτες του κόσμου. Πάνω από όλα για μένα είναι ο άνθρωπος κ όχι η πατρίδα. Είμαστε όλοι τόσο δα μικρουληδες, ένα τίποτα πραγματικά απέναντι στο σύμπαν κ την αιωνιότητα. Ένα τίποτα. Κι όμως κ στη χώρα μας δυστυχώς αλλά κ σχεδόν παντού αναλωνομαστε σε δικό μου/δικό σου, σύνορα, θρησκείες, ιδέες και ουσιαστικά δε μπορούμε να αλλάξουμε όσα χρόνια κ αν περάσουν κ όσο κ αν εξελισσομαστε σαν είδος. Ίσα ίσα πάμε από το κακό στο χειρότερο.

   Προφανώς κ δε μπορώ να έχω ίδιες απόψεις με πολλούς ή όλους ειτε εδώ είτε έξω, αλλά έφτασα 40 κ δεν ανέχομαι πολλά πλέον κ κυρίως χωρίς αντίλογο. Κ επίσης προφανώς αντιλαμβάνομαι ότι όλο αυτό θα γίνεται κ χειρότερο κ χειρότερο δυστυχώς. Κ όχι μόνο εδώ εννοείται απλά εδώ είμαστε κ σε όλα τα άλλα @#€$¥£ οπότε βραστα. 

    

   

   

Συμφωνώ  με τα περισσότερα που γραφεις. Το φορουμ ειναι μιρκογραφία της κοινωνίας που ζούμε. Συμφωνώ πως ειδικά σε ρατσιστικά σχόλια δίχως αποδείξεις χρειάζεται αυστηρότητα. Ομως σε σχέση με το ιδιο φορουμ στο παρελθόν αλλά και σε άλλα φορουμ που βρίσκομαι ακόμα και σε καταστάσεις πίεσης και απόγνωσης και που σε πνίγει το δίκιο σε γενικές γραμμές οι ακρωτητες είτε αποφεύχθηκαν ή ηταν περιορισμένες.  Ανθρωποι με προοδευτικό μυαλό σπουδασμενοι και πιο μκπροστά απο το μεσο ορο κρίμα να αποχωρούν απο το φορουμ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kibo είπε:

Συμφωνώ  με τα περισσότερα που γραφεις. Το φορουμ ειναι μιρκογραφία της κοινωνίας που ζούμε. Συμφωνώ πως ειδικά σε ρατσιστικά σχόλια δίχως αποδείξεις χρειάζεται αυστηρότητα. Ομως σε σχέση με το ιδιο φορουμ στο παρελθόν αλλά και σε άλλα φορουμ που βρίσκομαι ακόμα και σε καταστάσεις πίεσης και απόγνωσης και που σε πνίγει το δίκιο σε γενικές γραμμές οι ακρωτητες είτε αποφεύχθηκαν ή ηταν περιορισμένες.  Ανθρωποι με προοδευτικό μυαλό σπουδασμενοι και πιο μκπροστά απο το μεσο ορο κρίμα να αποχωρούν απο το φορουμ!

   Ναι δεν τα είπα για το συγκεκριμένο φόρουμ κ ξέρω ότι τα παιδιά που το διαχειρίζονται κάνουν διαρκώς ότι μπορούν πραγματικά κ μπράβο τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...