Jump to content
sakis13

Αναφορές Οκτωβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 20.3 αλλαξαμε την ημερα.Ζωγραφου...αθλιο βραδυ καθαρα καλοκαιρινο, ελπιζω να μην ειναι το 20.3 η ελαχιστη τα ξημερωματα Δευτερα-Τριτη γιατι κατα εκει παμε ολοταχως...τα σπιτια ΒΡΑΖΟΥΝ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Λίγο πριν τα μεσάνυχτα και στον Ποταμό Κέρκυρας έχει 25.9 βαθμούς ....25.7 στην πόλη και στα Γουβιά 

20.5 ο σταθμός μου Ζωγράφου 

16.6 στα Καλάβρυτα

Πολύ ζεστό βράδυ 

Κέρκυρα το 26αρι νυχτερινές ώρες είναι στανταράκι Ιάπωνας. Χειρότερο και από μεσονύκτιο 30αρι στην Αθήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 βαθμοί τώρα, απίστευτο! Πολύ γλυκιά βραδιά, και μέχρι και εγώ που ήμουν έξω με το απλό μακρυμάνικο άντεχα βέβαια τώρα που 20αρισε έβαλα το μπουφανακι το λεπτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι γκρινιάζετε ρε παιδιά τέτοιες φοβερές βραδιές παρακαλάμε κι εγω και οι περισσότεροι εδω μεσα να έχουμε.......

 

 

......τον Αύγουστο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

22 ολόκληροι βαθμοί τώρα (00:30 - 22/10/23), φαίνεται σαν ανέκδοτο αλλά δεν είναι!

image.png.c9b0fb4b36352299948cd558ffff3bdd.png

Πάργα 27 βαθμοί τώρα.. Αι καλά!!! Αυτό γίνεται σε καύσωνες του καλοκαιριού!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τετοια ωρα, εχει ακομα

18,8 !!!!!!!!!!!!!!!!! στα 660 μετρα της Φλωρινας.....

17,9 !!!!!!!!!!!!!! στα 660 μετρα της Ιπποκρατειου (Φλωρινας Νομου Αττικης)

Θεωρω οτι χαλαρα Ιουλιο - Αυγουστο ειχε βραδιες με πολυ περισσοτερη δροσια....τι μας ξημερωνει....

20,1 στο μπαλκονι και ΜΙΑ ΧΑΡΑ για μες στα μπετα, οταν βλεπεις τι λαυρα εχουμε πανω απτα κεφαλια μας....καυσωναρος ορεινων και ημιορεινων, που τις επομενες ημερες θα μας καψει και εμας στα πεδινα....δυστυχως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάργα 27 βαθμοί τώρα.. Αι καλά!!! Αυτό γίνεται σε καύσωνες του καλοκαιριού!

Πωωω πραγματικά. Αν και με 30% είναι άλλος κόσμος από 27 με 90άρες. Μην σ πω το προτιμώ από τους 21 με 75% που έχω τώρα στην Πάτρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Πωωω πραγματικά. Αν και με 30% είναι άλλος κόσμος από 27 με 90άρες. Μην σ πω το προτιμώ από τους 21 με 75% που έχω τώρα στην Πάτρα. 

Τι να σου πω, 21 βαθμοί για εμένα είναι δροσιά, οπότε όση υγρασία και να έχει δροσιά θα μου φαίνεται, Ενώ με 27αρι θα είμαι με κοντομάνικο έτσι και αλλιώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανέμορφα μαματους το απόγευμα και στα γρεβενα και φοβερα εξω απο γρεβενα προς καστορια ,, απλά  να πω οτι έβρεξε εδω όπως και στο δρόμο προς καστορια εριξε νερο οποτε δεν εμφανίστηκαν σκέτα τα μαματους  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με.ηλιο αρχίσαμε εδώ στην Πολίχνη, συννέφιασε λίγο προς το απόγευμα, 13-25 η θερμοκρασιακή διακύμανση, στους 17 τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19.1 στο μπαλκονι κ πραγματικα ισως η πιο ^^δροσερη^^ βραδια σε σχεση με.τις επομενες.ερχομενες πολλες πολλες ημερες...

Τι χαλι μαυρο ειναι αυτο παντως ρε παιδια...μας ξεγελασε με 2 κακοκαιριαρες μεν, 5-6 ημερες συνολο δε, και εκτοτε,.ειδικα.τον Οκτωβρη πινουμε το πικρο ποτηριον μακρυ καυτο Αφρικανικο καλοκαιρακι βαθια μεχρι το 1/3 του Νοεμβρη...

Ξημερωνει 22.10.εαν βγειτε.εξω κ μετα.δειτε ημερολογιο.θα παθετε.ενα σοκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ! Δεύτερη μέρα που η Θ δεν πέφτει κατω από τους 20 βαθμούς στο χωριό εξαιτίας του νοτιά. Από την άλλη μόλις 65% υγρασία τα βράδια,άρα ανθρώπινες συνθήκες.

Απο περιέργεια είδα λίγο θερμοκρασίες στην Ευρώπη. Υπάρχουν πόλεις στην Πολωνία και στην ΝΔ Ουκρανία που εχουν αυτή την στιγμή 18-19 βαθμούς. Θέμα χρόνου η Ανατολική Ευρώπη να πάρει την ρεβάνς από τα Δυτικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Κυριακή για εκδρομές ίσως και βουτιές! Τους 32.2 βαθμούς έφτασε χθες η θερμοκρασία στη Λιβαδειά και νομίζω ότι ήταν η υψηλότερη χθεσινή στη χώρα. Σήμερα στα ίδια επίπεδα αναμένεται να κυμανθεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα...να γκρινιάξω πάλι δε θα αλλάξει κάτι το μόνο που θα καταφέρω να ρίξω και άλλο την ψυχολογία του φόρουμ...

Έλεγε πριν λίγο ο γιος μου (8,5 ετών) "μπαμπά γιατί τα δέντρα δεν έχουν ρίξει ακόμα τα φύλλα? Μήπως το Καλοκαίρι έμεινε για πάντα?" Τώρα τι του λες? Από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Κέρκυρα το 26αρι νυχτερινές ώρες είναι στανταράκι Ιάπωνας. Χειρότερο και από μεσονύκτιο 30αρι στην Αθήνα.

Καλά εννοείται γιατί την ίδια ώρα είδε και 90% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα μικρο θαυμα οτι καταφερε να κατρακυλησει 17,5 - 18,0αρια ελαχιστες....μωρε μπραβο !!! να αυτη ειναι η διαφορα απο τον Ιουλιο, τοτε δυσκολευεται να πεσει κατω απο 20, ενω τωρα λιωσαμε στη δροσια

Για γελια και για κλαμματα

18,1 λοιπον η ελαχιστη στο μπαλκονι, και ηδη 22,5 και βαραει ΑΛΥΠΗΤΑ, θολωμενη λιακαδα, 85% υγρασια και νοτιαδακι....

Στο τερμα των προγνωστικων μοντελων, εκει 5-7 Νοεμβρη, διαφαινεται καποια αλλαγη.....μακαρι παιδες....μεχρι τοτε υπομονη και καλα μπανια !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους ύστερα από 40 μέρες πλέον η γεωμορφολογία της Θεσσαλίας επιστρέφει στα φυσιολογικά ύστερα από τις πλημμύρες. Πήρε ουσιαστικά πάνω από 30 μέρες η πλειοψηφία των περιοχών να απορροφήσουν τα νερά ενώ πλέον έχει αποστραγγιστεί όλη η Θεσσαλία πλην της λίμνης Κάρλα η οποία παραμένει ακόμα και σήμερα υπερχειλισμένη. 

Οι φώτο του δορυφόρου είναι αποκαλυπτικές.

https://www.meteo.gr/article_view.cfm?entryID=2979

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδια!

Γυρναμε με τον Σακη τη γυναικα του τη Βιβη,και τον Κωστα τον beach snow απο το μνημόσυνο του Αγγελου.

Δε θα γραψω πολλα.Θα πω μονο οτι ολοι οι δικοι του άνθρωποι ειναι εξαιρετικά αξιοπρεπεις,και οτι υπηρχε πολυ συγκινηση απο ολους μας.

Το ελαχιστο που μπορουσαμε να κανουμε σαν φόρουμ, ηταν να παρεβρεθουμε και να αφησουμε μια μαρμαρινη επιγραφη στο μνημα του.

Ο Θεος ας αναπαυσει τη ψυχουλα του.

Screenshot_20231022_115512_Signal.jpg.c64fce8bbe49d386dc81dabbf61c0692.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερό και τουλάχιστον συγκινητικό αυτό που κάνατε βρε παιδιά!  Καλή ανάπαυση να έχει ο άνθρωπος και να ζήσουν οι δικοί του να τον θυμούνται για πάντα. 

Στα καιρικά έχουμε αρκετή ζεστη/δυσφορία στην Πάτρα που ακόμα και τέλη Σεπτέμβρη θα έλεγε κανείς "ζεστούλα για την εποχή". Προσωπικά θεωρώ ότι ένας αφυγραντηρας επιβάλλεται να υπάρχει σε κάθε σπίτι γιατί σώζει κάτι τέτοιες καταστάσεις και καίει λίγο παραπάνω από έναν ανεμιστήρα. Τίποτα δηλαδή.

Οι συνθήκες έξω και μέσα απο τον σταθμό μου. Χωρίς αφυγραντηρα ίσως χρειαζόταν έστω και για 10 λεπτά ac.

16979688053396405204212730329145.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.2 ελάχιστη εδώ 

26.3 μέγιστη αυτήν την ώρα 

Τίποτα το περίεργο καιρικά  και για όποιον διαφωνεί μπορώ να βάλω αναλυτικά μήνα μήνα στατιστικά από τους σταθμούς μου από το 2007 ....εκτως και αν θυμάται κανένας στην Αθήνα να φοράμε μπουφάν μέχρι την παρέλαση .....φυσικά και όχι .....εκτως σπάνιων περιπτώσεων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...