Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Ξεκινάς δουλίτσα απο Τεταρτη Πεμπτη,ξες εσυ😎

Μπα περιμένω πρώτα καμία κραυγη για την λοντρα μερικούς να ακολουθούν και μετά....😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δοξα το Θεο...τις λιγοτερες δυνατες αλλαγες για μετα τις 240 ωρες εκανε το 12αρι...η γενικη κυκλοφορια δεν αλλαξε και τωρα ξερουμε τι κυνηγαμε .....

gfs-0-216.png?6

gfs-0-228.png?12καλησπερα !!!!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αν το μελετησεις θα δεις οτι οι μεγαλες διαφορες ειναι σε επιπεδο β.ημισφαιριου και νοτιου στα αλλα ειναι ολα σχετικα κοντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν σημερα ειχαμε την πρωτη ψυχρη εισβολη το 2001...Για να ακολουθησει ενας επικος Δεκεμβρης για τα κεντροβορεια 10 μερες περιπου μετα....Πολλες αναμνησεις για μας των 40 και ανω..Θυμαμαι ακομα τον Σακη Αρναουτογλου να χαιρεται σε απευθειας συνδεση μετην ερτ3 την ημερα που αρχισε ο χιονιας...Ωραια χρονια....Εναν Δεκεμβρη που εχουμε ξεχασει οτι μπορει να ειναι και διαφορετικος σε σχεση με οσους βιωνουμε τα τελευταια χρονια.

408117989_3670184676549804_3710421834817962888_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Ο Αρναούτογλου την αποκάλεσε ανοιξιάτικου τύπου εισβολή.

Το πολύ πολύ να είναι κάτι σαν και αυτό που είχαμε το 3ημερο 01-03/12.

Αν έχει και συννεφιά πάλι ούτε θα την καταλάβουμε.

24 βαθμοί με συννεφιά δηλαδή, όπως είχαμε προχθές. ναι αν έχω air condition δεν θα την καταλάβω 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Δεν είναι έτσι φίλε.. Διαφωνώ. Μην τα στρογγυλευουμε και ωραίοποιουμε όλα... Δεν πάμε καθόλου καλά ούτε φέτος... Και αρχίζει και εκνευρίζει η κατάσταση... Ειμαστε 5 μήνες αγκαλιά με την Αφρική.. 

Δεν ωραιοποιούμε ούτε στρογγυλεύουμε.  Λογικά προσπαθούμε τα δούμε τα πράγματα.

Όσον αφορά την ενδεχόμενη θερμή εισβολή, απ'ότι διαβάζω θα έρθει την επόμενη εβδομάδα και μέχρι τότε αλλάζουν πολλά.

Διαφωνείς με αυτό που έγραψα, σεβαστό, αλλά πως είμαστε τόσο σίγουροι ότι θα έρθουν καύσωνες και ζέστες; Άλλωστε οι χάρτες και τα γραφήματα στα οποία βασίζονται αυτά τα σενάρια είναι πολύ μακρινοί και όπως έχουμε δει αυτά όλα αλλάζουν και τουμπάρουν στο 2ημερο, πόσο μάλλον σε 10 μέρες από τώρα.

Άσε να πλησιάσουμε στις ημερομηνίες αυτές και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos είπε:

Δεν ωραιοποιούμε ούτε στρογγυλεύουμε.  Λογικά προσπαθούμε τα δούμε τα πράγματα.

Όσον αφορά την ενδεχόμενη θερμή εισβολή, απ'ότι διαβάζω θα έρθει την επόμενη εβδομάδα και μέχρι τότε αλλάζουν πολλά.

Διαφωνείς με αυτό που έγραψα, σεβαστό, αλλά πως είμαστε τόσο σίγουροι ότι θα έρθουν καύσωνες και ζέστες; Άλλωστε οι χάρτες και τα γραφήματα στα οποία βασίζονται αυτά τα σενάρια είναι πολύ μακρινοί και όπως έχουμε δει αυτά όλα αλλάζουν και τουμπάρουν στο 2ημερο, πόσο μάλλον σε 10 μέρες από τώρα.

Άσε να πλησιάσουμε στις ημερομηνίες αυτές και βλέπουμε.

Θαυμάζω την υπομονή σου😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Σαν σημερα ειχαμη την πρωτη ψυχρη εισβολη το 2001...Για να ακολουθησει ενας επικος Δεκεμβρης για τα κεντροβορεια....Πολλες αναμνησεις για μας των 40 και ανω..Θυμαμαι ακομα τον Σακη Αρναουτογλου να χαιρεται σε απευθεις συνδεση μετην ερτ3 την ημερα που αρχισε ο χιονιας...Ωραια χρονια....

408117989_3670184676549804_3710421834817962888_n.jpg

βρε που το χω ξαναδει.....βρε τι μου θυμιζει !!!!! 👍

gfs-1-84.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Δεν είναι έτσι φίλε.. Διαφωνώ. Μην τα στρογγυλευουμε και ωραίοποιουμε όλα... Δεν πάμε καθόλου καλά ούτε φέτος... Και αρχίζει και εκνευρίζει η κατάσταση... Ειμαστε 5 μήνες αγκαλιά με την Αφρική.. 

 

Potseko-Giannis.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

24 βαθμοί με συννεφιά δηλαδή, όπως είχαμε προχθές. ναι αν έχω air condition δεν θα την καταλάβω 😛

Τι να σου πω.

Εδώ πάντως στην Αθήνα δεν είχαμε τέτοια, τουλάχιστον στο κέντρο.

Συννεφιά με 19-20 βαθμούς είχε χωρίς ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης.

Η γειτονική σου Λάρισα είχε γύρω στους 13-14 απ'ότι διάβασα εδώ από κα΄ποιον στις αναφορές Δεκεμβρίου.

Αλήθεια, ανάβετε κλιματισμό στους 24 βαθμούς;

Περίεργο.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, agnostos είπε:

Τι να σου πω.

Εδώ πάντως στην Αθήνα δεν είχαμε τέτοια, τουλάχιστον στο κέντρο.

Συννεφιά με 19-20 βαθμούς είχε χωρίς ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης.

Η γειτονική σου Λάρισα είχε γύρω στους 13-14 απ'ότι διάβασα εδώ από κα΄ποιον στις αναφορές Δεκεμβρίου.

Αλήθεια, ανάβετε κλιματισμό στους 24 βαθμούς;

Περίεργο.......

στο αυτοκίνητο ναι. 24 βαθμοί έξω, σημαίνει ότι μέσα στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα πάει άνετα 26-28 ειδικά όταν χτυπούσε ο ήλιος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Τι να σου πω.

Εδώ πάντως στην Αθήνα δεν είχαμε τέτοια, τουλάχιστον στο κέντρο.

Συννεφιά με 19-20 βαθμούς είχε χωρίς ιδιαίτερη αίσθηση ζέστης.

Η γειτονική σου Λάρισα είχε γύρω στους 13-14 απ'ότι διάβασα εδώ από κα΄ποιον στις αναφορές Δεκεμβρίου.

Αλήθεια, ανάβετε κλιματισμό στους 24 βαθμούς;

Περίεργο.......

Ειχαμε συννεφια εδω μετα ανεβηκε το απογευμα και εδω φαντασου εκεινη την ημερα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σαν σημερα ειχαμε την πρωτη ψυχρη εισβολη το 2001...Για να ακολουθησει ενας επικος Δεκεμβρης για τα κεντροβορεια 10 μερες περιπου μετα....Πολλες αναμνησεις για μας των 40 και ανω..Θυμαμαι ακομα τον Σακη Αρναουτογλου να χαιρεται σε απευθειας συνδεση μετην ερτ3 την ημερα που αρχισε ο χιονιας...Ωραια χρονια....

408117989_3670184676549804_3710421834817962888_n.jpg

Αν θυμάμαι καλά, μετά την πολυήμερη χιονόπτωση του Δεκεμβρίου είχε καεί ο χειμώνας.

Μετά τις γιορτές δεν έκανε κάτι αξιόλογο πέραν των συνηθισμένων για την εποχή θερμοκρασιών.

Επίσης, του χιονιού προηγήθηκε μακρά περίοδος με υψηλότερες για την εποχή θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Αν θυμάμαι καλά, μετά την πολυήμερη χιονόπτωση του Δεκεμβρίου είχε καεί ο χειμώνας.

Μετά τις γιορτές δεν έκανε κάτι αξιόλογο πέραν των συνηθισμένων για την εποχή θερμοκρασιών.

Επίσης, του χιονιού προηγήθηκε μακρά περίοδος με υψηλότερες για την εποχή θερμοκρασίες.

Aκολουθησε ομως ενα 2002 επικο απο θεμα νερων...Θησειο..987mm ετησιος υετος οταν ο μεσος ορος επαιζε στα 400mm!!!Και μη ξεχναμε και τον προσηνεμο χιονια στις 4-6/01/2002..Ειδικα για τα ανατολικα και βορεια του νομου αγγιξε το τελειο...

Πορτο Ραφτη διπλα στο κυμα 50 ποντους!!!

xionia7.jpg

Εκεινο το 20 ημερο θα το θυμομαστε για παντα..Κεντροβορεια 16-18/12/2001,προσηνεμα 4-6/01/2002!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, agnostos είπε:

Αν θυμάμαι καλά, μετά την πολυήμερη χιονόπτωση του Δεκεμβρίου είχε καεί ο χειμώνας.

Μετά τις γιορτές δεν έκανε κάτι αξιόλογο πέραν των συνηθισμένων για την εποχή θερμοκρασιών.

Επίσης, του χιονιού προηγήθηκε μακρά περίοδος με υψηλότερες για την εποχή θερμοκρασίες.

Εκανα ασθ τελη δεκεμβρη και των μεγαλο προσηνεμο γεναρη 2002

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να σχολιάσω βρε παιδιά......... τη καλησπέρα μου! 😁

Ελπίζω σύντομα να αλλάξει αυτό το κακό και να πάμε σε μία κυκλοφορία, σαν αυτή που φαίνεται στις μακρινές ώρες από τα τελευταία τρεξίματα των μοντέλων, ώστε αφενός να ελπίζουμε κι αφετέρου οι κουραμπιέδες, να μην είναι τα μόνα ''χιονισμένα βουνα'' τη περίοδο των εορτών...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Θαυμάζω την υπομονή σου😃

Και εσύ όμως βρε φίλε μου είσαι η επιτομή της απαισιοδοξίας. Δε σε είδα μια φορά να γράφεις κάτι θετικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Και εσύ όμως βρε φίλε μου είσαι η επιτομή της απαισιοδοξίας. Δε σε είδα μια φορά να γράφεις κάτι θετικό 

Τι να κάνω ρε φίλε? Αφού τρώμε συνέχεια σφαλιάρες.. Και τα παιδιά που είναι αισιόδοξοι αναγκάζονται και αναδιπλωνονται τις περισσότερες φορές! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει και η διαταραχή του ΠΣΚ..Άντε μπας και ρίξει καμία πέτσα στα ψηλά την Τετάρτη και πάμε να το δούμε το ΠΣΚ..Που φτάσαμε..Και δυστυχώς ούτε για τα αλπικά δεν υπάρχει καμία διαταραχή να βάλει κάτι αξιόλογο...Μετά τον περσινό εκτρωματικο Δεκέμβρη δεν περίμενα τέτοια κατρακύλα...Τώρα είναι ωραία να έρθουν τα καλά,μιρκη μέρα,γιορτές πλησιάζουν..Αλλά κλασσικά μέσα στη ξενερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με λενε Σακη και ειμαι καλα!!!Εχω να δω χαρτες απο το 00αρια το πρωι...Και ο Σακης ειναι καλα!!!Απεξαρτηση τωρα...Εχω κατι κρυαδες και ζαλαδες αλλα την παλευω...

narkotika-okana-pagkosmia-hmera-2019.jpg

Απο μικρο παιδι μπηκα στα τριπακια των μοντελων...Μου ηταν ευκολο να βλεπω τζιφο καθως ετρεχε 4 φορες την μερα...Σιγα σιγα ομως μπηκαν κι αλλα μοντελα στη ζωη μου...Αρχισα να βρισκω και υποκαταστατα οταν δεν ετρεχαν..Εβλεπα τα ανσαμπλ τους και την εβρισκα...Μετα μπηκε στη ζωη μου και το cfs..Πολυ σκληρο...Ενοιωθα βασιλιας..Πιστευα οτι ηξερα τι καιρο θα κανει μετα απο εναν μηνα..Εθιστηκα ασχημα..Καταλαβα οτι διαλυομουν αλλα δεν ξεκοβα..Ημουν εξω,με φιλους,σινεμα,σε ταβερνες,πρωτοχρονιες..Εγω εκει...Στα μοντελα..Να μπω εστω για λιγο...Να παρω μια τζουρα..Πολλες φορες ειπα θα κοψω..Αλλα ξανα κυλουσα...Εξαρτηση...Οχι αστεια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο μάπα από όλους ο ευρωπαίος για Πέμπτη και πάλι...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...