Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Ξαναλέω τα λουκέτα στα αυριανά 12αρια. 

Λουκέτα για στρώσιμο έχουν πλέον μπει φίλε santa. Λουκέτα για ιστορικό....ναι. Αυριο απόγευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

αρα υπονοει οτι μπορει να εμφανισθει συβιρικος;;

Το μονο που υπονοεί ειναι οτι κατι υπαρχει σαν ενδεχόμενο που δεν θα φανει ακομα για Ελλάδα γενικοτερα .Υπομονή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο φιλος και πολυ καλα εκανε,εγραψε τι δεν κανουμε οταν χιονιζει..

Εγω θα τονισω τι κανουμε οταν χιονιζει..

1)Κοπανα απο την δουλεια.

2)Κοπανα απο την κρεβατοκαμαρα

3)Ξυπναμε γειτονες και γνωστους με φωνες και ντουντουκες.. 

4)Πεταμε γλαστρες αν ειμαστε στο μπαλκονι η τζανερα αν ειμαστε στον δρομο,σε οποιον χαλαει το στρωμενο χιονακι..

5)Βαζουμε κωνους στο στενο που μενουμε για να μην περνουν ξενερωτοι οδηγοι και λασπωνουν το κατασπρο χιονι!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατι ακομα, μεγαλυτερη μοιαζει η αβεβαιοτητα για Σαββατο νυχτα, παρα για ΔευτεροΤριτη!

η  Α-ΒΑ Αττικη διεκδικει δυνατα πλεον και αυτο το διαστημα

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, ΟΛΥΜΠΙΟΣ said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις .

Άρα να κάτσω Αλιβέρι καλύτερα και να απολαύσω τον χιονιά!!

Φίλε μου, αν πρέπει να επιστρέψεις τότε Κυριακή απόγευμα είναι το πιο ασφαλές και εύκολο. Αλλιώς αράζεις Αλιβέρι και περιμένεις το Αιγαίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Santa snow said:

Ξαναλέω τα λουκέτα στα αυριανά 12αρια. 

Συμπολίτη, βγάλε φτυάρι. Τίποτα δεν κλείδωσε μέχρι να συμβεί. Απλώς για μια φορά δεν είχαμε ανατροπές στα πρωινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όποιος δει χιονουετου Παιού θα πάθει κολουμπρα....κ μπαίνουν κ άλλα κομμάτια της χώρας σιγά σιγά στο παιχνίδι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snowstorm said:

Συμπολίτη, βγάλε φτυάρι. Τίποτα δεν κλείδωσε μέχρι να συμβεί. Απλώς για μια φορά δεν είχαμε ανατροπές στα πρωινά.

Συμφωνώ, ωστόσο η κίνηση του χαμηλού δεν είναι δεδομένη 96+ ώρες πρίν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Santa snow said:

Συμφωνώ, ωστόσο η κίνηση του χαμηλού δεν είναι δεδομένη 96+ ώρες πρίν.

Η κίνηση του χαμηλού είναι δεδομένη. Η ακριβής θέση της αποκοπής είναι που θα παίζει μέχρι τελευταία στιγμή. Από εκεί και πέρα λόγω πάχους αυλώνα και κυρίως λόγω αντικυκλώνα ξέρουμε πως θα κινηθεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Beach-snow NG said:

Και από Δευτέρα 6 πρωι ως μεσημέρι Τριτης, ανα 3ωρο.....

IMG_20220121_084523.jpg

IMG_20220121_084547.jpg

IMG_20220121_084615.jpg

IMG_20220121_084637.jpg

IMG_20220121_084702.jpg

IMG_20220121_084745.jpg

IMG_20220121_084804.jpg

IMG_20220121_084824.jpg

IMG_20220121_084848.jpg

IMG_20220121_084906.jpg

IMG_20220121_084924.jpg

Παπαπαπα φαρμάκι σκέτο...

Ερτετε το TEΛΟC ,"ΤΟ ΑΙΣΘΆΝΟΜΑΙ".....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Snowstorm said:

Φίλε μου, αν πρέπει να επιστρέψεις τότε Κυριακή απόγευμα είναι το πιο ασφαλές και εύκολο. Αλλιώς αράζεις Αλιβέρι και περιμένεις το Αιγαίο. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Είμαι πολύ μπερδεμένος γενικά, με βλέπω να αράζω Αλιβέρι και κατεβαίνω Αθήνα το άλλο ΣΚ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να είμαστε και ρεαλιστές, με τέτοια συμφωνία μοντέλων στις 96 ώρες μόλις, ε, για όνομα, δεν γίνεται να φάμε μοντελική φόλα. 

Παίζουν ακόμα κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες, αλλά  το λιγότερο η πέτσα στο Λεκανοπέδιο θεωρώ πως πλέον πρέπει να θεωρείται αρκετά σίγουρη στο χειρότερο σενάριο.

Στο καλύτερο σενάριο τύπου GEM... Κλειστά σχολεία μέχρι την άλλη Δευτέρα

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττικη πιστεύω θα είναι κάτι πολύ καλό .Αλλά για άλλα μέρη όπως Πελοποννησο πιστευω θα ειναι πολυ κατώτερο των προσδοκιων ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ακριβή χαρακτηριστικά της κακοκαιρίας, ποσότητα υετου,ρευματα σε όλες τις επιφάνειες της ατμόσφαιρας , on off καταστάσεις τα βλεπουμε όντως 24 με 48 ώρες πριν ,αλλά ότι έρχεται χιονιάς, έχει κλειδώσει, μην βγάλουμε χαρακές από τώρα, παρακολουθουμε τα παγκόσμια μοντέλα συνδυαστικά με τα περιοχικά και βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα Σάββατο με Κυριακή για ποσοτητα χιονιου κλπ όπως κάναμε και με την μηδεια!! 

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, fufutos said:

δε φορτωνει εχουμε αλλο λινκ ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες.Θετικα τα πρωινα τρεξιματα,εκτος απο αυτο του τζιφου.Απο κει και περα για να εχουμε καλη εικονα και σχετικη ακριβεια για τα ποιοτικα χαρακτηριστικα,θα πρεπει να περιμενουμε και τα σημερινα 12αρια.Για μενα ακομα δεν εχει κλειδωσει τιποτα εκτος του οτι θα χιονισει στην Αθηνα.Το αν ειναι μεγαλο,ιστορικο ή πετσα για τα πεδινα της Αττικης θα το ξερουμε το βραδυ και αυριο.Δυστυχως δεν προλαβαινει να φτιαξει η πρωτη φαση για αυριο,αλλα με λιγη τυχη ισως εχουμε καποια μικροεξαρση την Κυριακη πρωι-μεσημερι κυριως ομως στα βορεια και ανατολικα του νομου.Για Δευτερα με τα ως τωρα δεδομενα,εγω στο μυαλο μου εχω εναν Τηλεμαχο με πιο εκτεταμενες ομως τις χιονοπτωσεις σε ολον τον νομο.Ιδωμεν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, snow_attica said:

Έχω κάμερα στο χωριό, στο Σωκράκι στα 450 μέτρα και είμαι standby να δω αν θα κάνει κάτι

Πανέμορφο το Σωκράκι και η διαδρομή από Άνω Κορακιάνα.

Την επόμενη μέρα της Σοφίας αυτή την διαδρομή είχα ακολουθήσει. Και μετά προς Ζυγό η διαδρομή με τα πάντα χιονισμένα ήταν φανταστική.

Έχεις καταγωγή από Σωκράκι??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ο φιλος και πολυ καλα εκανε,εγραψε τι δεν κανουμε οταν χιονιζει..

Εγω θα τονισω τι κανουμε οταν χιονιζει..

1)Κοπανα απο την δουλεια.

2)Κοπανα απο την κρεβατοκαμαρα

3)Ξυπναμε γειτονες και γνωστους με φωνες και ντουντουκες.. 

4)Πεταμε γλαστρες αν ειμαστε στο μπαλκονι η τζανερα αν ειμαστε στον δρομο,σε οποιον χαλαει το στρωμενο χιονακι..

5)Βαζουμε κωνους στο στενο που μενουμε για να μην περνουν ξενερωτοι οδηγοι και λασπωνουν το κατασπρο χιονι!!!

πλακα πλακα φανταζομαι πως θα κλεισουν τα σχολεια δευτερα τριτη ε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...