Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.3 η Τ. συνεχιζει να χιονιζει καλα. η καμερα στην αθηναν λαμιας δειχνει οτι θα ενταθουν σημαντικα τα φαινομενα μαλλον. αντε να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ρε συ φαίνεσαι πολύ συμπαθητικός στο βίντεο. Σε είχα στο μυαλό μου φυτό/nerd/geek 😜

Καλωσήρθες Αθήνα!

Και στα χαμηλά της Γλυφάδας κάτι λιωμένες νιφάδες τις βλέπω από το μπαλκόνι. Δεν επιβιώνουν αλλά ψιλο φαίνονται. I bet μας τις στέλνει η χιονομάνα Άνω Γλυφάδα!!!

Να εισαι καλα! Μην νομίζεις το έχω το νερντουλο μέσα μου χαχα.

Εδώ που είμαι δυστυχώς δεν ρίχνει καλά μετά το τελευταίο ποστ, περιμένω το βράδυ αργά όμως για τα περισσότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Seth13 said:

Πυκνή πούδρα που στρώνει εύκολες επιφάνειες, μεταλλικά κάγκελα και γλάστρες. 

Δύναμη η Αγία Παρασκευή τότε, κηφισιά κάτω από τα 270 πριν 20 λεπτά δεν έμενε τίποτα κάτω και κάτω από τα 240 ούτε στα παρμπρίζ. Νέο Ηράκλειο στα 180μ μια νιφάδες μια βροχούλα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Να εισαι καλα! Μην νομίζεις το έχω το νερντουλο μέσα μου χαχα.

Εδώ που είμαι δυστυχώς δεν ρίχνει καλά μετά το τελευταίο ποστ, περιμένω το βράδυ αργά όμως για τα περισσότερα.

πιστευεις οτι θερμοκρασιακα θα παμε καλα ; δεν λεω για εδω γυρω στο βουνο αλλα για αθηνα κεντρο πχ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσσηνία παλεύει να το κλείσει έχουμε κάποιες χιονοπτώσεις ημειορεινά κεντρική Μεσσηνία και Ταΰγετο με τάση να γενικευτούν τα φαινόμενα σε όλο το νομό. Αυτό που φαίνεται δορυφορική Μάνη πρέπει να οφείλεται σε υπήνεμο Χ λόγω ΒΑ, που όπως λέει ο Ζιακο το έχουν ονομάσει "Χαμηλό Ιωάννου" προς τιμήν εκείνου που πρώτος το παρατήρησε και το εξήγησε! Αυτό που θέλουμε είναι ένα καλό μπάσιμο μήπως καταφέρει και στρώσει ημειορεινά.

https://en.sat24.com/en/gr/visual5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Frostfang8 said:

1.3 η Τ. συνεχιζει να χιονιζει καλα. η καμερα στην αθηναν λαμιας δειχνει οτι θα ενταθουν σημαντικα τα φαινομενα μαλλον. αντε να δουμε

Αυτή την στιγμή λίγα πράγματα, wintry mix που λέμε και στο Rhode Island... Εάν αντιλαμβάνομαι σωστά θα πάμε σε κάποια ύφεση μετά τις 6-7 και τα καλά μετά τις 4-5 και κατά την διάρκεια της Δευτέρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

πιστευεις οτι θερμοκρασιακα θα παμε καλα ; δεν λεω για εδω γυρω στο βουνο αλλα για αθηνα κεντρο πχ.

Είναι το κλασσικό απόλυτο όριο χιονοστρωσεων θα έλεγα. Υπάρχει ξεκάθαρη σύγκλιση το βράδυ, και θα έχουμε σχεδόν -8. 

Μπορεί τις επόμενες ώρες να υπάρξει ύφεση των φαινομένων και άνοδος της τ, αλλά το βράδυ καθώς θα περνάει η σύγκλιση ανατολικοτερα θα το γυρίσει σε χιόνι μέχρι την θάλασσα πιστεύω. Η φάση θα είναι ανατολική πλευρά. Της σύγκλισης πιο πάνω τα υψόμετρα, δυτική μέχρι κάτω. Άρα αφού σταδιακά θα κινείται ανατολικοτερα λίγο πολύ όλοι θα δούνε χιόνι. Εγώ για την άνω Κυψέλη ευελπιστώ για χιονοστρωση 10-20 πόντων. Μέχρι αύριο το πρωί αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυκνό λεπτό χιόνι, άνεμος στο κοκοράκι ΒΔ, 1,1c. Οι θερμοκρασίες είναι υψηλότερες κανονικά, οι αυξήσεις που παρατηρούνται έχουν κάνουν με την ένταση των φαινομένων, δεν θα μπορούσαμε να ελπίζουμε για κάτι καλύτερο με τέτοιες θερμοκρασίες στα 850 μέρα μεσημέρι. Απολαύστε το όπου ρίχνει και πάμε με ελπίδες για τη νύχτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...