Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

-Καλησπερα Αγγελικη..Μολις πληροφορηθηκα οτι χαθηκε ο χιονιας...

-Οχι Χριστε μου...Παλι???

nikolouli.jpg

-Μολις μας ενημερωσαν οτι βρεθηκε στο Καζακσταν Αγγελικη.

-Μα πως ειναι δυνατον Παναγια μου???

image1.jpg

Μισο παιδια..Μισο..Εχουμε τα 12αρια τα λαγωνικα να μας τον φερουν πισω..

nikolouli (1).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Να σας πω και εγω το προσωπικό μου δράμα γιατί κάπου πρέπει να τα πω.Εχω νοικιάσει φέτος ενα σπίτι στο λιβαδι Παρνασσού.Απο την δουλειά μου με ρωταγαν ποτε θα πάρω άδεια στις γιορτές Χριστούγεννα τους λεω.φταναν τα Χριστούγεννα το αλλάζω για πρωτοχρονιά.μετα τους λεω φωτα.την περασμένη εβδομάδα αφου εβλεπα οτι αυτή την εβδομάδα θα χαιρόμουν χιονι τους το ξανα αλλαζω...και ξυπνάω σμρ το πρωι και βλέπω οτι τα παιρνουν ολα πισω τα μοντελακια....συγγνώμη ρε παιδια για το off topic αλλα ηθελα να σας το πω γιατι δεν με καταλαβαίνει κανεις απο τους οικείους μου...

ΑΥΤΑ!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Όσο επιμένει σχετικά το ψύχος όλα γίνονται ακόμα και στο nowcast. Τα χουμε δει πολλάκις αυτά. Μέχρι τη Τετάρτη-Πέμπτη θα είσαστε σκοτσέζικο ντουζ πιστεύω. 

Με όλες τις τελευταίες κακοκαιριες έχουν γίνει αυτές οι ταφόπλακες και εντέλει βγήκε καλύτερο το σενάριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Δεν είναι εκφυλισμός του ψύχους, αλλά  άλλη διάταξη 

σωστά. απλά εννοούσα εκφυλισμός του ψύχους που φτάνει σε εμάς. απλά το σκεπτικό μου είναι ότι από τη στιγμή που έγιναν αλλαγές προς τα κακό τώρα, οι αλλαγές προς το καλό αν γίνουν θα είναι μικρές (ακριβώς επειδή πέφτουν οι ώρες). Οπότε δεν ξέρουμε αν θα είναι αρκετές στην τελική. Βλέπουμε όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Johnsnow είπε:

Καλημέρα. Να σας πω και εγω το προσωπικό μου δράμα γιατί κάπου πρέπει να τα πω.Εχω νοικιάσει φέτος ενα σπίτι στο λιβαδι Παρνασσού.Απο την δουλειά μου με ρωταγαν ποτε θα πάρω άδεια στις γιορτές Χριστούγεννα τους λεω.φταναν τα Χριστούγεννα το αλλάζω για πρωτοχρονιά.μετα τους λεω φωτα.την περασμένη εβδομάδα αφου εβλεπα οτι αυτή την εβδομάδα θα χαιρόμουν χιονι τους το ξανα αλλαζω...και ξυπνάω σμρ το πρωι και βλέπω οτι τα παιρνουν ολα πισω τα μοντελακια....συγγνώμη ρε παιδια για το off topic αλλα ηθελα να σας το πω γιατι δεν με καταλαβαίνει κανεις απο τους οικείους μου...

ΑΥΤΑ!!!!!!

Στην Ελλάδα το χόμπυ αυτό ισοδυναμεί με το να υποστηρίζεις Αστέρα Τρίπολης ή Ακράτητο ξέρω γω...δεν σε καταλαβαίνει ούτε η μάνα σου. Όλο τον χειμώνα ακούω στην δουλειά τα αχ και τα βαχ με την πρώτη ελάχιστη κάτω των 15-16 βαθμών και τα "πότε θα έρθει το καλοκαιράκι".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snowy Stathis είπε:

Αφού έχουμε ένα διάλειμμα μέχρι τον σχολιασμο των επόμενων τρεξιμάτων ευελπιστώντας σε κάτι καλύτερο, ας βάλω το current mood μετά τα πρωινά τρεξίματα  για να μην μας πάρει από κάτω 
 

https://tenor.com/view/konstantinou-kai-elenis-xira-xireusasa-kuria-ioanna-χηρα-gif-19173223

Ε,όχι κι έτσι, περίπου...🤣

konstantinou-kai-elenis-xira.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ θα βγουν οι γνωστοί και άγνωστοι άσχετοι σε λιγες μέρες και με τις πρώτες πιθανές φουλ καλές ημέρες τέλη του μήνα αρχές του άλλου θα μιλάνε και θα λένε για αλκυωνίδες μέρες........ αυτό είναι το γέλιο στην υπόθεση και το γελοίο επίσης.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω βαρεθεί με αυτόν τον Αυλωνα. Τουλάχιστον θα κάνει χειμώνα και κρύο! Αυτό με ευχαριστεί ιδιαίτερα. 

Πάντως για το μετά τις 15 Γενάρη ίσως γυρίσουμε πίσω στην άνοιξη.. (?)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια με ενα τρεξιμο δεν θα τρελαθουμε και τελειως.

Μια βδομαδα τωρα μας δειχνει σιγα σιγα οτι ερχεται. Ηρεμια και θα δουμε τουλαχιστον πασπαλια και μπορει το κυριως να ειναι για Φλεβαρη.

Παντου βλεπω ποστ για κλιματικες αλλαγεσ και χασαμε το χειμωνα μασ κλπα. Συμφωνω Δεκεμβριοσ κακος μηνας αρεκετα ζεστος αλλα τα ατομα που κλαψουριζουν για κλιματικη αλλαγη περιμενουν χιονια στην ΑΘΗΝΑ δεκεμβριο ιανουριο φεβρουαριο μαρτιο. Το οποιο αυτο ειναι αφυσικο οχι φυσιολογικο , ηδη τα βουνα χιονιστηκαν προχθεσ και θα εχουν περισσοτερα στις 10 11 13 14 με 100% ακριβεια τα πιο κατω ειναι κατι που θα τυχει στην Ελλαδα, οχι το φυσιολογικο.

Θα ερθει χειμωνας και στις πολεις ομως θα το δειτε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλους. Τα ίδια παντελακη μου τα ίδια παντελή μου.αδυναμια του αντικυκλωνα να κάνει ριτζ προς Σκανδιναβία κ ανατολικοτερα. Αυτό έχει αποτέλεσμα να μην κατεβαίνει σοβαρό κρύο κ Αυλώνας στην περιοχή μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Johnsnow είπε:

Καλημέρα. Να σας πω και εγω το προσωπικό μου δράμα γιατί κάπου πρέπει να τα πω.Εχω νοικιάσει φέτος ενα σπίτι στο λιβαδι Παρνασσού.Απο την δουλειά μου με ρωταγαν ποτε θα πάρω άδεια στις γιορτές Χριστούγεννα τους λεω.φταναν τα Χριστούγεννα το αλλάζω για πρωτοχρονιά.μετα τους λεω φωτα.την περασμένη εβδομάδα αφου εβλεπα οτι αυτή την εβδομάδα θα χαιρόμουν χιονι τους το ξανα αλλαζω...και ξυπνάω σμρ το πρωι και βλέπω οτι τα παιρνουν ολα πισω τα μοντελακια....συγγνώμη ρε παιδια για το off topic αλλα ηθελα να σας το πω γιατι δεν με καταλαβαίνει κανεις απο τους οικείους μου...

ΑΥΤΑ!!!!!!

Ξενερα! Μεγάλη γκαντεμιά!,Και εγώ 2 ΣΚ περιμένω να ανέβω πάνω να το ευχαριστηθώ αλλά ακόμα τπτ. Το να έχεις νοικιάσει βέβαια είναι δράμα και να μην έχει κάνει τπτ ακόμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο την Πέμπτη το πρωί που ήμασταν στο μηδέν και έπρεπε να χορέψουν βαλς ολες οι λιμνούλες και οι πρασινάδες για να βγει ψυχρη εισβολή στην χώρα μας ,φτασαμε να κυνηγάμε ακόμη και αξιόλογο πεδινό χιονιά μέσα σε 2 μέρες. 

Κατά κάποιο τρόπο τυχεροί είμαστε.Ας περιμένουμε λιγο ακόμη.

Ακόμη και να χάσουμε αυτή την  ευκαιρία, η πρώτη είναι για τον φετινό χειμώνα. Δεν μπορεί και καθε φορα που συννεφιάζει,να χιονίζει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν πάση περιπτώσει, με μια πιο ψύχραιμη ματιά δεν χάθηκε κάτι 100%, απλώς οι πιθανότητες για κάτι καλό μειώθηκαν θεαματικά. Μπορεί να γυρίσουμε σε καλό σενάριο αλλά με πολλή, πολλή τύχη πλέον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλια μαύρα τα πρωινά και απογοήτευση, ασχέτως του εάν θα γυρίσει πάλι ή όχι.... δύσκολο θεωρώ να αλλάζει αυτό, αφού μιλάμε για μαζική χειροτέρευση.. στη ουσία είναι σα να συγκλίναν προς το χειρότερο δυνατό σενάριο, το οποίο και θα βγει οποίο κι εάν είναι αυτο... ο Γροιλανδικούκης και ο νέος αυλώνας που γεννιέται και σπρώχνει γρηγορότερα τον δικό μας αυλώνα ανατολικά, μην αφήνοντας χώρο για ουσιαστική αναδίπλωση, είναι οι υπεύθυνοι αυτή τη φορά για ακόμη έναν προϊστορικο χιονιά που θα μπορούσε να βγει για τα προσήνεμα πεδινά. Congratulations.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, tzelilis είπε:

Προσωπικά δεν με γεμίζει το μάτι η κυκλοφορία. Ελπίζω να αλλάξουν τα τρεεξιματα

Δεν μορεί να βγάλει τίποτα η συγκεκριμένη κυκλοφορία για πολλές μέρες ακόμα.....ίσως μετά τις 20 αν διαλυθεί ο στρόβιλος και αποδυναμωθεί.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι δεν ξενερώνω καθόλου αν χαθεί. Για κάποιο λόγο μου είναι αδιάφορο. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Περίεργα πράγματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

Προσωπικά δεν με γεμίζει το μάτι η κυκλοφορία. Ελπίζω να αλλάξουν τα τρεεξιματα

Αν σου πω ότι συμφωνώ...!!!!!!🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ιάπωνας, Gem , Γαλλικό, Navgem και μετεο , αύριο 8:00-12:00 μου δίνουν αρκετό υετό με 2-3 βαθμούς...Απίθανο μεν αλλά θα το κυνηγήσω έστω λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταξει ειπαμε οριακη η φαση αλλα ο αγγλος μας πετσοκοψε... Ουτε αυτη την 2ωρη χιονοπτωση δεν θα δω τελικα... Παμε για αλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να φτιαχτεί ένα ελληνικό καιρικό μοντέλο. Φτάνει πια η συνεχής εξάρτησή μας απ' τους ξένους. Τουλάχιστον όταν θα το βρίζουμε θα λέμε «Ε, τι περιμενες να γίνει και το μοντέλο είναι σαν τους πολιτικούς μας , αλλά τάζουν, αλλά κάνουν» κλπ 😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...