Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 minutes ago, South Athens said:

Προς το παρόν 4 περιοχές της Αττικής έχουν χτυπήσει 38 και πάνω

Χαροκόπειο ΕΑΑ 38.8

Σαλαμίνα ΕΑΑ  38.8

Βλυχάδα ΕΑΑ 38.1

Ολυμπιακό Κολυμβητήριο ΕΜΥ 38

38.1 και η Μάνδρα από τον Davis στα 100μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρά πολύ ζεστη πάλι στα Καλάβρυτα με 35.4 μέγιστη σήμερα στα 730μ....13.3 ελάχιστη 

34.2 μέγιστη θερμοκρασία στον Ποταμό Κέρκυρας με αίσθηση 38 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα...35.9 τωρα καλλιθεα με μεγιστη στους 38.8 βαθμους!!!!Δεν υπαρχει τελος στο μαρτυριο μας φετος...Πρεπει επειγοντως να ρθει ο νοεμβρης...Αλλιως...Δεν τη παλευω καστανο...Νερο,κλιματισμος και παλι ιδρωνω...Μας ρημαξε και η δεη...Σας χαιρετω αδερφια...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.9°C αυτή την ώρα Χρυσούπολη Περιστερίου........ 27.1°C ελάχιστη.... 35.9°C μέγιστη.....

.... ατελείωτο κι αθάνατο ελληνικό καλοκαίρι......

.. ήρθε και η ώρα να κατεβούμε για μερικές μέρες Πύργο για φέτος.. μέχρι τέλη του μήνα αρχής γενομένης από Σαββατοκύριακο με αρχές της άλλης εβδομάδας..... δε τρελαίνομαι στην ιδέα και πάλι... αλλά θα το αντέξω... καλοκαίρι προτιμώ στην Αθήνα για τους δικούς μου λόγους κι όχι μόνο καιρικούς... τρελαίνομαι για εκεί Καθαρά Δευτέρα ξέρω 'γω.. τότε είναι πανέμορφα μα για τέτοια εποχή δεν είναι... ακόμη κι αν ακούγεται περίεργο.. καιρικά εάν έχει ένα καλό εκεί τέτοια εποχή, είναι πως τουλάχιστον κοιμάσε πιο ανθρώπινα τα βράδια..... αυτό το αναγνωρίζω, παρ' ότι τα μεσημέρια κολλάς απ' τον ιδρώτα... οι δικοί μου εκεί δεν έχουνε κλιματισμό οπότε και να φας, ασφυκτιάς... ''λιώνεις'' δηλ. δε ζεσταίνεσε απλώς...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

31.9°C αυτή την ώρα Χρυσούπολη Περιστερίου........ 27.1°C ελάχιστη.... 35.9°C μέγιστη.....

.... ατελείωτο κι αθάνατο ελληνικό καλοκαίρι......

.. ήρθε και η ώρα να κατεβούμε για μερικές μέρες Πύργο για φέτος.. μέχρι τέλη του μήνα αρχής γενομένης από Σαββατοκύριακο με αρχές της άλλης εβδομάδας..... δε τρελαίνομαι στην ιδέα και πάλι... αλλά θα το αντέξω... καλοκαίρι προτιμώ στην Αθήνα για τους δικούς μου λόγους κι όχι μόνο καιρικούς... τρελαίνομαι για εκεί Καθαρά Δευτέρα ξέρω 'γω.. τότε είναι πανέμορφα μα για τέτοια εποχή δεν είναι... ακόμη κι αν ακούγεται περίεργο.. καιρικά εάν έχει ένα καλό εκεί τέτοια εποχή, είναι πως τουλάχιστον κοιμάσε πιο ανθρώπινα τα βράδια..... αυτό το αναγνωρίζω, παρ' ότι τα μεσημέρια κολλάς απ' τον ιδρώτα... οι δικοί μου εκεί δεν έχουνε κλιματισμό οπότε και να φας, ασφυκτιάς... ''λιώνεις'' δηλ. δε ζεσταίνεσε απλώς...

Φιλε μου ! Ειμαι Πυργο αναγκαστικα λογω εργασιας απο Παρασκευη κνφευγω τη Δευτερα....ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ χωρις αιρκο τα βραδια....δεν ξερω αν εχεις δει τα ποσταρισματα μου...μακαρι.να τη βγαλεις οσο μπορεις σε παραλιες και θαλασσα αλλα η πολη βραζει δυστυχως ολο το 24ωρο

Σημερα λοιπον ελαχιστη 23 με υψηλη υγρασια και μεγιστη 36...βεβαια με τον καυτο ΒΒΔ λιβα απο Αμαλιαδα Γαστουνη να ριχνει την υγρασια 27% παρακαλω....σαν να σε βαρανε με σεσουαρ....

Τωρα γυρισε ο ανεμος σε θαλασσινο ΝΝΔ και πνιγηκαμε....29.5 με 70% υγρασια....αισθηση 33....ειναι πολυ πολυ χειροτερα απτο καταμεσημερο....

Winterlove ξανασκεψου το !!!! Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36,8 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι με το μέγιστο heat index στους 44 βαθμούς!!!

Κουράστηκα πολύ και ακόμα έχουμε 14 Ιουλίου....

στους 28 τώρα με 64% υγρασία και αίσθηση στους 30 τώρα....🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

36,8 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι με το μέγιστο heat index στους 44 βαθμούς!!!

Κουράστηκα πολύ και ακόμα έχουμε 14 Ιουλίου....

στους 28 τώρα με 64% υγρασία και αίσθηση στους 30 τώρα....🤬

Μακροχωρι Ιούλιος 2021 28.5 μέχρι τώρα, Ιούλιος 2012 28.5 Ιούλιος 2007 27.9

Θεσσαλονίκη  Ιούλιος 2021 29.1 μέχρι τώρα, Ιούλιος 2007 28.4, Ιούλιος 2012 29.4

Κεντρική Μακεδονία ο μήνας μέχρι τώρα ειναι πάνω από το 2007 με τον τεράστιο καυσωνα και σχεδόν στα ίδια με τον πιο ζεστό μήνα της 100τιας τον Ιούλιο 2012. Έχει άλλες 3 μέρες φουλ ζέστη και μετά από το 24-31 θα εξαρτηθεί αν θα βγει χειρότερος όλων των εποχών.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους καιρόφιλους του λεκανοπεδίου διαμαρτύρονται με μέγιστες 33-35 αυτές τις μέρες, ελάτε στο Πατησιοκύψελο να στρώσετε. Ο σταθμός ΕΑΑ Πατήσια έχει να δει μέγιστη <33 από τις 22 Ιουνίου. Δραματική η κατάσταση. Μας ξεγέλασε κανονικότατα ο Ιούνης στο 1ο μισό του και μετά μπήκαμε σε ένα non-stop λιώσιμο με τους 36-37 να γίνονται 33-34 στην καλύτερη για λίγες μέρες.

~Πέρασα σήμερα έξω από το σχολείο όπου είναι εγκατεστημένος ο σταθμός ΕΑΑ Πατήσια και τον είδα. Είναι στην ταράτσα του σχολείου, είναι μεν ανοιχτός από νότια όμως έχει εμπόδιο βόρειά του μια 6όροφη πολυκατοικία. Σκεφτείτε ότι η ταράτσα του σχολείου έχει ύψος όσο ο 3ος όροφος της πολυκατοικίας. Φουλ προστατευμένος ο σταθμός στον βοριά. Έτσι εξηγείται γιατί το Γκάζι γράφει χαμηλότερες από τον σταθμό Πατήσια ακόμα και με βοριάδες. Το Γκάζι δεν έχει κανένα εμπόδιο βόρειά του. Ίσα ίσα έχει μεγάλο πάρκο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Φιλε μου ! Ειμαι Πυργο αναγκαστικα λογω εργασιας απο Παρασκευη κνφευγω τη Δευτερα....ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ χωρις αιρκο τα βραδια....δεν ξερω αν εχεις δει τα ποσταρισματα μου...μακαρι.να τη βγαλεις οσο μπορεις σε παραλιες και θαλασσα αλλα η πολη βραζει δυστυχως ολο το 24ωρο

Winterlove ξανασκεψου το !!!! Χαχα

Φίλε μου, Γιώργο εάν λέω σωστά το όνομά σου,για να μαθαίνω κιόλας χαχα.. ότι κάνει ζέστη τα βράδια στα σπίτια σίγουρα... απλώς έχουμε μια τροχοβίλα απέναντι απ' τα πεθερικά του πατέρα μου, οπότε για τα βράδια ειδικά είμαστε τυχεροί.. μέχρι και κουβερτούλα ρίχνουμε ξημερώματα με πρωτες πρωινές ώρες! (... λιγο έξω απ' το Πύργο είμαστε!) Κατά τη διάρκεια της ημέρας φυσικά, τη βγάζουμε απέναντι... η τροχοβίλα άλλωστε μετατρέπεται από τον πρωινό παράδεισο... σε κόλαση!!!...

.. παράδεισος βέβαια τα μεσημέρια εκεί δεν υπάρχει... χώρις κλιματισμό πουθενά εκεί, ξέρεις τι παίζει.. και όχι φίλε μου.. δε το γλιτώνω ουτε φετος χαχα!!.. κι ουτε φαν της θάλασσας είμαι, αλλα θα τα κάνω τα μπάνια μου χαχαχα..

Ηρακλής το ονοματάκι μου😉

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρά και σήμερα Μελίσσια, με αρκετά ενισχυμένο μελτέμι, σε σχέση με όσα περιμέναμε..25,8-33,3οC εδώ η κύμανση, με χαμηλή σχετικά υγρασία....μας πλησίασε η Χόχλια σήμερα....16,5-32,5οC....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και δέντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο λεκανοπεδιο 22,0 και 24,7 βαθμοι στους σταθμους του Ε.Α.Α.Για 23:15 καλα τα πηγαινουν.

Πιο κρυος παντα ο σταθμος ελεουσας κοντα στο αεροδρομιο ιωαννινων.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα...35.9 τωρα καλλιθεα με μεγιστη στους 38.8 βαθμους!!!!Δεν υπαρχει τελος στο μαρτυριο μας φετος...Πρεπει επειγοντως να ρθει ο νοεμβρης...Αλλιως...Δεν τη παλευω καστανο...Νερο,κλιματισμος και παλι ιδρωνω...Μας ρημαξε και η δεη...Σας χαιρετω αδερφια...

 

Σε τι αποσκοπουν τα πιστόλια και οι κρεμάλες Σάκη μου σε ένα φόρουμ όπου μπαίνουν και παιδιά? Παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ζεστή βραδιά .... με 28.5 C τώρα , υγρασία 41 % και αίσθηση 28 C .....

..... 216 μείνανε ..... είναι πολλές ...... ?????!!!!!!.....😂🤣 .....

..... παρηγοριά στους άρρωστους ......

DSCN2995.thumb.JPG.4ccc1bc5a12261c52c2e34d69509f620.JPG

 ΥΓ ..... οι αναμνήσεις γίνανε βόλια ..... ας πέτρωνες Μηδεια μου τώρα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωωωωωωω μας.ελιωσες βραδιατικα....τετοια θελουμε να αναπτερωνεται το ηθικο....

Πυργαρος.φτασαμε.27.1. Τη θερμοκρασια αλλα με 80% υγρασια και απνοια η αισθηση στους.30.ακατεβατα....

Αιρκο αιρκο 24/24

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Σε τι αποσκοπουν τα πιστόλια και οι κρεμάλες Σάκη μου σε ένα φόρουμ όπου μπαίνουν και παιδιά? Παρακαλώ να μην επαναληφθεί.

Καλημερα θοδωρακο...Αλλη αισθηση χιουμορ εστω και μαυρου...Δεν το σκεφτηκα ετσι...Εχεις δικιο...Με συγχωρεις...!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα θοδωρακο...Αλλη αισθηση χιουμορ εστω και μαυρου...Δεν το σκεφτηκα ετσι...Εχεις δικιο...Με συγχωρεις...!!!

Καλημέρα Σακη.Όλα καλά,το θέμα θεωρείτε λήξαν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλημέρα όλη μέρα .....

..... ελάχιστη 26.5 C ...... τώρα 28.5 C με υγρασία 44 % και αίσθηση στους 28 C ......

..... καλή συνέχεια ..... να και μερικές χθεσινές photos ( Χ.Καρατζάς ) από Τύμφη ..... οι χιονούρες αμέτρητες στο θρυλικό - μαγικό βουνό ...... ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και βουνό

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνό

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, δέντρο και βουνό

 

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με κουρασε το φετινό καλοκαίρι κ έχουμε ακόμα καιρό για πολλες ζεστες! 
Βοριας που μετατρέπεται σε Λίβα το μεσημέρι, άπνοια την νύχτα... ο κλιματισμός απαραίτητος τις νύχτες, όταν τις προηγούμενες χρονιές το μελτέμι μας χάριζε ανάσες δροσιάς ακόμα κ στα μεσάνυχτα! 
37c η μέγιστη εχθές... όταν στην Στενή βέβαια δεν ξεπέρασε τους 29.7c... όαση δροσιάς έστω κ το ασθενές μελτέμι εκεί...! 

26.6c η ελάχιστη... ήδη πλησιάζει τους 32c! 

Δάφνη Νεροτριβιας στα νερά του βορείου Ευβοϊκού! 

BE216876-E3C5-4A93-9747-D1A1A1AE601A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.1 τώρα με το βοριά να μοιάζει με πιστολάκι για τα μαλλιά που σου καίει τα μούτρα ....ψοφα βρωμοεποχη .....18 και σήμερα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...