Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζέστη και σήμερα με ηλιοφάνεια από το μεσημέρι και μετά 34,3 η μέγιστη εδώ στο Μακροχωρι .. συννεφιά όλο το πρωί χωρίς φαινόμενα .. μια μπορούσα πέρασε νωρίς το απόγευμα και άφησε αλλά 0,4 χιλιοστά .. άλλη μια μπορούσα είχε περάσει μετά τα μεσάνυχτα χτες ...στους 25,1 η θερμοκρασία τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ε βρε συ αυτή εξάλλου ήταν η καλύτερη φώτο που έχω χαχα.

 Οι περισσότερες είναι για  άστο καλύτερο

.

 

Υ.Γ  μέγας φάν και εγώ πολλές παιχνιδομηχάνες της νιντέντο χεχε, αν θες μιλάμε σε κάποιο χρόνο μέσω πμ, γιατί τρελαίνομαι χεχε

Χαχαχαχαχα εχω βγαλει απειρες φωτο με dsi και 3ds .

Δεν ειμαι ο μονος εν τελη χαχαψα

Επισης απο κινητο βαζε συνεχομενη ληψη και βγαζε συνεχεια θα πετυχενεις αστραπες ανετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ 30 ήδη.. (Επιφυλάσσομαι για την ακρίβεια του σταθμού καθώς είναι σε ταράτσα αν δεν κάνω λάθος και παίζει να ψήνεται)

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Χαχαχαχαχα εχω βγαλει απειρες φωτο με dsi και 3ds .

Δεν ειμαι ο μονος εν τελη χαχαψα

Επισης απο κινητο βαζε συνεχομενη ληψη και βγαζε συνεχεια θα πετυχενεις αστραπες ανετα

Axaxax ακριβώς φίλε από dsi  και 3ds και εγώ χααχ. Μακάρι να μπορούσα να βγάλω φώτο με το κινητό, αλλά δεν μπορώ γιατί έχω αυτό

Σχετική εικόνα

 

 

δεν έχει κάμερα δεν έχει τίποτα, απλά κάνει την δουλειά του

 

 

 

Λαρισα έχουμε φτάσει ήδη τους 31 βαθμούς με λίγα συννεφάκια

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή την ώρα, γίνεται στον Παρνασσό (2100μ.), η διάνοιξη του δρόμου προς Σέσι, ώστε οι κτηνοτρόφοι να μπορέσουν να πάνε τα κοπάδια τους!!!
Τι και εάν το ημερολόγιο γράφει 27/6, οι όγκοι χιονιού, κάνουν ακόμη και σήμερα, δύσκολο το έργο των συνεργείων!!
Οι φωτογραφίες είναι του Παναγιώτη Μπινιώρη....
Ο γέρος απίστευτος φέτος, από τις ποσότητες χιονιού που έπεσαν και το χειμώνα και την άνοιξγ....
Προηγούμενη και ανάλογη φορά, πριν 16 χρόνια, 26/6/2003 παρακαλώ!!!

ΥΓ Ευτυχως που θα μειώνονταν τα χιονια στην Ελλαδα!!!

received_437839953719053.jpeg

received_352428268800605.jpeg

received_449469948933335.jpeg

received_481360619073537.jpeg

received_621058268412691.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

28,4 βαθμοί η μέγιστη στο χωριό με τον αέρα να φτάνει και σήμερα τα 60km/h .Δροσούλα και στο Κρυονέρι κοντά στους 28 βαθμούς με τον αέρα να μην σταματάει νύχτα-μέρα. Παράπονο δεν έχουμε από πλευράς θερμοκρασίας φέτος αλλά ρίξε και καμιά βροχούλα...Το παρακάτω διάγραμμα θερμοκρασίας είναι από τον σταθμό στο χωριό.

 

temp . 01.06_27.06.png

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Axaxax ακριβώς φίλε από dsi  και 3ds και εγώ χααχ. Μακάρι να μπορούσα να βγάλω φώτο με το κινητό, αλλά δεν μπορώ γιατί έχω αυτό

Σχετική εικόνα

 

 

δεν έχει κάμερα δεν έχει τίποτα, απλά κάνει την δουλειά του

 

 

 

Λαρισα έχουμε φτάσει ήδη τους 31 βαθμούς με λίγα συννεφάκια

 

Χαχαχαχα καταλαβα.. υπομονη :Ρ 

εγω λογω ενασχολησης με καιρο εχω ψηθει τερμα στα ποκεμον που εχουν σχεση με καιρο τετοιο καψιμο :Ρ 

τι μου θυμησατε...

Στα του καιρου, ωραιι αερακι που βοηθαει να μην ιδρωνουμε εδω και αισθηση ανθρώπινη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 minutes ago, Hlioupolitis98 είπε:

Χαχαχαχα καταλαβα.. υπομονη :Ρ 

εγω λογω ενασχολησης με καιρο εχω ψηθει τερμα στα ποκεμον που εχουν σχεση με καιρο τετοιο καψιμο :Ρ 

τι μου θυμησατε...

Στα του καιρου, ωραιι αερακι που βοηθαει να μην ιδρωνουμε εδω και αισθηση ανθρώπινη

Χαχαχα ωραία... κι εσύ νιντεντο φαν?... χαχα μεγαλώνει το παρεάκι! Εγώ αυτές τις μέρες περιμένω το Mario Maker 2 για το Switch! Aυτό με τον καιρό για εμένα είχε μεγάλη σημασία σε άλλο παιχνίδι στον υπολογιστή, στο Sims 3 Seasons συγκεκριμένα αλλά και στο 2.... αγόραζα μηχανές ελέγχου καιρού κι έβαζα cheat, σαν ''το motherlode'' για τα χρήματα, κι άλλαζα τις τιμές τις θερμοκρασίας κάθε ώρα sim σε φαρενάιτ.... μεγάλη τρέλα μιλάμε, κράταγα κι αρχεία...... ή το άλλο...άσχετο κι αυτό! Οποτε βαριόμουνα και είχα ένα χαρτί μπροστά μου... ξέρεις που άλλοι κάνουν καμια μουτζουρίτσα για να περνάει η ωρά! Εγώ έκανα βαρομετρικά χαμηλά κι αντικυκλώνες, ξέρεις.. σχεδίαζα ισοβαρείς! Αχαχαχαχαχαχααχχχχ....

33.6 βαθμοί μέγιστη θερμοκρασία σήμερα εδώ, υπομονή αύριο μπας και δροσιστούμε καλύτερα το ΣΚ... οχι ότι δροσιστήκαμε και ιδιαίτερα τώρα αλλά τέλος πάντων, τα είπαμε αυτά.... και πάλι κάνει ζέστη......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, Winterlove είπε:

Χαχαχα ωραία... κι εσύ νιντεντο φαν?... χαχα μεγαλώνει το παρεάκι! Εγώ αυτές τις μέρες περιμένω το Mario Maker 2 για το Switch! Aυτό με τον καιρό για εμένα είχε μεγάλη σημασία σε άλλο παιχνίδι στον υπολογιστή, στο Sims 3 Seasons συγκεκριμένα αλλά και στο 2.... αγόραζα μηχανές ελέγχου καιρού κι έβαζα cheat, σαν ''το motherlode'' για τα χρήματα, κι άλλαζα τις τιμές τις θερμοκρασίας κάθε ώρα sim σε φαρενάιτ.... μεγάλη τρέλα μιλάμε, κράταγα κι αρχεία...... ή το άλλο...άσχετο κι αυτό! Οποτε βαριόμουνα και είχα ένα χαρτί μπροστά μου... ξέρεις που άλλοι κάνουν καμια μουτζουρίτσα για να περνάει η ωρά! Εγώ έκανα βαρομετρικά χαμηλά κι αντικυκλώνες, ξέρεις.. σχεδίαζα ισοβαρείς! Αχαχαχαχαχαχααχχχχ....

33.6 βαθμοί μέγιστη θερμοκρασία σήμερα εδώ, υπομονή αύριο μπας και δροσιστούμε καλύτερα το ΣΚ... οχι ότι δροσιστήκαμε και ιδιαίτερα τώρα αλλά τέλος πάντων, τα είπαμε αυτά.... και πάλι κάνει ζέστη......

όχι ρε φίλε για το switch me έχει πρήξει ο αδερφός μου ακριβώς για το mario maker 2 xaxaxa εγώ είμαι mario kart φάση περισσότερο χαχαχα

ωραίο το άλλο παιχνιδάκι χαχα

ΣΤην Λάρισα έχουμε 34 βαθμούς τώρα και πλήρη ηλιοφάνεια.... η αλλιώς μπλιάχ...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Αυτή την ώρα, γίνεται στον Παρνασσό (2100μ.), η διάνοιξη του δρόμου προς Σέσι, ώστε οι κτηνοτρόφοι να μπορέσουν να πάνε τα κοπάδια τους!!!
Τι και εάν το ημερολόγιο γράφει 27/6, οι όγκοι χιονιού, κάνουν ακόμη και σήμερα, δύσκολο το έργο των συνεργείων!!
Οι φωτογραφίες είναι του Παναγιώτη Μπινιώρη....
Ο γέρος απίστευτος φέτος, από τις ποσότητες χιονιού που έπεσαν και το χειμώνα και την άνοιξγ....
Προηγούμενη και ανάλογη φορά, πριν 16 χρόνια, 26/6/2003 παρακαλώ!!!

ΥΓ Ευτυχως που θα μειώνονταν τα χιονια στην Ελλαδα!!!

received_437839953719053.jpeg

received_352428268800605.jpeg

received_449469948933335.jpeg

received_481360619073537.jpeg

received_621058268412691.jpeg

Κωστα το χιονι που επεσε τον χειμωνα στον Παρνασσο ηταν πολυ.Οπως και αλλου οπου μεχρι τον Μαρτη χιονιζε απο ενα υψομετρο και πανω αναλογως την  θερμοκρασια.Ετσι συσωρευτηκαν μετρα χιονιου ειδιακα σε ανηλιαγα σημεια.Αυτα τα μετρα χιονιου ειναι πολυ δυσκολο να λιωσουν εαν δεν υπαρξουν βροχες.Στα παρακατω link θα δεις οτι σοβαρες και συνεχομενες βροχες δεν υπηρξαν.Εκτος αυτου πως θα λιωσει το χιονι σε ορισμενα σημεια οταν μεχρι τις 21/4 ειχε ελαχιστες t υπο του μηδενος? Οταν μεχρι τις 17/5 ειχε t απο -2 εως 9c πιθανων καποιες μερες χωρις ηλιοφανεια φανταζομαι,ενω εβρεξε ''καπως σοβαρα'' 2-3 μερες (για Κελλαρια λεω στα 1950μ.) Πιο πανω ειναι ακομα πιο χαμηλα οι θερμοκρασιες φυσικα...

http://meteosearch.meteo.gr/data/parnassos1950/2019-04.txt

http://meteosearch.meteo.gr/data/parnassos1950/2019-05.txt

http://penteli.meteo.gr/stations/parnassos1950/NOAAMO.TXT

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την είσοδο στην Κλεισούρα και το Αγρίνιο, νωρίτερα το απόγευμα....αρκετή ζεστη και υγρασια στον Αγρινιωτικο καμπο....

 

 

20190627_164317.jpg

20190627_164351.jpg

20190627_165058.jpg

20190627_165008.jpg

20190627_165126.jpg

20190627_164959.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έβλεπα λίγο δεδομένα διαφόρων σταθμών και παρατήρησα οτι στην Κύμη από 26 Απριλίου μέχρι και σήμερα έχουν πέσει μόνο 2mm. Αξιοσημείωτο..

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Ζερίκιος είπε:

Έβλεπα λίγο δεδομένα διαφόρων σταθμών και παρατήρησα οτι στην Κύμη από 26 Απριλίου μέχρι και σήμερα έχουν πέσει μόνο 2mm. Αξιοσημείωτο..

Στο σύνολο της Εύβοιας από μέσα Απριλίου έχει να σημειωθεί αξιόλογη βροχή, με εξαίρεση κάποιες αστάθειες σε ηπειρωτικά τμήματα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30,6 θεσσαλονίκη ήδη και θα φυσάει (ζεστός) ΒΔ για αρκετές ώρες από δω και μπρος πριν μπει ο κάπως πιο δροσερός όταν θα αρχίσει να πέφτει και η Τ στα 850. να δούμε που θα σταματήσει η Τ σήμερα στην πόλη. πιστεύω μπορεί να φτάσει και 37-38 (μιλάω πάντα για το σταθμό στο κέντρο. για να έχουμε μέτρο σύγκρισης 38 ή παραπάνω έχει κάνει 4 φορές όλα αυτά τα χρόνια. ιούνιος 2007,ιούλιος 2007,αύγουστος 2007 και αύγουστος 2012)

 

 

υγ. για τις βροχές που λέτε το λογικό είναι να μη βρέχει στις περιοχές που αναφέρεται. μελτέμι και βροχές δεν πάνε μαζί. στη μύκονο πχ βρέχει ποτέ όλο αυτό το 5μηνο μέχρι τον οκτώβριο;

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

30,6 θεσσαλονίκη ήδη και θα φυσάει (ζεστός) ΒΔ για αρκετές ώρες από δω και μπρος πριν μπει ο κάπως πιο δροσερός όταν θα αρχίσει να πέφτει και η Τ στα 850. να δούμε που θα σταματήσει η Τ σήμερα στην πόλη. πιστεύω μπορεί να φτάσει και 37-38 (μιλάω πάντα για το σταθμό στο κέντρο. για να έχουμε μέτρο σύγκρισης 38 ή παραπάνω έχει κάνει 4 φορές όλα αυτά τα χρόνια. ιούνιος 2007,ιούλιος 2007,αύγουστος 2007 και αύγουστος 2012)

 

 

υγ. για τις βροχές που λέτε το λογικό είναι να μη βρέχει στις περιοχές που αναφέρεται. μελτέμι και βροχές δεν πάνε μαζί. στη μύκονο πχ βρέχει ποτέ όλο αυτό το 5μηνο μέχρι τον οκτώβριο;

 

Έλα όμως που σε περιοχές του νησιού που γειτνιάζουν με το Αιγαίο, οι βροχές το καλοκαίρι είναι κάτι το σύνηθες! Όπως αυτό για παράδειγμα που θα γίνει απόψε... Χαλκιδική-Πηλιο-Σποραδες-β Εύβοια! 

Η Σκόπελος επίσης έχει να δει νερό παρά πολύ καιρό! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, salonikatasos είπε:

υγ. για τις βροχές που λέτε το λογικό είναι να μη βρέχει στις περιοχές που αναφέρεται. μελτέμι και βροχές δεν πάνε μαζί. στη μύκονο πχ βρέχει ποτέ όλο αυτό το 5μηνο μέχρι τον οκτώβριο;

Για την Μύκονος σαφώς και δεν είναι αλλά για περιοχές όπως η Ανατολική Θεσσαλία, Σποράδες, Βόρεια Εύβοια και Χαλκιδική είναι αρκετά σύνηθες να βρέχει κυρίως τις νυχτερινές ώρες το καλοκαίρι, κυρίως Ιούλιο-Αυγουστο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Guys σήμερα τη νύχτα για βγει καμιά καταιγίδα στο ανατολικό Πήλιο ή θα είναι απλή βρόχα χωρίς ηλεκτρικά;

35 στην Αγ. Παρασκευή και 31 στο λιμάνι. Αρκετή διαφορά. Στο λιμάνι έχει όμως 55% υγρασία..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...