Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

πάντως αν είναι να έρθει θερμό κύμα, ας έρθει, αρκεί να κάνει 45αρια++ να πέσει παντού το ρεύμα και να μην έχεις ούτε εσύ κλιματιστικό Τασούλη, Ότι στοίχημα θες θα αντέξω με ευκολία σε σχέση με εσένα χαχαχα. Ακόμα και τώρα με μακρυά παντελόνια και με κάλτσες είμαι χαχαχα

τι να το κάνω το κλιματιστικό; έτσι κι αλλιώς όλη μέρα έξω είμαι και στην παραλία είναι μια χαρά και το μεσημέρι κοιμάμαι κατευθείαν μόλις γυρίσω στο σπίτι γιατί είμαι κουρασμένος.

 

ο μέσος όρος δεν είναι τόσο ακραίος όσο το κύριο,αλλά κι εκεί πάνω κάτω το ίδιο υπονοεί με λίμνη στην κεντροδυτική ευρώπη. θα ξέρουμε σύντομα. αν κατέβει εκεί ξέρουμε όλοι τι ανεβαίνει εδώ.

 

με το ευρωπαϊκό δεν ασχολούνται ούτε αυτοί που το βγάζουν,σιγά μην το κάνω εγώ

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια τώρα ένα νέο 2007 μας λείπει κι όχι τα καμηλάκια αυτά χαχαχαχα.... (δε μας λείπει καθόλου... μα καθόλου όμως!!). Με τέτοιους χάρτες μερικές φορές, η φαντασία μου οργιάζει, διότι πάντοτε μου άρεσε το ιστορικό, το extreme ξαναλέω... τη ζέστη ωστόσο την απεχθάνομαι...

Το να έχει ορεξούλες η κεντρο-δυτική ευρώπη και να βγάζει Αγγλία χαμηλά και δροσερο-κατεβασιές Ιβηρική, μόνο καλό δεν είναι για εμάς κι αυτό το ξέρουμε! Προς το παρόν δεν ηχεί κανένας συναγερμός, λογικό βέβαια να υπάρχει μια ανησυχία... οι Τ στο μέσο όρο ως τις 25/6... και μετά το κύριο έχει το χειρότερο δυνατό σενάριο!

Με αυτά που βλέπω στα μοντέλα, παίζει να κάνει δυνατό καύσωνα δυτική μεσόγειο και Ιταλία... εμάς πιστεύω ή θα μας κάνει μίνι καύσωνα μετα τις 25/6 με 37αρια - 38αρια Αθήνα, ή καύσωνα κανονικό με 40αρια αλλά οχι για πάνω από 2-3 ημέρες ως συνήθως! Για την ώρα για κάτι χειρότερο δε με πείθει κι άσε που είναι και μακρια..... μόνο σαν τάση μπορούμε να το δούμε αν μας πάει κατα κει....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

πάντως αν είναι να έρθει θερμό κύμα, ας έρθει, αρκεί να κάνει 45αρια++ να πέσει παντού το ρεύμα και να μην έχεις ούτε εσύ κλιματιστικό Τασούλη, Ότι στοίχημα θες θα αντέξω με ευκολία σε σχέση με εσένα χαχαχα. Ακόμα και τώρα με μακρυά παντελόνια και με κάλτσες είμαι χαχαχα

Άμα κάνει τέτοιο καύσωνα και πέσει το ρεύμα εγώ τρελαίνομαι κι αρχίζω το χορό μέχρι να ξανάρθει χαχα... και χωρίς κλιματιστικό εδώ το βράδυ δε παλεύεται.... το κλείνεις?? Ξύπνησες τέλος!! Κάλιο ξύπνιος απ' τις 6 κάθε μέρα (η καλύτερη δουλειά, τότε είναι ωραία... ακούς και τα κοτσιφάκια να λαλάνε χαρούμενα... τέλεια!), παρά 2-3 ωρίτσες ακόμη ύπνος!!

Αν είναι να κάνει κάτι δυνατό, υποθέτουμε τώραα για τόσες ώρες μακριά, αν μπορεί να το καθυστερήσει λίγο για μετά τη πρωτομηνιά... για 'μένα καλό θα ήταν... πάλι καλά φιλέ 1 του μήνα τελειώνω εξεταστική κι όχι 12 που λέγανε αρχικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαικο ειναι με διαφορα ανωτερο και το καλοκαιρι..και η λιμνη στην δυτικη ευρωοη δεν ειναι πανακεια. Εινσι τοσο δυτικα πο μονο η ιταλια ειναι σιγουρακι στον καυσωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξεμυτησε ο τασος μολις μυρισε λιγο καλοκαιρι...τωρα θα ξαναβγει αλλη μια ως γκεστ τον ιουλιο και αλλη μια τον αυγουστο και τελος....δεν υπαρχει πουθενα μα πουθενα προοπτικη για καλοκιαρια τυπου 2012 κτλ...προς το παρον θα απολαυσουμε το επομενο 5ημερο μια βαθια ανασα απο δροσια και καταιγιδες ,οποτε με αυτα και με εκεινα σχεδον θα εχει φυγει ο ιουνιος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/14/2019 at 9:36 AM, salonikatasos said:

μινι 2012 βλέπω προς το παρόν. το οποίο να θυμίσω είχε ξεκινήσει με πολλές βροχές τον μάιο και χωρίς ζέστη μέχρι τα μέση ιούνη. ήδη πάντως τα βράδια έχουν ζεστάνει αρκετά στις πόλεις,που αυτό είναι που κρίνει στην τελική τη ζέστη που έχουμε. χθες γύριζα στο σπίτι από κρήνη στις 1.30 και είχε 30 βαθμούς ακόμα

Εγω Βλέπω έναν χαμό για τέλη Ιουνίου.

 

GFSOPEU18_264_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Κώστας. είπε:

Εγω Βλέπω έναν χαμό για τέλη Ιουνίου.

GFSOPEU18_264_2.png

Ωχ αμααννννν..... τέτοιον καύσωνα που να καλύπτει τέτοια έκταση ταυτοχρόνως στην Ευρώπη, όσο με θυμάμαι να βλεπω χάρτες δεν έχω ξαναδεί.... χαμός αν έβγαινε κάτι τέτοιο δε λες τίποτα! Πρώτο θέμα θα 'ταν η Ευρώπη!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι καλύτερο για εμάς σαφώς, αφού μέχρι και το κύριο βελτιώθηκε κι ο μέσος όρος έπεσε στα κλιματικά...

Απ' την άλλη η δυτική Μεσόγειος κινδυνεύει αν συνεχίσουν έτσι τα τρεξίματα.... εφιαλτικό για εκεί το 18αρι, αφού έβγαλε ισχυρότατο κύμα καύσωνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω αρχισει να πιστευω οτι επιτηδες βαζουν τα τελειως αντιθετα στα μακροπροθεσμα εκει στην αμερικη. 

Οτι λενε κανει το αντιθετο.

Το περσινο μας κακομαθε ωστόσο ηταν ακραια εξαιρεση.. με ασταθειες μερα παρα μερα και τριψηφια ποσα υετου..

Ε φετος παμε για το "φυσιολογικο" ελληνικο καλοκαιρι , εαν δεν μας καψει με 45αρια.

Ο τζιφος εχει το πιο θερμο για εμας σε σχεση με τζεμ ουκμο και ευρωπαιο.

Ωστοσο ολοι συμφωνουν οτι παμε για ανήφορο λιγο εως πολυ ( αυτο βλεπω ) .

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευωπαιος και μεσος ορος τζιφου μια χαρα, μονος τουο τζιφος(ακομα και ο παλιος τζιφος συμφωνει με τον ευρωπαιο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά ο τζίφος, μέχρι και στα διαγράμματα της Ρώμης και του Αλικάντε ξεχωρίζει... και για εκεί το θερμότερο σενάριο έχει και μάλλον είναι λιγάκι υπερβολικός αλλά δούμε... στα της Ρώμης πάντως στο 00, πολλά σενάρια τραβήξανε την ανηφόρα...

Αν δούμε Αττική καμιά καταιγίδα μέχρι και Τετάρτη, θα 'ναι στο στυλ της προηγούμενης εβδομάδας κι όχι γενικευμένα, φαινόμενα που θα απασχολήσουν μέρος και περιοχές του νομού...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Εχω αρχισει να πιστευω οτι επιτηδες βαζουν τα τελειως αντιθετα στα μακροπροθεσμα εκει στην αμερικη. 

Οτι λενε κανει το αντιθετο.

Εγώ γενικά έχω πιστέψει πως υπάρχει μια χρόνια κόντρα μεταξύ Αμερικάνου - Ευρωπαίου, κάτι που φυσικά θα συνεχίσει θελοντας ο ένας να δείξει πως είναι καλύτερος στον άλλο.... για εμένα αυτό το καταφέρνει καλύτερα ο ευρωπαίος μιας και πολλές φορές είναι πιο κοντά στη πραγματικότητα κι ο τζίφος ονειρεύεται.... δε σημαίνει πάντοτε αυτό φυσικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φέτος έχουμε και το cfs μαζί με το accuweather. Και με βάση τους χάρτες  όντως ο Ιούνιος βγαίνει με περισσότερα από το φυσιολογικό σε χιλιοστά, καθώς θαέχουμε πολύ αστάθεια μέχρι την Παρασκευή, με πιθανότητες αυτή να συνεχιστει μειωμένη μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά καλά τα πάει προς το παρον η πρόβλεψη accu και cfs, μη πω και σε πανευρωπαικό επίπεδο έχει μια επιτυχία... για τη κεντροβόρεια χώρα μεγάλη, δε το συζητώ.... τώρα για την Αττική μέσα σε όλη την Ευρώπη δε τη πιάνει απ' ότι δείχνει.... λεπτομέρεια είμαστε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσιολογικό ελληνικό καλοκαίρι , όπως τουλάχιστον το γνωρίσαμε εμείς οι παλαιότεροι, δεν υπάρχει τα τελευταία πολλά χρόνια.. Επομένως ας συμβιβαστούμε σε οτι κάνει μέχρι και τον Οκτώβρη, ευελπιστώντας στο να μην έχουμε παρατεταμένα επεισόδια καύσωνα και φυσικά μεγάλη προσοχή σε πυρκαγιές! Την καλημέρα μου σε όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

φέτος έχουμε και το cfs μαζί με το accuweather. Και με βάση τους χάρτες  όντως ο Ιούνιος βγαίνει με περισσότερα από το φυσιολογικό σε χιλιοστά, καθώς θαέχουμε πολύ αστάθεια μέχρι την Παρασκευή, με πιθανότητες αυτή να συνεχιστει μειωμένη μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας.

Μιχαλη να σε ρωτησω ( δεν ξερω που αλλου να ρωτησω  σε ποιο θεμα).

Πως μπορω να καταλαβω σε πραγματικο χρονο εαν η καταιγιδα που δημιουργειται μπροστα μου ειναι single/multi/super cell? 

Φαινεται με την δημιουργία σωρειτομελανιων? Ή γενικα με τον τυπο των νεφων? 

Γενικά σε οτι εχω παρατηρησει υπαρχει δημιουργια σωρειτων που  στη συνεχεια δημιουργουν υψισυννεφιες.

Απλα δεν εχω ιδεα πως να ξεχωριζω τα ειδη καταιγιδων..

 

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Μιχαλη να σε ρωτησω ( δεν ξερω που αλλου να ρωτησω  σε ποιο θεμα).

Πως μπορω να καταλαβω σε πραγματικο χρονο εαν η καταιγιδα που δημιουργειται μπροστα μου ειναι single/multi/super cell? 

Φαινεται με την δημιουργία σωρειτομελανιων? Ή γενικα με τον τυπο των νεφων? 

Γενικά σε οτι εχω παρατηρησει υπαρχει δημιουργια σωρειτων που  στη συνεχεια δημιουργουν υψισυννεφιες.

Απλα δεν εχω ιδεα πως να ξεχωριζω τα ειδη καταιγιδων..

 

uθα σου πω. Αρχικά όλοι γνωρίζουμε τα απλά κύταρρα που ειναι πχ η καταιγίδα που επηρέασε πριν λίγο την Αττική. Φυσικά και αυτά μπορεί να έχουν διαφορετικές εντάσεις, αλλά μέχρι ενός σημείου. Multicell είναι όταν έχουμε πολλά τέτοια κύτταρα καταιγίδων να ενώνουν τις δυνάμεις τους. Μεταξύ των πυρήνων υπάρχει το υπόλοιπο αμόνι  και όχι ουρανός, και αυτό περίπου μέχρι τα 2000 μέτρα και πάνω. Στις περιοχές όπου βρίσκεται όμως ένας από τους πυρήνες τα νέφη μπορεί να φτάνουν αρκετά πιο χαμηλά πχ μέχρι τα 700 μέτρα. 

 

Ένα supercell είναι διαφορετικό καθώς ενώ ξεκινάει με παρόμοιο τρόπο με τα Multicells < όλη η περιοχη από χαμηλά νέφη στα οποία αποτελούν την βάση της καταιγίδας. Στην δορυφορική μοιάζει όπως ένα απλό κύτταρο, μόνο που είναι πολλές φορές μεγαλύτερο, ενώ αποτελείται από διάφορα μέρη, όπως αυτό στο οποίο υπάρχει η βάση και δεν βρέχει καθόλου, την περιοχή υετού, ενώ αν η κατάσταση είναι πολύ δυναμική το supercell στριφογυρίζει γύρω από τον εαυτό του, με αποτέλεσμα στην βάση να υπάρχει πιθανή δημιουργία ανεμοστροβίλου.  Φυσικά wall ¨η shelf clouds βγαίνουν και σε Multicells αλλά σε supercells είναι πιο καλά οργανωμένα και έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα ψαχτώ και όταν βρω χρόνο [γιατί δεν έχω υπολογιστή, θα γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος, καθώς τα τελευταία 4 χρόνια αποθηκεύω δορυφορικές στις κακοκαιρίες, απλά το θέμα είναι να δω πόσες έχω αποθηκεύσει εδώ στην Λάρισα, για να βάλω παραδείγματα

 

δεν έχω διαθέσιμο τον υπολογιστή προς το παρόν, όταν τον έχω θα γράψω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

uθα σου πω. Αρχικά όλοι γνωρίζουμε τα απλά κύταρρα που ειναι πχ η καταιγίδα που επηρέασε πριν λίγο την Αττική. Φυσικά και αυτά μπορεί να έχουν διαφορετικές εντάσεις, αλλά μέχρι ενός σημείου. Multicell είναι όταν έχουμε πολλά τέτοια κύτταρα καταιγίδων να ενώνουν τις δυνάμεις τους. Μεταξύ των πυρήνων υπάρχει το υπόλοιπο αμόνι  και όχι ουρανός, και αυτό περίπου μέχρι τα 2000 μέτρα και πάνω. Στις περιοχές όπου βρίσκεται όμως ένας από τους πυρήνες τα νέφη μπορεί να φτάνουν αρκετά πιο χαμηλά πχ μέχρι τα 700 μέτρα. 

 

Ένα supercell είναι διαφορετικό καθώς ενώ ξεκινάει με παρόμοιο τρόπο με τα Multicells < όλη η περιοχη από χαμηλά νέφη στα οποία αποτελούν την βάση της καταιγίδας. Στην δορυφορική μοιάζει όπως ένα απλό κύτταρο, μόνο που είναι πολλές φορές μεγαλύτερο, ενώ αποτελείται από διάφορα μέρη, όπως αυτό στο οποίο υπάρχει η βάση και δεν βρέχει καθόλου, την περιοχή υετού, ενώ αν η κατάσταση είναι πολύ δυναμική το supercell στριφογυρίζει γύρω από τον εαυτό του, με αποτέλεσμα στην βάση να υπάρχει πιθανή δημιουργία ανεμοστροβίλου.  Φυσικά wall ¨η shelf clouds βγαίνουν και σε Multicells αλλά σε supercells είναι πιο καλά οργανωμένα και έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

Αρα multi cell ειναι σαν να λεμε 4 καταιγιδες  single cell εντος λεκανοπεδιου με κοινο αμωνι αν καταλαβα καλα? 

Super cell  ειναι σαν μια πιο βιαιη single cell και σε εκταση σαν multicell , καταιγιδα που δημιουργει σαν μικροσυστημα  ( εξου και η περιστροφη της σε κάποιες περιπτώσεις?) Και που εχει πολυ πιο οργανωμενη δομη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Αρα multi cell ειναι σαν να λεμε 4 καταιγιδες  single cell εντος λεκανοπεδιου με κοινο αμωνι αν καταλαβα καλα? 

Super cell  ειναι σαν μια πιο βιαιη single cell και σε εκταση σαν multicell , καταιγιδα που δημιουργει σαν μικροσυστημα  ( εξου και η περιστροφη της σε κάποιες περιπτώσεις?) Και που εχει πολυ πιο οργανωμενη δομη? 

Ναι ακριβώς, και μάλιστα το τελευταίο το έχω ακούσει σε βίντεο. Η περιστροφή βέβαια μπορεί να προκληθεί εξαιτίας της διαφορετικής κατεύθυνσης του ανέμου στα διάφορα στρώματα της ατμόσφαιρας μέσα στην καταιγίδα.

 

Παρακάτω μερικά παραδείγματα. Πχ από σήμερα μάλιστα, στην Ήπειρο το μεσημέρι, έκανε ένα Multicell το οποίο είχε 3 κύριους πυρήνες [και άλλα μικρούλια] και ενδιάμεσα ήταν τα Γιάννενα με αποτέλεσμα τριγύρω να έχει αστραπές, αλλά πάνω από Τα Γιάννενα να έχει αμόνι ενδεικτικά στην εικόνα

803077564_17-6-2019multicell.thumb.JPG.0ae6f4598e7ac147763fea3187986830.JPG

 

 

κοίτα τι καιρό είχαν τα Γιάννενα

1550294575_ioannina17-6-2019.thumb.jpg.f690fc507d64faf0869556a3298243b4.jpg

 

 

 

 

όμως ένα supercell αποτελείται μόνο από ένα ανοδικό ρεύμα το οποίο πολλές φορές περιστρέφεται. Φυσικά είναι πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος από αυτά που έχουν τα Multicells ή τα απλά κύτταρα, ενώ έχουν την πιο υψηλή νέφωση δηλαδή το αμόνι να προεξέχει, μόνο στις άκρες του νέφους, [και μάλιστα όχι απαραίτητα σε όλες]

 

παραδείγματα δορυφορικής είναι και στην δορυφορική παραπάνω στην καταιγίδα της Τουρκίας, ενώ θα ββάλω τώρα παραδείγματα εικόνων από καταιγίδες στην Λάρισα [δυστυχώς για κάποιες δεν έχω δορυφορική γιατί είναι παλιές]

χαρακτηριστικό των 2 παρακάτω καταιγίδων είναι ότι το κέντρο τους είχε wall cloud, Το οποίο και στις 2 περιπτώσεις τα νέφη έφταναν μέχρι το έδαφος, ενώ αυτό περιστρεφόταν με μεγάλη ταχύτητα

ktUMMJp.jpg

 

ένα άλλο

y6bMFtt.jpg

 

παρακάτω μια μεγάλη καταιγίδα 3-6-2017  η οποία δεν είχε περιστρεφόμενο ανοδικό ρεύμα, ωστόσο μπορούμε να πούμε πως ήταν ένα <αδύναμο> supercell το αδύναμο το λέω όχι επειδή ήταν αδύναμη η καταιγίδα, ίσα ίσα, απλά επειδή υπάρχουν πολύ πιο δυνατά supercells από αυτό

με microburst ή rain bomb

 

wXzXi64.jpg

 

η δορυφορική εικόνα

aMV0StD.jpg

 

 

τέλος το Μεγάλο Σάββατο που μα πέρασε με τα 2500+j/kg cape..

 

ymlXAnq.jpg

 

 

2091747762_27-4-201912.thumb.JPG.ae88d61e101529ae063dd189625f5f5e.JPG

 

 

και φυσικά το αποτέλεσμα λίγο ανατολικότερα της Λάρισας..

201904271743367588.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρκτικά φιλιά από το 12αρι του τζίφου, προς τουρκία και ανατολικά προσήνεμα! Φυσικά δεν δίνει αστάθειες που θέλω, αλλά θα έχει και αυτό την πλάκα του

gfs-1-228.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι γλωσσες της κολασεως φετος δειχνουν μια προτιμηση στην ιταλια..βεβαια με αυτο καιγομαστε και εμεις στα βορεια και στα δυτικα πιο πολυ απ οτι τα αν.ηπειρωτικα αλλα οπως βλεπουμε τετοια κυκλοφορια μας φερνει συντομα επεισοδια ζεστης και συχνες καταιγιδες και μεγαλες περιοδους με ασταθεια και δροσιες..οποτε οτιδηποτε καιει τα δυτικα μας και εχει μεγαλη εκταση πρς τα δυτικα αλλα και προς την κεντρικη ευρωπη ειναι καλοδεχουμενο για εμας...συμπερασμα?μια χαρα το παει φετος το καλοκαιρι και μακαρι να συνεχισει ετσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβώς....καμια σχεση με τις Κασσανδρες του 2007 και του 2012, εχουμε ενα φυσιολογικοτατο τυπικο Ελληνικο καλοκαιρι, τουλαχιστον στην Αττικη, με βοριαδακια και δροσουλες και 2 γερες καταιηγιδες για Ιουνιο που αυριο εχει πλεον 18....και ζεστη ζεστη πολλη 1-2 μερες μεχρι στιγμης...παμε για ασταθειο-εβδομαδα και βλεπουμε την εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερουδια.👋

Να ξαναεπισημανουμε κατι που ειχε φανει απ το πρωτο ραν του τζιφου.Την ακριβεια (οσο γινεται) της τοποθεσιας και της χρονικης στιγμης που λαβαινει χωρα ο υετος.Οι παρακατω εικονες μονο ενθαρυντικες μπορει να ειναι τοσο του αμερικανου οσο και του ευρωπαιου.Εαν συνεχισουν ετσι θα εχουμε πολυ καλα εργαλεια προβλεψης μελλοντικα.Ο αποσυρθεις τζιφος ηταν 3 λαλουν και 2 χορευουν. Επισεις να τονιστει οτι οι δεικτες ασταθειας δεν ειναι πανακια.Σημερα ειχαμε ασταθειαρα στον νομο με τους δεικτες να ειναι υποτυπωδεις ασταθεις. (-1 με-2) 

Τουτο το new... ancien legacy (αρχαια κληρονομια?😋) τι ναι παλι?

http://www.meteociel.fr/modeles/gfs-legacy/grece/precipitations-hd/3h.htm

 

Modele GFS - Carte prévisions

 

Screenshot_14.png.e1298e12ab5d7ac27a312262c4e83aa6.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...