Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Berdon είπε:

ότι να ναι χαχχαχα

gfs-0-270.png?18

Πέρα από την πλάκα πιστευω πως αυτο ειναι πολυ καλο διαστημα με δημιουργια ισχυρου αζορικου... που θα μας ευνοήσει στη συνεχεια

 

Αυτό το τρεξημο θα ήταν ότι καλύτερο και για την συνέχεια να εγκλωβίστη το ψύχος μπας και κάνουμε μια φορά Χριστούγεννα με Τζάκη και μπουφάν έξω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Μέχρι τότε όμως Βαγγέλη😅

2115865532_.jpg.38eb5eca7841752c5df0a8e9d9c8877e.jpg

Α δεν με πειράζει...πλέον τον χειμώνα εάν δεν πάω για χιόνι είτε βροχή έχει είτε ζεστή είτε κρύο το ίδιο πράγμα μου είναι...βασικά μου αρκεί να έχει σημασία συννεφιά και είναι κομπλέ και νορμάλ κρύο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Α δεν με πειράζει...πλέον τον χειμώνα εάν δεν πάω για χιόνι είτε βροχή έχει είτε ζεστή είτε κρύο το ίδιο πράγμα μου είναι...βασικά μου αρκεί να έχει σημασία συννεφιά και είναι κομπλέ και νορμάλ κρύο...

Οκ αρα ο πλεον βασικος στοχος ειναι το μεγαλο χιονι... Εληφθη. Happy sunny Christmas😁

Καλό βράδυ! Μας κέρασε ωραίο δωράκι το 18αρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Snow Junky said:

εντωμεταξυ πως γίνεται όταν πρόκειται για θερμή εισβολή να την πηγαίνουν τάπα απ' τις 180 ώρες απορώ.και όταν πρόκειται για κακοκαιρία ούτε στις 70 ώρες δεν την πιάνουν 

Οτι ειπε και ο φιλος snow_evia . Οι προγνώσεις για καλοκαιρια  είναι γενικά πιο εύκολες. Συνήθως οι  καιρικές συνθήκες είναι σταθερές  και οι υψηλες πιεσεις που επικρατουν εχουν λιγοτερες μεταβλητες.
Σε περιπτωσεις κακοκαιριας εχουμε  πολύπλοκες αλληλεπιδράσεις μεταξύ διαφορετικών ατμοσφαιρικών στοιχείων που ανεβαζουν κατα πολύ τις διαφορετικές μεταβλητές που επηρεάζουν το συστημα και προφανώς δυσκολευουν την προγνωση . Οποτε παντα το διαστημα καλοκαιριας και ηλιοφανειας θα εχει καλητερη προγνωσιμότητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο καληνύχτα από τζίφο για τα μακρινά. Να κοιμηθούμε με μια γλύκα δηλαδή όχι κάτι παραπάνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-50 στα 500 στην Γροιλανδία

gfs-13-330.png?18gfseu-0-360.png?18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Αυτό το τρεξημο θα ήταν ότι καλύτερο και για την συνέχεια να εγκλωβίστη το ψύχος μπας και κάνουμε μια φορά Χριστούγεννα με Τζάκη και μπουφάν έξω 

Όπως λέμε Τζακη.. ΚΈΝΕΝΤΙ?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το ρωζ δεν είναι εντυπωσιακό μόνο στα χρωματακια αλλά κουβαλάει από πάνω μέχρι κάτω όλο τον βόρειο πόλο και νομίζω ότι είναι τόσο όσο δυτικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Αυτό το ρωζ δεν είναι εντυπωσιακό μόνο στα χρωματακια αλλά κουβαλάει από πάνω μέχρι κάτω όλο τον βόρειο πόλο και νομίζω ότι είναι τόσο όσο δυτικά....

πάντως αυτό δεν κατεβαίνει με τίποτα αν δεν γίνει μικρότερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πάντως αυτό δεν κατεβαίνει με τίποτα αν δεν γίνει μικρότερο

Κάνα κομμάτι στην βάση της μαουνας αυτονομο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αυτό το ρωζ δεν είναι εντυπωσιακό μόνο στα χρωματακια αλλά κουβαλάει από πάνω μέχρι κάτω όλο τον βόρειο πόλο και νομίζω ότι είναι τόσο όσο δυτικά....

Αυτο ειναι το παραδειγμα πως παγωνουν τα παντα εκτος απο εμας🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αυτο ειναι το παραδειγμα πως παγωνουν τα παντα εκτος απο εμας🤣🤣🤣🤣

Τα πιο βίαια ,που είχαν και αποτέλεσμα τεράστιο ,των τελευταίων δεκαετιών είναι το 68 και το 2004 πάντως που συλωνες γίγαντες έφτασαν πολύ νότια...βέβαια εδώ μιλάμε για γίγαντα που είναι και φούσκα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κάποτε ο τζιφος τα φέρνε  καροτσάκι από τις 200+ ώρες...

Και τώρα τα χάνουμε στης 120 δεν θα ξεχάσω ποτέ προπερσυ αν θυμάμαι καλά που ήταν κουμπωμένα όλα τα μοντέλα ξυπνάω το πρωί και κοιτάω το ουκμο και λέω δεν βλέπω καλά…και στης 120 ώρες χάλασε πάνω από 2 βαθμούς ποιο θερμό και γύρισαν όλα τούμπα προς ουμκο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, swthrhs είπε:

Και τώρα τα χάνουμε στης 120 δεν θα ξεχάσω ποτέ προπερσυ αν θυμάμαι καλά που ήταν κουμπωμένα όλα τα μοντέλα ξυπνάω το πρωί και κοιτάω το ουκμο και λέω δεν βλέπω καλά…και στης 120 ώρες χάλασε πάνω από 2 βαθμούς ποιο θερμό και γύρισαν όλα τούμπα προς ουμκο 

Ποιες 120...εδώ έχουν εξαφανιστεί κακοκαιρίες στις 72 και ακόμη πιο κάτω...ο παιος νομίζω πέρυσι έδειξε για Σέρρες 40μμ αν δεν κάνωαθος όλα σε χιόνι στις 72 και μέσα σε δύο εάν εξαφανίστηκε η κακοκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραίο... σεναριάκι.

gens-20-1-312.pnggens-20-1-324.pnggens-20-0-324.pnggens-20-2-324.png

Και ένα 15ποντο επιπλέον μετά το μισό μέτρο δωρεάν.

 

02-35-59-gens-20-1-384.png

02-36-06-gens-20-0-384.png

02-35-49-gens-20-2-384.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλήρης πετσόκομμα υετού για Αττική από όλα τα μοντέλα για τις επόμενες μέρες. Όπως έχουν τώρα ζήτημα να δει 10 mm από κέντρο και νοτιότερα μέχρι την επόμενη εβδομάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...