Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να δω την συνέχεια του σεναρίου 23.. Να έχει αρνητικά 850, και να περιμένεις τον κόκκινο υετό από το Ιόνιο...

gens-23-1-384.pnggens-23-0-384.pnggens-23-2-384.png

 

λογικά για δυτική Μακεδονία θα ήταν τέρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτίωση από 6αρι ευρωπαίου, στα ΠΑΝΤΑ. με δυσκολία διακρίνονται οι διαφορές από ούκμο,, οι οποίες φυσικά έγκεινται στην αποκοπή.  Όμως και αυτή κάνει δίαιτα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλειδωμένος χειμώνας στην ΒΑ Ευρώπη,  αυξημένες οι πιθανότητες να επαληθευτεί και η προοπτική για βαρυχειμωνιά κεντρικής Ευρώπης .Ότι αρπάξουμε εμείς καλό θα είναι .

Δεν πιστεύω ότι αρχές Δεκέμβρη θα εχουμε κάτι αξιόλογο οσο αφορα το ψύχος. Προσωπικά, ήδη για χιόνια εχω φτάσει 20/12  και ειμαι ευχαριστημένος με ότι βροχούλα πέσει μέχρι τότε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Κλειδωμένος χειμώνας στην ΒΑ Ευρώπη,  αυξημένες οι πιθανότητες να επαληθευτεί και η προοπτική για βαρυχειμωνιά κεντρικής Ευρώπης .Ότι αρπάξουμε εμείς καλό θα είναι .

Δεν πιστεύω ότι αρχές Δεκέμβρη θα εχουμε κάτι αξιόλογο οσο αφορα το ψύχος. Προσωπικά, ήδη για χιόνια εχω φτάσει 20/12  και ειμαι ευχαριστημένος με ότι βροχούλα πέσει μέχρι τότε .

Πτώση θερμοκρασίας στην Αττική αρχές Δεκεμβρίου φαίνεται στα ενσαμπλς αν δεν κάνω λάθος.

Δεν μιλάω για χιόνια και ακρότητες αλλά για φυσιολογικές θερμοκρασίες της εποχής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η βελτίωση αποτυπώνεται εμφανώς στον μέσο όρο του ευρωπαϊκού.

16-15-18-animmoj7.gif

 

 

και μερικές εικόνες από Αμερική εχθές, και μπορείτε να κρίνετε και μόνοι σας.

ούκμο 00ζ εχθές:

ukmona-0-108.png?0

ούκμο 00ζ σήμερα:

ukmona-0-84.png?0

 

ευρωπαίος 00ζ εχθές:

ecmwfna-0-108.png?0

ευρωπαίος 6ζ σήμερα

ecmwfna-0-78.png?0

 

 

ποιος έχει κάνει τούμπα οεο??

και ας πάμε ακόμα μια μέρα πιο πίσω 12αρι ούκμο 17/11:

ukmona-0-120.png?12

δηλαδή σχεδόν ΙΔΙΟ με αυτό που δίνει σήμερα.

τι έδινε ο ευρωπαίος τότε?? ΑΥΤΟ

ecmwfna-0-120.png?12

 

 

Δηλαδή παρόμοιο με το τρέξιμο της επόμενης μέρας. Δηλαδή τι έγινε, ούκμο και ευρωπαίος είχαν διαφορετικά σενάρια και ο ευρωπαίος ΞΕΦΤΥΛΙΣΤΗΚΕ  όποιο και να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

 

Α και φυσικά να προσθέσω ότι ήταν και πιο κοντά ο τζίφος, προχθεσινό 12αρι:

gfsna-0-132.png?12

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μας ταλαιπωρήσει το αικον που χαλάει και άλλο στην αποκοπή, πλέον έχοντας το χειρότερο σενάριο.. ας δούμε και τα υπόλοιπα 12αρια και αν ούκμο τζιφος ειναι καλά τότε είμαστε οκ..

Γαλλικό επίσης δυστυχώς ξεκινάει λάθος ..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα,

Έχω μεγάλη αγωνία για το 12αρι ukmo αλλά δεν θα κάτσω να το δω θα πάω να παίξω μπασκετ με φιλαρακια και θα γυρίσω κατά τις 8 για το τ΄ρεξιμο του ευρωπαιου με την ελπίδα να τουμπάρει ολοκληρωτικά...καλά 12αρια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλησπέρα,

Έχω μεγάλη αγωνία για το 12αρι ukmo αλλά δεν θα κάτσω να το δω θα πάω να παίξω μπασκετ με φιλαρακια και θα γυρίσω κατά τις 8 για το τ΄ρεξιμο του ευρωπαιου με την ελπίδα να τουμπάρει ολοκληρωτικά...καλά 12αρια!

Βασικά πλέον άλλλο μοτέλο θέλουμε να τουμπάρει, μιας και ο ευρωπαίος είναι δυστυχώς από τα μέσα σενάρια.

Δεν ήμουν προετοιμασνμένος για το έκτρωμα του αικον.

Απόλαυσε το μπάσκετ!

οκ εν τέλη το γαλλικό.

 

οι διαφορες στην αποκοπή πλέον είναι στις 6 ώρες! Ναουκαστ και οι διαφορές είναι τέτοιες με αποτέλεσμα να μην ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει.

 

καλό καλοκαίρι από αικον,

icon-0-180.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικό γαλλικό!!

arpegeeur-0-114.png?12

 

 

δεν ξέρω τι θα βγάλει ο τζίφος, αλλά ξέρω ότι ΔΕΝ θα είναι το λέκτρωμα του αικον.λίγο χειρότερος εν τέλη ο τζίφος από το 6αρι του... χμμμ

 

 

καλά το πάει το ούκμο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, agnostos είπε:

Πτώση θερμοκρασίας στην Αττική αρχές Δεκεμβρίου φαίνεται στα ενσαμπλς αν δεν κάνω λάθος.

Δεν μιλάω για χιόνια και ακρότητες αλλά για φυσιολογικές θερμοκρασίες της εποχής.

Δεν εχει καμια αξια τι δείχνουν τα ensembles 15 μερες μπροστά.  Όπως φυσικά δεν εχει και αξια αυτό που γραφω εγώ για αρχές Δεκέμβρη. Έιναι μια εκτίμηση οτι οταν κανει reset η κυκλοφορία τελος του μηνα ,εμεις θα μεινουμε στην απέξω οσο αφορα τουλάχιστον το ψύχος.Πιστεύω η ανιαρή θέρμανση στην στρατόσφαιρα θα οδηγήσει τελικά σε νέο σπριντάρισμα των ζωνικών ανέμων με τα γνωστά αποτελέσματα. Για αυτό ποντάρω/ελπίζω μετα τις 20/12 για ευνοϊκότερες συνθήκες. 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα τα 12 αρια χειρότερα και ο σοφός βήμα προς ευρωαπαιο

Τέλος ο τζιφος ..

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όλα τα 12 αρια χειρότερα και ο σοφός βήμα προς ευρωαπαιο

Τέλος ο τζιφος ..

πέρασε η αποκοπή, αλλά είναι το μόνο που πέρασε..ϊσως να μην κάνει την ψυχρή εισβολή που θέλουμε κατευθείαν, αλλά πιο μετά. Παρόλα αυτά και εγώ προτιμώ να τελειώνουμε και να έρθει κατευθείαν το καλό. Βαριέμαι να περιμένω για κάτι που δεν ξέρυμε αν έρθει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερος βγήκε ο τζίφος αν είναι δυνατόν.. Ούκμο όντως πολύ καλό εκεί εναποθέτω τις ελπίδες μου...🙂

Μάλιστα... 6αρι

gfs-0-198.png.20634cd1af8654734661546cf186a2b9.png

Και 12αρι 

gfs-0-192.png.d516d28f9f699e39d87c8802cb92bbed.png

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα δεν έχει.  Πάλι δυτική Ευρώπη αν καταφέρει κάτι , αν όχι ζωνική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα πλεον δε με ενδιαφέρει γιατι να χιονισει δε γίνεται,,πάμε για αλλα... προτιμώ να βγει τζεμ η τζιφος καλυτερα να δούμε τι θα βγάλουν για μετα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...