Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πάντως η εναλλαγή ΒΑ και ΒΔ θα παίξει ρόλο για τις συγκλίσεις. Ειδικά τα ανατολικά δεν έχουν καθαρό ΒΔ, πάει από ΒΒΔ και σε ΒΒΑ. Αλλά τα επίπεδα παγοποίησης δείχνουν αρκετά ικανοποιητικά και στρώνει μέχρι χαμηλά. 

Άρα ελπίδα πάλι !;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, nikolas 2365 said:

Δεν θα βγουν έτσι οι συγκλίσεις με τέτοιους ανέμους 

Οι συγκλίσεις πιστεύω ότι θα ευνοήσουν Χαλκίδα μέσα στη Κυριακή, Δευτέρα ως 2η μέρα πάντα μεταφέρονται ανατολικότερα και ρίχνει στον άξονα Πεντέλη-Υμηττού όταν η Βοιωτία έχει ''καθαρίσει''.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Οποιος εχει χρονο και ορεξη,παει στην Στενη και ζει το απολυτο ονειρο με πανω απο ενα μετρο χιονι.

Η Δροσοπηγή είναι πιο κοντά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Άρα ελπίδα πάλι !;;;

Δεν χάλασε τίποτα από τώρα. Σαν τρέξιμο είναι βελτιωμένο και πάνω κάτω είναι τα ensembles του Παίου που έβλεπε καλύτερη υποστήριξη στο 00άρι του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Οι συγκλίσεις πιστεύω ότι θα ευνοήσουν Χαλκίδα μέσα στη Κυριακή, Δευτέρα ως 2η μέρα πάντα μεταφέρονται ανατολικότερα και ρίχνει στον άξονα Πεντέλη-Υμηττού όταν η Βοιωτία έχει ''καθαρίσει''.

Άρα, βροχή εμείς γτ δεν έχουμε κρύο πριν τις 17:00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η δυτικιση που παρουσιασαν τα μοντελα βαζουν τη θεσσαλια και φθιωτιδα σε ενα μικρο κυκλο χιονοπτωσεων την κυριακη..οχι και τρελο αλλα απο το τιποτα

Καλημέρα Κώστα!υπάρχουν πιθανότητες να αλλάξει κάτι και να δούμε έστω καμία πέτσα αν. Λάρισας Κίσαβος?πιθανότητες για χαμηλό, τι βλέπεις? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οποιος εχει χρονο και ορεξη,παει στην Στενη και ζει το απολυτο ονειρο με πανω απο ενα μετρο χιονι.

Εγώ έχω το δίλημμα αν θα κάτσω Κέντρο ή αν πρέπει να πάω στην κοπέλα μου στα Μελίσσια. Άλλη χάρη έχει να το βλέπεις στην τροπική Πατησίων και ας μην στρώνει ούτε χόρτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Η δροσοπηγη εχει λυκους ομως 🤣

Arctic-Wolf.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Εγώ έχω το δίλημμα αν θα κάτσω Κέντρο ή αν πρέπει να πάω στην κοπέλα μου στα Μελίσσια. Άλλη χάρη έχει να το βλέπεις στην τροπική Πατησίων και ας μην στρώνει ούτε χόρτα.

Εγω θα πηγαινα Μελισσια 100%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οποιος εχει χρονο και ορεξη,παει στην Στενη και ζει το απολυτο ονειρο με πανω απο ενα μετρο χιονι.

Γιωργαρα σε είχα ρωτήσει και πέρυσι στην ελπίδα  αν θυμάσαι 

Τα δυτικά προάστια πως τα βλέπεις μέχρι στιγμής? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Γιωργαρα σε είχα ρωτήσει και πέρυσι στην ελπίδα  αν θυμάσαι 

Τα δυτικά προάστια πως τα βλέπεις μέχρι στιγμής? 

Εκτός μαζί με εμάς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω θα πηγαινα Μελισσια 100%

Σωστό, αλλά είναι πιο γλυκό όταν βάζει γκολ ο Παναθηναϊκός στην Ρεάλ παρά στην Δόξα Δράμας. Τέσπα, σόρρυ για το οφφ τόπικ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Σωστό, αλλά είναι πιο γλυκό όταν βάζει γκολ ο Παναθηναϊκός στην Ρεάλ παρά στην Δόξα Δράμας. Τέσπα, σόρρυ για το οφφ τόπικ.

Το θεμα ειναι να μπει το γκολ ομως!

Επεξεργάστηκε από Sepolia7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Σωστό, αλλά είναι πιο γλυκό όταν βάζει γκολ ο Παναθηναϊκός στην Ρεάλ παρά στην Δόξα Δράμας. Τέσπα, σόρρυ για το οφφ τόπικ.

Ναι αλλα μετα ο Παναθηναικος τρωει 3 και αποκλειεται.Ενω με τη δοξα θα βαλει και 2ο και 3ο και 4ο...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Εκτός μαζί με εμάς 

Αφου στην αρχή φαίνεται να ξεκινούν με χαμηλότερο επίπεδο παγοποιησης. Και στους χάρτες υετόυ δείχνουν τις συγκλίσεις να ξεκινάνε δυτικότερα ρε συ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Χιονοσκεπής said:

Εγώ έχω το δίλημμα αν θα κάτσω Κέντρο ή αν πρέπει να πάω στην κοπέλα μου στα Μελίσσια. Άλλη χάρη έχει να το βλέπεις στην τροπική Πατησίων και ας μην στρώνει ούτε χόρτα.

Σήμερα την έχεις, αύριο δεν θα την έχεις και θα χτυπάς το κεφάλι σου στο τοίχο. Πήγαινε Μελίσσια αν μπορείς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Άρα, βροχή εμείς γτ δεν έχουμε κρύο πριν τις 17:00

Έχω το πιστεύω βάση τζιφου θα χιονίζει από το πρωί της Κυριακής,να δούμε να κρατηθουν τα δεδομένα και στο 12αρι και το κλειδωνω

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Έχω το πιστεύω βάση τζιφου θα χιονίζει από το πρωί της Κυριακής,να δούμε να κρατηθουν τα δεδομένα και στο 12αρι και το κλειδωνω

 

Χαλι είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν θα βγουν έτσι οι συγκλίσεις με τέτοιους ανέμους 

Να χαιρεσαι που τις δειχνουν ετσι και μας εχει εκτος😂 γιατι οταν μας ειχε καρα-εντος ειδες τι τελικα πηραμε….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Να χαιρεσαι που τις δειχνουν ετσι και μας εχει εκτος😂 γιατι οταν μας ειχε καρα-εντος ειδες τι τελικα πηραμε….

Και τώρα αυτό θα πάρουμε. Οι άνεμοι δεν ευνοούν κάτι καλύτερο. Τώρα τα είδα. Θα το δούμε έστω . 

Το ευρωπαϊκό βγάζει ένα νέο 2008 εδώ βέβαια. Πέρυσι αυτό έπιασε την σύγκλιση. 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πάντως η εναλλαγή ΒΑ και ΒΔ θα παίξει ρόλο για τις συγκλίσεις. Ειδικά τα ανατολικά δεν έχουν καθαρό ΒΔ, πάει από ΒΒΔ και σε ΒΒΑ. Αλλά τα επίπεδα παγοποίησης δείχνουν αρκετά ικανοποιητικά και στρώνει μέχρι χαμηλά. 

Πάντως γενικά τα μοντέλα συνήθως υπερεκτιμούν την διεύθυνση του ανέμου προς ανατολικές συνιστώσες, ακόμα θυμάμαι πέρσυ που φοβομασταν στην ελπίδα τον ισχυρό ΒΑ που έδειχναν τα μοντέλα απ' το μεσημέρι και μετά, που τελικά δεν γύρισε ποτέ σε καθαρό ΒΑ, πιο πολύ Β ήταν ο άνεμος και κάποιες στιγμές ακόμα και ΒΒΔ, μόνο αργά το βράδυ έγινε ΒΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...