Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τους "έδιωξα" όλους. Γυναίκα, παιδιά, φίλους, συγγενείς, γονείς αδέρφια ώστε να μη γελοιοποιούμαι άλλο πια οτι έρχονται χιόνια. 

Πλέον είμαι ένα άθλιο υποκείμενο που έχει στραμμένο το βλέμμα του μόνο στα μοντέλα. Ακολουθώ το δικό μου μοναχικό δρόμο μέχρι η μπότα  μου να προκαλέσει το χαρακτηριστικό ήχο ¨κρουτς" τη Δευτέρα το πρωί. 

Γιατί τόσα χρόνια, το μόνο που κρουτς που ακούμε, είναι όταν πατάμε καμια κατσαρίδα

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, billias7815 είπε:

Ακριβώς!!! το θέμα είναι ότι αν επαληθευτούν τα μοντέλα θα υπάρξουν σοβαρά προβλήματα και θα τους βρεί τους περισσότερους απροετοίμαστους.Και μένα η γυναίκα μου δεν με πιστεύει...

Με ολο το θαρρος..Μην αγχωνεσαι φιλαρακι για το αν σε πιστευει η οχι..Απο την δευτερα ετσι κι αλλιως χωρισμενος θα σαι και συ...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, yiannis_volos said:

Μετά το μεσημέρι της Κυριακής δείχνει αρνητικές το GFS, μήπως τότε μπαίνει και ο ΒΔ; όπως τον δείχνει και στην 0,25 μοίρα, κατά το απόγευμα. Θα μας φάει η αγωνία μέχρι το nowcast πάντως..

 

gfs-volos-gr-395n-23e.png

Αδερφε μην τρελαινεσαι ακομη οψομεθα αλλα αν ειναι δυνατον απο τα τοσα που δειχνει να μην πεσουν ουτεωτα μισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Trans Siberian είπε:

Αδερφε μην τρελαινεσαι ακομη οψομεθα αλλα αν ειναι δυνατον απο τα τοσα που δειχνει να μην πεσουν ουτεωτα μισα

Όλα εξαρτώνται από τον ΒΔ. Όσο αργεί τόσο θα χάνεται υετός, πρέπει να μπει όσο γίνεται πιο νωρίς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εεε νταξει τωρα δεν μπορεις απο τωρα ν ξερεις τον ανεμο ασε που ο βολος θα τον εχει απο νωρις τον βδυτικο η πορεια του χαμηλου ειβαι γνωστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Όλα εξαρτώνται από τον ΒΔ. Όσο αργεί τόσο θα χάνεται υετός, πρέπει να μπει όσο γίνεται πιο νωρίς..

Εντωμεταξυ ο τζιφος δίνει ανελέητο θαψιμο βολου μέχρι Τετάρτη οπότε αν έβγαινε ας είχε και όλη την Κυριακή ανατολικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Εεε νταξει τωρα δεν μπορεις απο τωρα ν ξερεις τον ανεμο ασε που ο βολος θα τον εχει απο νωρις τον βδυτικο η πορεια του χαμηλου ειβαι γνωστη

Εγώ λέω με βάση αυτά που δείχνουν τώρα τα μοντέλα. Μετά το μεσημέρι της Κυριακής και προς το απόγευμα, κάπου εκεί κάποια στιγμή είναι η μετάβαση. Μόνο στο nowcast θα φανεί το πότε ακριβώς αλλά δεν πιστεύω να έχει ΒΔ από το πρωί ας πούμε. Σίγουρα θα χαθεί υετός, είτε σε βροχή-χιονόνερο λόγω των ανεβασμένων Τ λόγω ΒΑ είτε απλά θα κόβει τον υετό γενικά. Θα δούμε. Μόλις γυρίσει όμως ότι πέφτει θα είναι ποιοτικότατο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Εντωμεταξυ ο τζιφος δίνει ανελέητο θαψιμο βολου μέχρι Τετάρτη οπότε αν έβγαινε ας είχε και όλη την Κυριακή ανατολικο

Όντως αν και πιστεύω θα το γυρίσει κάποια στιγμή από τις 3-4 το απόγευμα και μετά. Και ο Ευρωπαίος δείχνει την αλλαγή στον άνεμο αν δεν κάνω λάθος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Σαν να στροβιλιζεται φαινεται ο ανεμος στην ηπειρο με ΝΔ-Δ-Α-ΒΔ καθ Φαινεται να εχει δυναμικη ο υετος.Απο αυριο πιο σημαντικα τα τρεξιματα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Ακριβώς Μιλτο ακριβώς, αυτο έγραψα και του Βασίλη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

αφου θα ειναι υπερκομψη η κακοκαιρια γιατι δεν την ειπαν μαρεβα?

γιατι μετα θα πρεπει να πληρωσουν και τα καιρικα σαιτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα είδα Τζίφο.  Τι βγάλε ρεεεεεεεεε! Δεν υπάρχει!  Απίστευτο για την γραμμή από Πήλιο μεχρι Θήβα!!! Σαν να βλέπω την Αιδηψό με 1μ+ δίπλα στο κύμα .  Φοβερά πράγματα. Μακάρι να σκάσει κάπου τέτοιο πράγμα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ τους "έδιωξα" όλους. Γυναίκα, παιδιά, φίλους, συγγενείς, γονείς αδέρφια ώστε να μη γελοιοποιούμαι άλλο πια οτι έρχονται χιόνια. 

Πλέον είμαι ένα άθλιο υποκείμενο που έχει στραμμένο το βλέμμα του μόνο στα μοντέλα. Ακολουθώ το δικό μου μοναχικό δρόμο μέχρι η μπότα  μου να προκαλέσει το χαρακτηριστικό ήχο ¨κρουτς" τη Δευτέρα το πρωί. 

Γιατί τόσα χρόνια, το μόνο που κρουτς που ακούμε, είναι όταν πατάμε καμια κατσαρίδα

ή οταν μας σπάνε τα νεύρα στο nowcast....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε χιονιαδες πρέπει να νοικιάζουμε όλοι μαζί καμία βίλα σε υψόμετρο μακρυά από όλους τους τοξικούς που μας τρολαρουν όταν τους λέμε ότι έρχεται χιόνι .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Βόλος είναι ικανός να φάει την ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΟΥΦΑ. Το έχει κάνει άπειρες φορές στα χρόνια που ήμουν κάτοικος εκεί. Αλλα είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ παραθαλάσσια πόλη στην Ελλάδα (δεν υπάρχει καμία άλλη) που μπορεί να βάλει μισό μέτρο σε λίγες ώρες. 

Το έχει κάνει πολλές φορές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σε χιονιαδες πρέπει να νοικιάζουμε όλοι μαζί καμία βίλα σε υψόμετρο μακρυά από όλους τους τοξικούς που μας τρολαρουν όταν τους λέμε ότι έρχεται χιόνι .....

απο λαμια κ κατω βιλια απο λαμια κ πανω πηλιο να μην εχουμε συνοστισμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...