Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΣΤΑΘΕΙΟ-ΚΑΤΑΙΓΙΔΩΝ 17-20/6....(και φωτο-βίντεο)!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

ΑΛΛΑ ΑΠΌ ΑΥΤΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΝΑ ΣΚΑΤΟ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ

mXlhT2f.jpg

Γιατί τα μεγάλα πράγματα ως γνωστό δεν είναι και τα καλύτερα απαρραίτητα αχαχαχαχαχαχαχαχαα! Ακριβό άρωμα... σε μικρό μπουκάλι χαχαχα😁 !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αστραπές βορειδυτικά, από μια καταιγίδα πολύ κοντά στον Τύρναβο. βέβαια εκεί θα μείνει, μέχρι να έρθει εδώ θα έχει ψοφήσει 10 φορές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill snow είπε:

υποπτες μαυριλες αρχισαν να μαζευονται πανω μας!φωτο πριν 1 τεταρτο ενω κατι φαινεται να κοντευει

ONKpAiu.jpg

Αυτη τη μεγαλη καταιγιδα που χει τωρα  εκει μεταξυ Πελλας και Ημαθιας ποσο κλασσικη ειναι?Διαχρονικη αξια.  Βράδυ βγαινει παντα. Ποσες φορες να γυρναω με τρενο Θεσσαλονικη Φλωρινα και εκει απο Αδενδρο-Βεροια μεχρι Κρυα Βρυση Σκυδρα Εδεσσα να βραζει ο καμπος απο ζεστη και να πεφτουν οι κεραυνοι καθε δευτερόλεπτο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και πολύ ώρα αστράφτει στον βόρειο και βορειοανατολικό ορίζοντα πρέπει να έχει εκεί και σύμφωνα με την δορυφορική μεγάλη καταιγίδα με τα αεροπλάνα της αντιχαλαζικής να μας έχουν ζαλίσει.....εδώ στο Μακροχώρι μόλις άρχισε να ψιχαλίζει με χοντρές σταγόνες αλλά δεν έχει τόσο κοντά μας καταιγίδα εκτός αν δημιουργηθεί νέα..ακούγονται βροντές αλλά σχετικά μακριά..στους 24,2 η θερμοκρασία...

makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Μερικές φώτο από εχθές

 

εχθές λοιπόν παίδες έγινε πανικός εδώ που μένω. Και από τι έγινε πανικός?

 

όχι από αυτό

76ZEm4s.jpg

ούτε από αυτό

1t55fVz.jpg

 

 

 

ΑΛΛΑ ΑΠΌ ΑΥΤΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΝΑ ΣΚΑΤΟ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ

mXlhT2f.jpg

 

κοιτάξτε σταγόνες. έχω το χέρι μου από δίπλα για σύγκριση. Σημειώστε ότι η παλάμη μου είναι 19 πόντους από την μία άκρη στην άλλη, και δείτε σταγόνες!!

4WzsmSP.jpg

mxakIYw.jpg

ltHOOCd.jpg

19 ποντοι??χμμ..🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sakis13 είπε:

19 ποντοι??χμμ..🤔

περίμενα να δω ποιος θα το πάει και σε αυτό αχαχα. Και να τος ο πρώτος  χαχαχα άρε Σάκαρεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παντως για Ιουνιο πολυ ζωντανο το φορουμ μας.Μπραβο παιδες!Απο φθινοπωρο θα ζωγραφιζουμε εδω μεσα!

Ιούνιο και γενικά καλοκαιρινούς μήνες οι αναφορές μου προσωπικά είναι πολλές περισσότερες από έναν χιονιά χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παντως για Ιουνιο πολυ ζωντανο το φορουμ μας.Μπραβο παιδες!Απο φθινοπωρο θα ζωγραφιζουμε εδω μεσα!

Ετοιμάζετε κανα διαγωνισμό θεματικής ζωγραφικής;; 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Ιούνιο και γενικά καλοκαιρινούς μήνες οι αναφορές μου προσωπικά είναι πολλές περισσότερες από έναν χιονιά χαχα.

Καλα εσυ γραφεις και Ιουλιο και Αυγουστο.Γενικα μιλαω και ειδικα οταν το ματι μου "πεφτει" καπου αλλου...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Beach-snow NG είπε:

Ετοιμάζετε κανα διαγωνισμό θεματικής ζωγραφικής;; 😎

Απο το φθινοπωρο,ναι!Και χειροτεχνιας με παϊδάκια...καταλαβαινεις...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τη Βοιωτία (με την οποία και ασχολούμαι προγνωστικά) έως τώρα δεν την έχει πιάσει καμία σοβαρή αστάθεια και τα νούμερα που έχουν οι σταθμοί το επιβεβαιώνουν. Μετά από έναν ανύπαρκτο Μάιο, σειρά πήρε ένας Ιούνιος με βόρειο stream σε συνδυασμό με επιφανειακό βόρειο-βορειοανατολικό άνεμο, συνδυασμός απαγορευτικός για τη Βοιωτία. Μόνο οι περιοχές νότια του Παρνασσού (Αράχωβα, Ζεμενό, Δίστομο, Αντίκυρα) μπορούν να ευνοηθούν από αυτή τη συνταγή.

Αύριο φαίνεται κάπως πιο ευνοϊκή η κατάσταση για μεγάλο μέρος του νομού....γενικά όμως για τη Βοιωτία, το φετινό 2μηνο Μαΐου-Ιουνίου εξελίσσεται στο πιο ξηρό εδώ και αρκετά χρόνια.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Υπαρχει αλλη περιοχη στα ηπειρωτικα της χωρας που δεν εχει βρεξει τον Ιουνιο ή μονο εδω συμβαινει???

Χαλκίδα...έχει να βρέξει καλά από μέσα Απριλίου...🥴

2-3 χιλιοστά από τότε, όπως και στο μεγαλύτερο τμήμα της Εύβοιας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Χαλκίδα...έχει να βρέξει καλά από μέσα Απριλίου...🥴

2-3 χιλιοστά από τότε, όπως και στο μεγαλύτερο τμήμα της Εύβοιας! 

Στα ιδια ειμαστε Αγγελε..Ο μαιος εδωσε 2.2mm και ο ιουνης μεχρι τωρα το γελοιο 1.4mm!!!Βεβαια ο ετησιος ειναι ψηλα στα 329.6mm αλλα οπως και να χει θελουμε καποιες δυνατες ασταθειομερες.

Λοιπον..Για σημερα φαινεται βασει προγνωστικων στοιχειων οτι ειναι η μερα με τις περισσοτερες πιθανοτητες να δουμε κατι γενικευμενο..Το stream σημερα ειναι πιο ευνοικο..Εχουμε λιγοτερο  cape σε σχεση με χθες αλλα αυτο δεν λεει τιποτα..Ενω και οι ανεμοι θα ειναι και παλι εξασθενημενοι..Να θυμισω απλα οτι προχθες τα νοτια προαστια δεχτηκαν απο 20-50mm με μηδενικο cape σχεδον..Ελπιζω να μπει στο παιχνιδι και η Παρνηθα σημερα η οποια τις 2 τελευταιες μερες ηταν ανυπαρκτη..Αναπτυξεις ειχαμε μονο απο τον Υμηττο και την Πεντελη σε μικροτερο βαθμο...Αυτα τα ολιγα και εχει ο θεος...Την καλημερα μου σε ολους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξανα βροχη χτες το βραδυ με βροντες και τα συναφη!πανω απο 3 ωρες ψιλοεκοβε και ξαναρχιζε.δεν μπορουσα να γραψω αλλα επεσε καλο νερο!

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεέ μου κάνε αν μπορεις🙏κέντρο να γίνει της μουρλης.

Να πέσουν και πολλα νερα⛈️στα 🌳🌲🌳 της Δροσοπηγής.

Ποιος τους ακούει πάλι πια εάν δεν δουν γίδας χαρα.

Πρέπει να έρθουμε στα ίσια,και βγάλε 🌞στα Μελίσσια.

(Σόρρυ Μελλισουργε μου έχω και αντιπάθειες από εκεί 😎)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω φιλε θ απαντησω με μαντιναδες λογω καταγωγης..

Στη βαρκιζα γινεται χαμος,πολυ νερο χαλαζι και γω στο κεντρο βρισκομαι με ηλιο και μαραζι..

Βροχοκουρτινες θοδωρη θορρω απ τη κουρτινουλα και λεω θα ρθουν δε μπορει,μα φευγουν για τη βουλα...

Βρεχει Παγκρατι Υμηττο,βρεχει και Περιστερι και γω στο κεντρο βρισκομαι με το πουλι στο χερι..

Σημερα παλι στολισα ταρατσα και μπαλκονι κατα τις τρεις μου ευχομαι το γκαζι να τα χωνει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...