Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 2/3 της Ευρώπης έχει χειμωνιάσει για τα καλά και εμείς εδώ τρώμε αφρικανική σκόνη, νοτιάδες και 19αρια 20αρια.

Θα γυρίσει άραγε.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατό βροχοχαμηλό στα μακρινά και από ευρωπαίο.. Αφού πλέον χιόνι δεν υπάρχει ούτε με το κυάλι, θα ασχοληθούμε με αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν τις 27 δεν υπάρχει κάτι..  Μιλώ για πεδινό χιόνι...

Αν συμβεί κάτι ,το προσδιορίζω  στο διάστημα 28-31

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

.ας κανουμε λιγη υπομονη..................ακομη !!!!

Ξέρεις τι ρε Χρήστο...δεν έχεις γούστο έτσι...κάπου με τέτοια ταλαιπωρεια λες ε δεν γα##σαι αμα θες χιόνισε και αν δεν θες στ αρ@@α μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας πέσει η θερμοκρασία σε χειμερινά επίπεδα, ας έρθει λίγο κρύο και βροχές να φύγουν τουλάχιστον αυτοί οι νοτιάδες και τα 19αρια.

Για χιόνια βλέπουμε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ξέρεις τι ρε Χρήστο...δεν έχεις γούστο έτσι...κάπου με τέτοια ταλαιπωρεια λες ε δεν γα##σαι αμα θες χιόνισε και αν δεν θες στ αρ@@α μας...

....ε ...στην τελικη...........παμε και για ψαρεμα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Ας πέσει η θερμοκρασία σε χειμερινά επίπεδα, ας έρθει λίγο κρύο και βροχές να φύγουν τουλάχιστον αυτοί οι νοτιάδες και τα 19αρια.

Για χιόνια βλέπουμε......

νοτιαδες κυριαρχοι μεχρι τις 15 σιγουρα....κανενα διαλειμμα ωρων ενδιαμεσα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανακατεύεται πάντως η τράπουλα στα ενσέμπλς του τζίφου (λέμε τώρα) μετά τις 14. Ανακατεύεται τόσο πολύ που με έπιασε αναγούλα.😀

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και ο σιβηρικος δεν μπορεσει να κανει κατι ...που εκει οδευει......

Εχουμε να περιμενουμε κατι αλλο?????η κλειδωνουμε και φευγουμε????ηρεμα ρωταω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Αν και ο σιβηρικος δεν μπορεσει να κανει κατι ...που εκει οδευει......

Εχουμε να περιμενουμε κατι αλλο?????η κλειδωνουμε και φευγουμε????ηρεμα ρωταω.....

...εγω βασικα πιστευω οτι για μετα τις 10 βλεπουμε μα@@@ες απ τα μοντελα.....οποτε περιμενω συντομα να αλλαξει ολο αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Στα 2/3 της Ευρώπης έχει χειμωνιάσει για τα καλά και εμείς εδώ τρώμε αφρικανική σκόνη, νοτιάδες και 19αρια 20αρια.

Θα γυρίσει άραγε.........

Από μεθαύριο μπαίνουμε κλιματικά και αρκετές βροχούλες σχεδόν σε όλη την Ελλάδα μην τα θελουμε ολα δικα μας από Δεκέμβρη μισό μέτρο χιόνι ! Περσυ έφυγε ο δεκεμβρης ακλαφτος με ήλιο και υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, swthrhs είπε:

Από μεθαύριο μπαίνουμε κλιματικά και αρκετές βροχούλες σχεδόν σε όλη την Ελλάδα μην τα θελουμε ολα δικα μας από Δεκέμβρη μισό μέτρο χιόνι ! Περσυ έφυγε ο δεκεμβρης ακλαφτος με ήλιο και υγρασία 

σωστος και ξεκουραστος !!!!!......τα βορεια απο αυριο το βραδυ  🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, INUIT είπε:

σωστος και ξεκουραστος !!!!!......τα βορεια απο αυριο το βραδυ  🙂

Αυτά να τα βλέπεις εσύ και ο άλλος, που από τις 10 Νοέμβρη ξοδευετε ενέργεια για χιονιαδες. Το άθλημα θέλει ρέγουλα...😎

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε αδερφια...Ψυχραιμια...2/12 εχουμε,οχι 20/03...Τωρα καλως η κακως πηρε σειρα η κεντρικη Ευρωπη...Τι διαολο??Δεν θα χιονιζει 3 μηνες εκει....Θα ηρεμησει....Με τετοιο Ατλαντικο δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει κατι καλο για την χωρα μας...Εχουμε δρομο μπροστα μας..Ουσιαστικα δε χασαμε τιποτα γιατι δεν ειχαμε τιποτα...!!Εχουμε χρονο για παιξουμε τα ρεστα μας...Και ενημερωτικα,ορισμενοι απο τους καλυτερους ιστορικους ειτε για κεντροβορεια ειτε για προσηνεμα,εγιναν σε μετριους η κακους χειμωνες...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά ο καθένας κρίνει με το που μένει...έχω κοντά στα 3 χρόνια να δω νιφαδα !!!!οπότε για μένα που μένω Θεσσαλονίκη και όχι στη Μύκονο η στην Ζάκυνθο η στην Ρόδο καίω μέρες από χειμώνα οπότε δεν υπάρχει η λέξη υπομονή ούτε η έκφραση είναι ακόμη η αρχή...κάθε μέρα που περνάει μεγαλώνει το διάστημα που έχω να δω χιόνι.ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρά.  Αμα στις 10/12 βγάλει και ενα χιόνι πάνω απο τα 500μ στα ΚΒ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για αυτό το διάστημα. 

ens_image (3).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε αδερφια...Ψυχραιμια...2/12 εχουμε,οχι 20/03...Τωρα καλως η κακως πηρε σειρα η κεντρικη Ευρωπη...Τι διαολο??Δεν θα χιονιζει 3 μηνες εκει....Θα ηρεμησει....Με τετοιο Ατλαντικο δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει κατι καλο για την χωρα μας...Εχουμε δρομο μπροστα μας..Ουσιαστικα δε χασαμε τιποτα γιατι δεν ειχαμε τιποτα...!!Εχουμε χρονο για παιξουμε τα ρεστα μας...Και ενημερωτικα,ορισμενοι απο τους καλυτερους ιστορικους ειτε για κεντροβορεια ειτε για προσηνεμα,εγιναν σε μετριους η κακους χειμωνες...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Χαχαχα...πες μου ότι έστειλες το μήνυμα χωρίς να διαβάσεις το δικό μου πρώτα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε αδερφια...Ψυχραιμια...2/12 εχουμε,οχι 20/03...Τωρα καλως η κακως πηρε σειρα η κεντρικη Ευρωπη...Τι διαολο??Δεν θα χιονιζει 3 μηνες εκει....Θα ηρεμησει....Με τετοιο Ατλαντικο δεν υπηρχε περιπτωση να κατσει κατι καλο για την χωρα μας...Εχουμε δρομο μπροστα μας..Ουσιαστικα δε χασαμε τιποτα γιατι δεν ειχαμε τιποτα...!!Εχουμε χρονο για παιξουμε τα ρεστα μας...Και ενημερωτικα,ορισμενοι απο τους καλυτερους ιστορικους ειτε για κεντροβορεια ειτε για προσηνεμα,εγιναν σε μετριους η κακους χειμωνες...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Εισαι σιγουρος αγαπητε φιλε οτι δεν θα χιονιζει 3 μηνες κ.ευρωπη????και εμεις στο θερμο τομεα..

Ποτε μην λες ποτε....μηπως ηρθε η ωρα να το δουμε????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Αυτά να τα βλέπεις εσύ και ο άλλος, που από τις 10 Νοέμβρη ξοδευετε ενέργεια για χιονιαδες. Το άθλημα θέλει ρέγουλα...😎

εδω πανω εχουμε και πιεση χρονου Νικολα....αν μας φυγει ο Δεκμβρης....,....γεναρη παιρνουν αλλοι σειρα  .🙂.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Χαχαχα...πες μου ότι έστειλες το μήνυμα χωρίς να διαβάσεις το δικό μου πρώτα ...

Ε ναι ρε καρντασι αφου το δικο μου προηγουνταν χρονικα...Απλα πλεον μπορω να διαβαζω και το μυαλο σου και να βλεπω πιο μπροστα...🤣Και επειδη βλεπω μπροστα....Θα σου ρθει φετος...

thessaloniki-xionia.jpg

Καταλαβαινω ρε Βαγγο...Απλα πιστευω οτι ορισμενοι φιλοι εχουν απομυθοποιησει τον Δεκεμβρη...Εδωσε δυο ιστορικους το 1988 και το 2001 στη θεσσαλονικη και οχι μονο...Σε 35 χρονια..Δηλαδη εναν ιστορικο ανα 17 χρονια..Δεν ειναι ουτε για τα κεντροβορεια ο πιο χιονοφορος μηνας...Καθε αλλο...Γι αυτο γραφω συνεχεια οτι ο Δεκεμβρης ειναι ο πιο υετοφορος μηνας του ετους..Γιατι πολυ απλα ο νοτιας και οι βροχες κυριαρχουσαν και λιγοτερο οι ψυχρες εισβολες και τα χιονια...Εννοειται οτι εσεις αυτον τον μηνα βλεπετε πιο συχνα χιονι απο τα προσηνεμα αλλα εχουμε δρομο...Πολυ δρομο...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Από μεθαύριο μπαίνουμε κλιματικά και αρκετές βροχούλες σχεδόν σε όλη την Ελλάδα μην τα θελουμε ολα δικα μας από Δεκέμβρη μισό μέτρο χιόνι ! Περσυ έφυγε ο δεκεμβρης ακλαφτος με ήλιο και υγρασία 

Μα, εγώ συνέχεια το επισημαίνω αυτό.

Κέντρο Αθήνας μένω, δεν ψάχνω χιόνι και ούτε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Φυσιολογικές χειμερινές συνθήκες θέλω. Πτώση θερμοκρασίας και καμιά βροχή.

Ας ελπίσουμε πως ο φετινός Δεκέμβριος δεν θα πάει άκλαφτος όπως ο περσινός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...