Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τα ονοματα που μπαινουν απο την ΕΜΥ τα βαζουμε και εδω.Η μονη εξαιρεση ηταν ο Αρχιδαμος που μπηκε χιουμοριστικα διπλα στο Barbara και η επιθυμια του Βαγγου για την τιμη στο ονομα της μαμας του Zωγραφια.Απο κει και περα θα μπαινουν μονο οι ημερομηνιες εαν δεν υπαρχει επισημη ονοματοδοσια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ας τη πουμε Προβατίνα ,για την ηπειρο Πρατινα , για να φαμε ολοι καλα 

Αναφορές κλαψαντο, χιοναντο, και κλείσαμε 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο πηγαίνω Καστορια... Το τι θα πετύχω στο δρόμο είναι ακόμα άγνωστο.

Τα μοντέλα πάντως είναι σοκαριστικά. Ιανός 2 άνετα. Δε θέλω να ξέρω τι θα γίνει στα ανατολικά και ελπίζω να πέσουν παντελώς έξω στην ενταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αναφορές κλαψαντο, χιοναντο, και κλείσαμε 😎

100 πρώτες σελίδες...μαύρα χάλια, κακοκαιρία της πλάκας,  μαύρη τρύπα από καθόλου φαινόμενα τελικά,  μάπα,, μη γίνει κανένα τέτοιο το χειμώνα....

Επόμενες 100 σελίδες....Κάτι γίνεται τώρα,, ρίχνει όχι ιδιαίτερα με 50μμ την ώρα, μικρός χαμός 

Τελευταίες 100...Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω δει κάτι τέτοιο,, εποοοοοος..απίστευτα πράγματα και συνεχίζει, ριξεεεεε κι άλλο να ξεβρωμισουμε , και χαλάζι,,  μπουριναραραα εεεε,,  400μμ σύνολο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά..ο Αρχίδαμος είχε προκύψει ως προϊόν άπειρων ξενυχτιων στους χάρτες. Είχε υπάρξει τεράστια κόπωση και ψάχναμε από κάπου να πιαστουμε. Θυμάμαι Νικόλα από Χαλκίδα, snowman Δροσοπηγιωτη, Σάκη και μερικούς ακόμα καμένους (κι εγώ μέσα φυσικά) να αρνουμαστε να πιστέψουμε ότι δεν θα γίνει τίποτα. Και ξαφνικά μια νύχτα γύρω στις 1, πετάω το όνομα Αρχίδαμος μαζί με τη φωτογραφία του αρχαίου Στρατηγού!! Και ήρθε και έδεσε μέσα σε ένα απροσδόκητο ντελίριο ενθουσιασμού, την ώρα που η πόλη και ο "φυσιολογικός" κόσμος κοιμόταν. ΑΥΤΑ είναι που μένουν στο τέλος. Όχι τα εκατοστά του χιονιού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλά..ο Αρχίδαμος είχε προκύψει ως προϊόν άπειρων ξενυχτιων στους χάρτες. Είχε υπάρξει τεράστια κόπωση και ψάχναμε από κάπου να πιαστουμε. Θυμάμαι Νικόλα από Χαλκίδα, snowman Δροσοπηγιωτη, Σάκη και μερικούς ακόμα καμένους (κι εγώ μέσα φυσικά) να αρνουμαστε να πιστέψουμε ότι δεν θα γίνει τίποτα. Και ξαφνικά μια νύχτα γύρω στις 1, πετάω το όνομα Αρχίδαμος μαζί με τη φωτογραφία του αρχαίου Στρατηγού!! Και ήρθε και έδεσε μέσα σε ένα απροσδόκητο ντελίριο ενθουσιασμού, την ώρα που η πόλη και ο "φυσιολογικός" κόσμος κοιμόταν. ΑΥΤΑ είναι που μένουν στο τέλος. Όχι τα εκατοστά του χιονιού.

Ε καλα ασε και κανένα εκατοστό χιονιου μας άφησες μονο με το όνομα 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αναφορές κλαψαντο, χιοναντο, και κλείσαμε 😎

Άμα το αλλάξει σε Χιονάντο, άστο, πάμε για 30άρια στις γιορτές. Μόνο με Galanto υπάρχει ελπίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χμμμ..Με 9/850 και -15/500 λετε να χουμε και το πρωτο πασπαλο τουλαχιστον στο οροπεδιο των μουσων?..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως το παρα πολυ νερο μαλλον και ευτυχως θα πεσει στα ψαρια του αιγαιου χωρις να σημαινει αυτο οτι δεν θα φανε πολλες περιοχες ακραιες βροχωπτωσεις..πηλιο-σποραδες ισως παρουν τα πιο πολλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη υπαρχει μεγαλη επικυνδινοτητα και ισως λιγο χαλαρη διαθεση ως προς την ενημερωση,ειπαμε κατ εξαιρεση να δωθει ενα ονομα απο εμας αυτη τη φορα μιας και δεν εχει δοθει ακομα απο την ΕΜΥ. Συμφωνειστε σε ενα ονοματακι και το βαζουμε. Σοβαρο με στομφο να κανει εντυπωση. 😉 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Συμφωνειστε σε ενα ονοματακι και το βαζουμε. Σοβαρο με στομφο να κανει εντυπωση. 😉 

Κακοκαιρία Βροχάντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι εμείς θα δωσουμε όνομα πριν από τους επισημους φορείς παντως δείχνει την μεγάλη ετοιμότητα που βρίσκονται όλοι!!!! Θυμαμαι τότε που περιμεναμε τον ιανο να λένε όλοι απλά για πρωτοβροχια στις ειδήσεις με τις συνέπειες που θυμομαστε.. ελπιζω να μην επαναληφθεί η ιστορια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χμμμ λογικά ο τζιφος θα ξαναπεί νότια στο 12αρι, ο Ευρωπαίος είχε σχετικά καλό σενάριο στο 00 αλλά ψιλοχαλαει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Axilleas είπε:

Το ότι εμείς θα δωσουμε όνομα πριν από τους επισημους φορείς παντως δείχνει την μεγάλη ετοιμότητα που βρίσκονται όλοι!!!! Θυμαμαι τότε που περιμεναμε τον ιανο να λένε όλοι απλά για πρωτοβροχια στις ειδήσεις με τις συνέπειες που θυμομαστε.. ελπιζω να μην επαναληφθεί η ιστορια 

Το όνομα έχει αποδειχτεί μιας και ζούμε στην εποχή της επικοινωνιας ότι μένει στον κόσμο και έχει αποτέλεσμα.Οπιτε εάν οι επίσημοι φορείς ξυπνήσουν και δώσουν όνομα το υιοθετούμε άμεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ λέω να τη πούμε Ποσειδώνα.. να παραπέμπει και λίγο στη θαλασσα που θα παίξει σοβαρότατο ρόλο εδώ και στη σοβαρότητα της κακοκαιρίας παράλληλα, μια κι ο Ποσειδώνας ήτανε θεός....

Άλλωστε δεν υπάρχουν πιο ζεστές θάλασσες απ' αυτές του Σεπτεμβρίου... οπότε δε νομίζω να κολλάει καλύτερα αυτό το όνομα άλλη εποχή.......

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το όνομα έχει αποδειχτεί μιας και ζούμε στην εποχή της επικοινωνιας ότι μένει στον κόσμο και έχει αποτέλεσμα.Οπιτε εάν οι επίσημοι φορείς ξυπνήσουν και δώσουν όνομα το υιοθετούμε άμεσα.

Σιγουρα. Παντως μέχρι να βάλουν οι επίσημοι φορείς ας βάλουμε και εμείς κυριως για τον κοσμο που μπαινει και μας διαβάζει μπας και ενημερωθεί για την σοβαρότητα της καταστασης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Axilleas είπε:

Σιγουρα. Παντως μέχρι να βάλουν οι επίσημοι φορείς ας βάλουμε και εμείς κυριως για τον κοσμο που μπαινει και μας διαβάζει μπας και ενημερωθεί για την σοβαρότητα της καταστασης. 

Ακριβώς!!!...στην συνείδηση του κόσμου όταν μια κακοκαιρία έχει όνομα σημαίνει ότι είναι σοβαρή.Το κύκλωπας ωραίο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Galanto είπε:

100 πρώτες σελίδες...μαύρα χάλια, κακοκαιρία της πλάκας,  μαύρη τρύπα από καθόλου φαινόμενα τελικά,  μάπα,, μη γίνει κανένα τέτοιο το χειμώνα....

Επόμενες 100 σελίδες....Κάτι γίνεται τώρα,, ρίχνει όχι ιδιαίτερα με 50μμ την ώρα, μικρός χαμός 

Τελευταίες 100...Πρώτη φορά στη ζωή μου έχω δει κάτι τέτοιο,, εποοοοοος..απίστευτα πράγματα και συνεχίζει, ριξεεεεε κι άλλο να ξεβρωμισουμε , και χαλάζι,,  μπουριναραραα εεεε,,  400μμ σύνολο..

Ξεχασες το φολαααααααααααααααα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Έλα παιδιά να τελειώνουμε.Συμφωνω με το κύκλωπας...κάποια πρόταση άλλη απ' αυτά που έπεσαν στο τραπεζι

Ο Πολύφημος συγκεκριμένα...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...