Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει χαθει λιγο η μπαλιτσα βλεπω...Αδερφια...Υπομονη!!!Οκτωβριο εχουμε οχι Γεναρη...Νοτιαδες και βροχες σημαινει αρχικα το Φθινοπωρο...Δεν αντιλαμβανομαι τη μιρλα ορισμενων...Ακομα και να καθονταν ψυχρη εισβολη σε κανενα πεδινο μερος της χωρας δεν θα χιονιζε...Για ονομα του θεου...

Και στην τελικη μακαρι να ξεσκιστει στους νοτιαδες και στις βροχες μπας και ερθουν τα κρυα οταν και οπως πρεπει..Με συγχωρειτε κιολας αλλα τετοια εποχη δεν εβρεχε ποτε με 10 βαθμους..Παντα 20αρια-25αρια ειχαμε σε καλα καιρικα διαστηματα..Και μονο σε διαταραχες επεφτε οριακα κατω απο τους 20(Για Αττικη αναφερομαι κυριως).Ας παει και 30..Ε και??Αφηστε το να ξεθυμανει...Να τελειωνουμε...

Φθινοπωρο ανεκαθεν σημαινε νοτιαδες..Οχι κρυα χιονια κτλ..Τουλαχιστον οχι απο Οκτωβρη..Εχουμε κλιματικη αλλαγη αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..43 χρονων ειμαι..Γενεθλια εχω τον Οκτωβρη...Εβλεπα νωριτερα τα αλμπουμ των γενεθλιων μου...Απο μωρο μεχρι πριν λιγα χρονια.Παντα ολοι ειμασταν στις φωτο με κοντομανικα...Απο το 80 μεχρι τωρα...

Καθε πραγμα στην ωρα του...Ας αλλαξει ο καιρος στο τριτο δεκαημερο κι ας ψυχρανει οταν πρεπει..Και να ξεκινησουν και τα χιονια απο κει που πρεπει...!!!

Ορισμενοι κανετε λες και ζειτε στο Τρομσο....Ελεος ρε σεις..😉

Ραγδαια θ αλλαξει η ολη φαση...Η υπομονη ειναι αρετη...Οποιος δεν εχει υπομονη κακως ασχολειται μ αυτο το χομπι...Ειδικα με τα νεα δεδομενα της κλιματικης αλλαγης και οχι μονο...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχει χαθει λιγο η μπαλιτσα βλεπω...Αδερφια...Υπομονη!!!Οκτωβριο εχουμε οχι Γεναρη...Νοτιαδες και βροχες σημαινει αρχικα το Φθινοπωρο...Δεν αντιλαμβανομαι τη μιρλα ορισμενων...Ακομα και να καθονταν ψυχρη εισβολη σε κανενα πεδινο μερος της χωρας δεν θα χιονιζε...Για ονομα του θεου...

Και στην τελικη μακαρι να ξεσκιστει στους νοτιαδες και στις βροχες μπας και ερθουν τα κρυα οταν και οπως πρεπει..Με συγχωρειτε κιολας αλλα τετοια εποχη δεν εβρεχε ποτε με 10 βαθμους..Παντα 20αρια-25αρια ειχαμε σε καλα καιρικα διαστηματα..Και μονο σε διαταραχες επεφτε οριακα κατω απο τους 20(Για Αττικη αναφερομαι κυριως).Ας παει και 30..Ε και??Αφηστε το να ξεθυμανει...Να τελειωνουμε...

Φθινοπωρο ανεκαθεν σημαινε νοτιαδες..Οχι κρυα χιονια κτλ..Τουλαχιστον οχι απο Οκτωβρη..Εχουμε κλιματικη αλλαγη αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..43 χρονων ειμαι..Γενεθλια εχω τον Οκτωβρη...Εβλεπα νωριτερα τα αλμπουμ των γενεθλιων μου...Απο μωρο μεχρι πριν λιγα χρονια.Παντα ολοι ειμασταν στις φωτο με κοντομανικα...Απο το 80 μεχρι τωρα...

Καθε πραγμα στην ωρα του...Ας αλλαξει ο καιρος στο τριτο δεκαημερο κι ας ψυχρανει οταν πρεπει..Και να ξεκινησουν και τα χιονια απο κει που πρεπει...!!!

Ορισμενοι κανετε λες και ζειτε στο Τρομσο....Ελεος ρε σεις..😉

Ραγδαια θ αλλαξει η ολη φαση...Η υπομονη ειναι αρετη...Οποιος δεν εχει υπομονη κακως ασχολειται μ αυτο το χομπι...Ειδικα με τα νεα δεδομενα της κλιματικης αλλαγης και οχι μονο...

Πες τα ρε Σακη γιατι θα ξεχασουμε αυτα που ξερουμε ...εδω σεχει να χιονισει δεκεμβριο απο την εποχη των παγετονων και εμεις ψαχνουμε χιονια τον οκτωβρη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και από την πιθανή εισβολή μετά τις 19 του μήνα πάμε ολοταχώς για θερμή εισβολή ... γι αυτό λέμε ότι η κυκλοφορία είναι ευθραυστη και μετα τις 120 ώρες δεν πρέπει να δίνουμε βάση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, Filippos είπε:

Ακραίο ψύχος για την εποχή το ευρωπαικό από πάνω μας...Στη Ζηνοβία και τον Ηφαιστίωνα θα παρακαλάγαμε για τέτοια ψυχόμπαλα από πανω μας για να μας θάψει...

Οκτώβριο μήνα πολύ δύσκολα να χιονίσει πεδινά. Απρίλιο έχει πολλά παραπάνω πεδινά χιόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ευρωπαίος και τζίφος βάζουν αρκετά εύκολα Cape σην ενδοχώρα.. Αν και έχω κάποιες πολύ μικρές αμφιβολίες ακόμα, αυτό είναι το καλύτερο δυνατό σενάριο που αθ βγει, ζέστη πρώτα, καταιγίδες μετά.

 

διάγραμμα ευρωπάιου, το τρέξιμο του κύριου είναι το χθεσινό, για αυτό φαίνεται εκτός τόπου και χρόνου

grapheens0_0001_0_0_22.2641509434_39.6356275304_.gifgrapheens0_0001_0_0_22.2641509434_39.6356275304_.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Αύξηση της θερμοκρασίας κατά 4 βαθμούς από το ευρωπαϊκό στον μέσο όρο του για εδώ.

Πάντως και το χθεσινό τρέξιμο σαν αποτέλεσμα κάτι έβγαλε στο τέλος. Είχε βγάλει 1000αρι cape, και φαινόμενα οπότε ίσως γίνει το θαύμα και δούμε καμία καλή κσταιγιδα με την ζέστη που θα προηγηθεί. Αφού δεν είχε καταιγίδες ο Ιούνιος θα τις κάνει ο Οκτώβριος.

 .ξέχασε τες τις βροχές εσύ... Ερχεται η ώρα της Ηπειρου με νδυτικο ρεύμα... Δεν είδες τρεξίματα σήμερα... Τίποτα ανατολικά της Πίνδου πλεον🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχει χαθει λιγο η μπαλιτσα βλεπω...Αδερφια...Υπομονη!!!Οκτωβριο εχουμε οχι Γεναρη...Νοτιαδες και βροχες σημαινει αρχικα το Φθινοπωρο...Δεν αντιλαμβανομαι τη μιρλα ορισμενων...Ακομα και να καθονταν ψυχρη εισβολη σε κανενα πεδινο μερος της χωρας δεν θα χιονιζε...Για ονομα του θεου...

Και στην τελικη μακαρι να ξεσκιστει στους νοτιαδες και στις βροχες μπας και ερθουν τα κρυα οταν και οπως πρεπει..Με συγχωρειτε κιολας αλλα τετοια εποχη δεν εβρεχε ποτε με 10 βαθμους..Παντα 20αρια-25αρια ειχαμε σε καλα καιρικα διαστηματα..Και μονο σε διαταραχες επεφτε οριακα κατω απο τους 20(Για Αττικη αναφερομαι κυριως).Ας παει και 30..Ε και??Αφηστε το να ξεθυμανει...Να τελειωνουμε...

Φθινοπωρο ανεκαθεν σημαινε νοτιαδες..Οχι κρυα χιονια κτλ..Τουλαχιστον οχι απο Οκτωβρη..Εχουμε κλιματικη αλλαγη αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..43 χρονων ειμαι..Γενεθλια εχω τον Οκτωβρη...Εβλεπα νωριτερα τα αλμπουμ των γενεθλιων μου...Απο μωρο μεχρι πριν λιγα χρονια.Παντα ολοι ειμασταν στις φωτο με κοντομανικα...Απο το 80 μεχρι τωρα...

Καθε πραγμα στην ωρα του...Ας αλλαξει ο καιρος στο τριτο δεκαημερο κι ας ψυχρανει οταν πρεπει..Και να ξεκινησουν και τα χιονια απο κει που πρεπει...!!!

Ορισμενοι κανετε λες και ζειτε στο Τρομσο....Ελεος ρε σεις..😉

Ραγδαια θ αλλαξει η ολη φαση...Η υπομονη ειναι αρετη...Οποιος δεν εχει υπομονη κακως ασχολειται μ αυτο το χομπι...Ειδικα με τα νεα δεδομενα της κλιματικης αλλαγης και οχι μονο...

Πολύ σωστά τα λες.

Συγκεκριμένα οι πρώτες τρεις εβδομάδες του Οκτωβρίου ανέκαθεν είχαν ένα ακανόνιστο μοτίβο καιρού, κάτι μεταξύ ήπιας ζέστης, ψυχρας και υγρασίας το οποίο, στην πραγματικότητα, κανείς δεν καταλαβαίνει τι ακριβώς είναι.

Αυτό το βλέπεις αυτές τις μέρες στους δρόμους της Αθήνας, ένας φοράει κοντομανικο με βερμούδα και πιο πέρα άλλος με......μπουφάν.

Πάντως ψυχρή εισβολή Οκτώβριο έχουμε να δούμε στην Αθήνα πολλά χρόνια και όταν συμβαίνει αυτό είναι την περίοδο της 28ης ή και μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

 .ξέχασε τες τις βροχές εσύ... Ερχεται η ώρα της Ηπειρου με νδυτικο ρεύμα... Δεν είδες τρεξίματα σήμερα... Τίποτα ανατολικά της Πίνδου πλεον🤣

Μια χαρά καταιγιδάρες κάνει με νοτιοδυτικό ρεύμα και εδώ τον Οκτώβριο, εκτός αν είναι πυκνές οι ισοβαρείς

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

animphx1.gif

Θα μας κρεμασουν στην πλατεια παρκου δεσποτα...βροχες και κρυο λεμε...καμηλες θα ερθουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω δε καταλαβα κερδισε ο τζιφος γιατι αυλωνα δυτικα δε βλεπω ολος ανατολικα τερμα εφυγε χαχαχχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που πήγαν αυτά που έδειχνε ο τζίφος οεοοοο;;;  είναι χαλασμένο το  μοντελακι χαχαχα

Το μόνο που μας ενδιαφέρει αφού δεν φέρνει καν Αυλώνα είναι αυτό.

IMG_20231013_133901.png

Βγάζει όμως περισσότερο υετό για μεγαλύτερο μέρος της χώρας! Μπορεί να μην δείχνει κρύο αλλά αυτό το προτιμώ...

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Εχει χαθει λιγο η μπαλιτσα βλεπω...Αδερφια...Υπομονη!!!Οκτωβριο εχουμε οχι Γεναρη...Νοτιαδες και βροχες σημαινει αρχικα το Φθινοπωρο...Δεν αντιλαμβανομαι τη μιρλα ορισμενων...Ακομα και να καθονταν ψυχρη εισβολη σε κανενα πεδινο μερος της χωρας δεν θα χιονιζε...Για ονομα του θεου...

Και στην τελικη μακαρι να ξεσκιστει στους νοτιαδες και στις βροχες μπας και ερθουν τα κρυα οταν και οπως πρεπει..Με συγχωρειτε κιολας αλλα τετοια εποχη δεν εβρεχε ποτε με 10 βαθμους..Παντα 20αρια-25αρια ειχαμε σε καλα καιρικα διαστηματα..Και μονο σε διαταραχες επεφτε οριακα κατω απο τους 20(Για Αττικη αναφερομαι κυριως).Ας παει και 30..Ε και??Αφηστε το να ξεθυμανει...Να τελειωνουμε...

Φθινοπωρο ανεκαθεν σημαινε νοτιαδες..Οχι κρυα χιονια κτλ..Τουλαχιστον οχι απο Οκτωβρη..Εχουμε κλιματικη αλλαγη αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..43 χρονων ειμαι..Γενεθλια εχω τον Οκτωβρη...Εβλεπα νωριτερα τα αλμπουμ των γενεθλιων μου...Απο μωρο μεχρι πριν λιγα χρονια.Παντα ολοι ειμασταν στις φωτο με κοντομανικα...Απο το 80 μεχρι τωρα...

Καθε πραγμα στην ωρα του...Ας αλλαξει ο καιρος στο τριτο δεκαημερο κι ας ψυχρανει οταν πρεπει..Και να ξεκινησουν και τα χιονια απο κει που πρεπει...!!!

Ορισμενοι κανετε λες και ζειτε στο Τρομσο....Ελεος ρε σεις..😉

Ραγδαια θ αλλαξει η ολη φαση...Η υπομονη ειναι αρετη...Οποιος δεν εχει υπομονη κακως ασχολειται μ αυτο το χομπι...Ειδικα με τα νεα δεδομενα της κλιματικης αλλαγης και οχι μονο...

Έπρεπε να μένεις σε καμιά Αλεξανδρούπολη σοφέ Δαλάι Λάμα που έχει να βρέξει από τον Ιούνιο να δω την αρετή σου 😄.

Δεν πάει να γ####ει και ο Νοέμβρης αν είναι έτσι ρε παιδιά ;;;; Γιατί να έχουμε απαιτήσεις ; Δίπλα είναι ο Δεκέμβρης οπότε εγώ τον θυσιάζω και αυτόν ! Μόνο ήλιο και χιόνια !😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγω δε καταλαβα κερδισε ο τζιφος γιατι αυλωνα δυτικα δε βλεπω ολος ανατολικα τερμα εφυγε χαχαχχα

Ο τζιφος με διαφορα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Έπρεπε να μένεις σε καμιά Αλεξανδρούπολη σοφέ Δαλάι Λάμα που έχει να βρέξει από τον Ιούνιο να δω την αρετή σου 😄.

Δεν πάει να γ####ει και ο Νοέμβρης αν είναι έτσι ρε παιδιά ;;;; Γιατί να έχουμε απαιτήσεις ; Δίπλα είναι ο Δεκέμβρης οπότε εγώ τον θυσιάζω και αυτόν ! Μόνο ήλιο και χιόνια !😄

Ετσι θυσιαζουμε καθε χρονο ολους τους μηνες...και στο τελος τι παιρνουμε Μητσαρα????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο δυτικά ο μέσος όρος, ανεβαίνουν και άλλο οι Τ. Λογικά πάμε για 18 στα 850. Τις πρώτες μέρες ίσως βγουν ομίχλες, μετά αμφιβάλλω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Ετσι θυσιαζουμε καθε χρονο ολους τους μηνες...και στο τελος τι παιρνουμε Μητσαρα????

Την υπομονή στο χέρι Σάκη! Μπαζώνουμε για να χτίσουμε μονίμως... Ε, από την άλλη πόσο χειρότερα να πάει από πέρσι και το Φθινόπωρο και ο Χειμώνας  ; Κάτι θα κάνει φέτος. Η Ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πιο δυτικά ο μέσος όρος, ανεβαίνουν και άλλο οι Τ. Λογικά πάμε για 18 στα 850. Τις πρώτες μέρες ίσως βγουν ομίχλες, μετά αμφιβάλλω.

Φαγώθηκες γκαντεμη Καυσωνακια... Τι κατάλαβες τώρα με αυτό που θα έρθει? Χαίρεσαι? 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...