Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, INUIT said:

εδω πανω εχουμε και πιεση χρονου Νικολα....αν μας φυγει ο Δεκμβρης....,....γεναρη παιρνουν αλλοι σειρα  .🙂.

Καλα σχετικα ολα ειναι όσες πιθανοτητες εχει να δει χιονι τον Δεκεμβριο η Θεσσαλονίκη τοσες εχει και Γεναρη Φλεβαρη.Αν ειναι να κατσει θα κατσει.Ασε που σοβαρο χιονι εχει να δει Δεκεμβριο μηνα η σαλονικα 23χρονια αν θυμαμαι καλα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, INUIT είπε:

εδω πανω εχουμε και πιεση χρονου Νικολα....αν μας φυγει ο Δεκμβρης....,....γεναρη παιρνουν αλλοι σειρα  .🙂.

Έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα, Γενάρη και Φλεβάρη πιο πιθανό είναι να δει πεδινό χιόνι η Κρήτη, που λέει ο λόγος, παρά η βόρεια Ελλάδα.

Όσο υπερβολικό και αν ακούγεται.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Μα, εγώ συνέχεια το επισημαίνω αυτό.

Κέντρο Αθήνας μένω, δεν ψάχνω χιόνι και ούτε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Φυσιολογικές χειμερινές συνθήκες θέλω. Πτώση θερμοκρασίας και καμιά βροχή.

Ας ελπίσουμε πως ο φετινός Δεκέμβριος δεν θα πάει άκλαφτος όπως ο περσινός.

Δεν θα πάει αποτι φενεται διάγραμμα τουλάχιστον σε θέμα θερμοκρασίας είναι καλά και βροχούλες λέει όποτε είμαστε καλά ακόμα! Νταξει τώρα δυο μέρες σκόνη και πάνω από τα κλιματικά πήγε και πιάσανε όλοι πασχαστουγενα και τέτοια !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, INUIT είπε:

και τι καλα πηγαινε μεχρι πριν λιγες μερες.....ολα τουμπανο και ολα βολικα εδειχναν.........τωρα πως γα@@κε ετσι !!!!!!!

 

Βέβαια, αυτό που λες ότι πήγαινε καλά αφορούσε χρονικές περιόδους 9-10 ημερών και πλέον αργότερα.

Οπότε ούτε ήταν κάτι σίγουρο αλλά πιστεύω ότι ούτε έχει κλειδώσει κάτι.

Ποιος ξέρει τι σενάρια θα δείχνουν τα μοντέλα την Τρίτη πχ.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Σακη....οι αριστοι παίρνουν 20αρια ... να το θυμάσαι😁

εμεις πέσαμε ... έχουμε 19 

Ρε Στεφανακο εγω θα θελα να χα 6 βαθμους τωρα κι ας εμενα στην ιδια ταξη...Αλλα δε λεω την ελαχιστη που εχω γιατι με βλεπω για σημαιοφορο στη παρελαση..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

ΚΟΥΝΟΥΠΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!...ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΟΥΝΟΥΠΙ!!!!!!😲😲😲😲😡😡😡😡😡

σκοτωσε το γρηγορα  βαγγο .........γεννανε αυτες τις μερες !!!!!!!!😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε Στεφανακο εγω θα θελα να χα 6 βαθμους τωρα κι ας εμενα στην ιδια ταξη...Αλλα δε λεω την ελαχιστη που εχω γιατι με βλεπω για σημαιοφορο στη παρελαση..🤣

@freeze....στεφανεεεε αμα χρειαστεις δωλοματα για τα ψαρια ζητα απ τον βαγγελη κουνουπια..πρεπει να χει πολλα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε Στεφανακο εγω θα θελα να χα 6 βαθμους τωρα κι ας εμενα στην ιδια ταξη...Αλλα δε λεω την ελαχιστη που εχω γιατι με βλεπω για σημαιοφορο στη παρελαση..🤣

εγω 13 βαθμους εχω τωρα.... το λες και ψυχρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ρε παιδιά ο καθένας κρίνει με το που μένει...έχω κοντά στα 3 χρόνια να δω νιφαδα !!!!οπότε για μένα που μένω Θεσσαλονίκη και όχι στη Μύκονο η στην Ζάκυνθο η στην Ρόδο καίω μέρες από χειμώνα οπότε δεν υπάρχει η λέξη υπομονή ούτε η έκφραση είναι ακόμη η αρχή...κάθε μέρα που περνάει μεγαλώνει το διάστημα που έχω να δω χιόνι.ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ...

Χάνοντας οριστικά όλο το πρώτο δεκαήμερο του μήνα τουλάχιστον (που μάλλον πάει για τουλάχιστον 12-13 του μήνα αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά αύριο...) του πιο αγαπημένου μου/μας(πολλών από εμάς) μήνα λόγο της μικρής ημέρας λόγο της εορταστικής ατμόσφαιρας(όλα στολισμένα) και ίσως λόγο του ότι το 2001 μας ανέβασε τον πήχη υπερβολικά ψηλά γιατί έδειξε ότι τα όνειρα κάποια στιγμή γίνοντε πραγματικότητα...... και για μένα πλέον χάνονται/καίγονται οριστικά πολύτιμες ημέρες (όπως το είχα πει άλλωστε ότι μετά τις 20 Νοέμβρη όσο δεν φαίνεται φως στον ορίζοντα θα ανησυχώ..).....γνωρίζοντας καλά ότι ζούμε πλέον σε άλλες εποχές με πολύ πηραγμένο το κλίμα- πολύ διαφοροποιημένες διατάξεις ......αρχίζουν και με ζώνουν φίδια που όλο και πιο πίσω πάμε που όλο και δεν φαίνεται κάτι ουσιαστικό στον ορίζοντα και ειδικά φέτος που οι διατάξεις είναι κάπως ξεχωριστές που υπάρχει τόσο ψύχος στα κεντρικά βόρεια και βορειοανατολικά τμήματα της Ευρώπης......αν όχι φέτος; πότε;;;;;;;;;;;;;;;

φυσικά δεν θα απογοητευτώ ακόμα ούτε θα πάω στο άλλο άκρο....απλά θα καίω ημέρες κι εγω........έχουμε ευτυχώς πάρα πολλές ημέρες μπροστά μας θεωρητικά κοντά στις 80+ τουλάχιστον.....και μακάρι να μας αποζημιώσει....

συγκρατημένη αισιοδοξία για μετά τις 15 και βλέπουμε ....ο Θεός μεγάλος είναι και θα μας κάνει και εμάς λίγο να χαμογελάσουμε να χαρούμε κάποια στιγμή....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ώρα με τον Αντώνη για 14 με 16 του μηνα ....5 σεναρια με θέρμη εισβολη ρεκόρ...30 σεναρια με θέρμη εισβολη σαν να ναι τελη Οκτώβρη....13 σεναρια με φυσιολογικές τιμές για την εποχη με συν 2 με μειον1 και 2 σεναρξα με ψυχρή εισβολη ....Καλή σας τύχη 😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Η ώρα με τον Αντώνη για 14 με 16 του μηνα ....5 σεναρια με θέρμη εισβολη ρεκόρ...30 σεναρια με θέρμη εισβολη σαν να ναι τελη Οκτώβρη....13 σεναρια με φυσιολογικές τιμές για την εποχη με συν 2 με μειον1 και 2 σεναρξα με ψυχρή εισβολη ....Καλή σας τύχη 😂😂😂😂😂😂

οκ ...  ...εχουμε και 4% πιθανοτητες,,,, το παλευουμε !!!!👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Η ώρα με τον Αντώνη για 14 με 16 του μηνα ....5 σεναρια με θέρμη εισβολη ρεκόρ...30 σεναρια με θέρμη εισβολη σαν να ναι τελη Οκτώβρη....13 σεναρια με φυσιολογικές τιμές για την εποχη με συν 2 με μειον1 και 2 σεναρξα με ψυχρή εισβολη ....Καλή σας τύχη 😂😂😂😂😂😂

Τώρα ναι μπορώ να το πω....έχουμε ελπίδες......αν τα 40-45 σενάρια για τις 14-16 έδειχναν ψυχρή εισβολή έστω και μέτρια από τώρα του ευρωπαίου θα ανησυχούσα πραγματικά....................και το εννοώ......😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα χιόνια τα φέρνει ο Βσιλιάς ... και τώρα στο 18αρι που ετοιμάζει αλλαγές θα πάρουμε την δόση μας του cyber χιονιά... ηδη κάνει γενναίες μετατοπίσεις ... θα γίνει χαμός στις μακρινές ώρες

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Η ώρα με τον Αντώνη για 14 με 16 του μηνα ....5 σεναρια με θέρμη εισβολη ρεκόρ...30 σεναρια με θέρμη εισβολη σαν να ναι τελη Οκτώβρη....13 σεναρια με φυσιολογικές τιμές για την εποχη με συν 2 με μειον1 και 2 σεναρξα με ψυχρή εισβολη ....Καλή σας τύχη 😂😂😂😂😂😂

Θετικότατο αυτό.

Πρόκειται για σενάρια 13-14 μέρες αργότερα τα οποία προφανώς και θα αλλάξουν ή θα διαφοροποιηθούν.

Όντως αν έδειχνε κρύο ή ψυχρές εισβολές στα περισσότερα σενάρια θα έπρεπε να ανησυχήσουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε ρε και να γινει τιποτα παλαβο και ν αλλαξουν τα δεδομενα...Βλεπω τον Κλεαρχο να αλλαζει επαγγελμα τα Χριστουγεννα και οχι μονο τον Κλεαρχο...🤣

Captura-de-pantalla-2016-02-22-a-las-01.41.13.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ε ρε και να γινει τιποτα παλαβο και ν αλλαξουν τα δεδομενα...Βλεπω τον Κλεαρχο να αλλαζει επαγγελμα τα Χριστουγεννα και οχι μονο τον Κλεαρχο...🤣

Captura-de-pantalla-2016-02-22-a-las-01.41.13.png

Αν δεν κάνω λάθος, ο Κλέαρχος παλαιότερα έχει πέσει έξω παταγωδώς κάποιες φορές.

Τον είδες να αλλάζει επάγγελμα;

Δεν μασάει.

Και τώρα αυτό θα γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ρε παιδιά ο καθένας κρίνει με το που μένει...έχω κοντά στα 3 χρόνια να δω νιφαδα !!!!οπότε για μένα που μένω Θεσσαλονίκη και όχι στη Μύκονο η στην Ζάκυνθο η στην Ρόδο καίω μέρες από χειμώνα οπότε δεν υπάρχει η λέξη υπομονή ούτε η έκφραση είναι ακόμη η αρχή...κάθε μέρα που περνάει μεγαλώνει το διάστημα που έχω να δω χιόνι.ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ...

Αγαπητε με ολο το σεβασμο τι να πουμε εμεις για γκαντεμια στα δυτικα προαστια της Αθηνας που σε μια μαγικη τριετια της πολης που μπορει να μην ξαναγινει ποτε  στα χρονικα ειδαμε ανατολικα μας δυτικας μας ακομα και νοτιοτερα στα 2-3 χλμ να κανει ιστορικα στρωσιματα και να μενουμε με παρεα με το βαρδαρη😂

Παρ ολα αυτα επειδη εγω προσωπικα κρινω οχι μ αυτα που μενω αλλα με την καιρικη δικαιοσυνη να σου πω οτι ο καιρος που ερχετε προσεχως  αν επιβεβαιωθει ειναι οτι καλυτερο και οτι δικαιοτερο εχει υπαρξει τα τελευταια πολλα χρονια που βλεπαμε να χιονιζει πρωτα στην μυκονο και μετα στην πινδο..με τεραστιο καιρικο ενδιαφερον που μονο το πεδινο χιονι θα λειπει..

...μετα απ αυτο η καιρικη δικαιοσυνη επιτασει εναν ΚΒ χιονια και ας μεινουμε εμεις εδω κατω στα δ.π. αχιονοι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Παλι καλα να λες που δεν ειδες κατσαριδα

Εμείς εδώ έχουμε φουλ, γενικό πρόβλημα της πόλης από πάντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εμείς εδώ έχουμε φουλ, γενικό πρόβλημα της πόλης από πάντα

Κατσε ρε συ αυτες τον χειμωνα δεν εξαφανιζονται?🤕

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...