Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μετά τις 8/12 δε βγαίνει άκρη και δεν θα βγει ακόμη. Περιμένω και ανσάμπλ ευρωπαίου γιατί το κύριο μετά τις 120 ώρες δείχνει άλλα πράγματα σε κάθε τρέξιμό του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Για μετά τις 8/12 δε βγαίνει άκρη και δεν θα βγει ακόμη. Περιμένω και ανσάμπλ ευρωπαίου γιατί το κύριο μετά τις 120 ώρες δείχνει άλλα πράγματα σε κάθε τρέξιμό του.

Θελει 2-3 μερες ακομα για να περασουν ολες οι αλλαγες στα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι χαρτες τα παιξαν,η δευτερη καρτελα του τζιφου μας τελειωνει τον Δεκεμβρη,ζουμε αυστραλιανα χριστουγεννα,ο βαγγελης ψαχνει χιονια,εγω τσιπουρο,ο Μιχαηλ δεν εχει ουτε κινητο,ο Στεφανος εκοψε το ψαρεμα,ο snowevia εγινε sunevia,o Μητσακος απο τη Χαλκιδα το παλευει μονος του,ο Κασπερακος ακομα να μας δειξει το πουλι του,ο δροσοπηγιωτης βρηκε θαλπωρη στο σανατοριο,προσηνεμοι και βορειοι πλακωνονται για χιονια αλλα δε χιονιζει πουθενα,ο beach snow πρωι βραδυ μαζευει ξυλα και αλατι,τα νεα μελη αποχωρησαν,ο sotos αυτομπαναριστηκε...Ανοιγουμε τον Δεκεμβρη απο τελη Νοεμβρη και μεχρι να ρθει ο Δεκεμβρης θα ανοιξουμε τον Γεναρη...Τι κανετε μωρε???Σταματηστε τον σχολιασμο χαρτων....Οχι αλλο σχολιασμο...

x720.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η εικόνα πάντως στα β.ανατολικα είναι πολύ ελπιδοφόρα και βγαίνει διαρκώς σε κάθε μοντελικο σενάριο...φέτος αντί για τον θερμό μπαστακα φαίνεται ότι θα έχουμε πολικό μπαστακα image.png.eabc2748e5639cd7c9652cd10beee092.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Θελει 2-3 μερες ακομα για να περασουν ολες οι αλλαγες στα μοντελα

Αλλαγές προς το καλό για εμάς σενάριο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μοιαζει να αποφευγουμε τα χειροτερα.........

συνεχιζουμε να ζηταμε καθαρο εμποδισμο, τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο....πως θα γινει δε με νοιαζει , ας βρει τροπο ο τζιφος .....ειναι Δεκμβρης !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να ευλογήσω και λίγο τα γένεια μου να θυμήσω ότι εχθές το βράδυ έγραφα ότι το ukmo πιστεύω ότι είναι εκτός αυτή τη φορά και αύριο (σήμερα) στα 12αρια θα αρκετά διαφορετικό, νομίζω ότι το πέτυχα (μαντεψιά).

Επίσης πιστεύω ότι και το κύριο του τζέμ είναι ντεφορμέ εδώ και καιρό. 

Πάντως όλα θα αλλάξουν ακόμη (λίγο ή πολύ) και για μετά τις 8/12 υπάρχουν περιθώρια για μεγάλες αλλαγές. Τα χαμηλά του αντλαντικού καθορίζουν σε τεράστιο βαθμό το τελικό αποτέλεσμα στη χώρα μας και οι αλλαγές που μπορεί να γίνουν σε κοντινές ώρες (<100) είναι πολλές οπότε εαν σε 2 μέρες από τώρα οι χάρτες που θα βλέπουμε μπορεί να έχουν τεράστιες διαφορές από τους τωρινούς, προσωπικά δεν θα μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω να αλλάξουν τα τρεξίματα τις επόμενες 2-3 μέρες, που θα αλλάξουν δε μπορεί, αλλιώς δεν μας βλέπω καλά, αηδία καταντάει πλέον ο καιρός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Για να ευλογήσω και λίγο τα γένεια μου να θυμήσω ότι εχθές το βράδυ έγραφα ότι το ukmo πιστεύω ότι είναι εκτός αυτή τη φορά και αύριο (σήμερα) στα 12αρια θα αρκετά διαφορετικό, νομίζω ότι το πέτυχα (μαντεψιά).

Επίσης πιστεύω ότι και το κύριο του τζέμ είναι ντεφορμέ εδώ και καιρό. 

Πάντως όλα θα αλλάξουν ακόμη (λίγο ή πολύ) και για μετά τις 8/12 υπάρχουν περιθώρια για μεγάλες αλλαγές. Τα χαμηλά του αντλαντικού καθορίζουν σε τεράστιο βαθμό το τελικό αποτέλεσμα στη χώρα μας και οι αλλαγές που μπορεί να γίνουν σε κοντινές ώρες (<100) είναι πολλές οπότε εαν σε 2 μέρες από τώρα οι χάρτες που θα βλέπουμε μπορεί να έχουν τεράστιες διαφορές από τους τωρινούς, προσωπικά δεν θα μου κάνει εντύπωση.

Ακριβώς!!!τα πανηγύρια μου το απόγευμα ήταν για τις δραματικές αλλαγές όλων των μοντελων άσχετα που δεν μας ευνόησαν.Οταν κάτι δεν σου κάνει αλλά βλέπεις ότι υπάρχει η τάση για μεγάλες αλλαγές προφανος και ελπίζεις ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνω απολυτα και με τον Βαγγελη και με τον Δημητρη..Οταν τα μοντελα αλλαζουν την ταση σαν πουκαμισα μεσα σε ελαχιστα τρεξιματα,προφανως και μπορουμε να ελπιζουμε σε νεες αλλαγες..Πιθανως ευνοικες...Αλλα μεταξυ μας..Οι πιθανοτητες στη παρουσα φαση δεν ειναι με το μερος μας..Εγω ηδη αναπολω μερες του παρελθοντος..Οταν ο Σακαρος εδινε το στιγμα του...Μου χουν λειψει τετοιοι χαρτες γιατι απο ψηφιακα χιονια χορτασαμε..

ac5acffa8fcca7c1ae950cf43e73d845_L.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Συμφωνω απολυτα και με τον Βαγγελη και με τον Δημητρη..Οταν τα μοντελα αλλαζουν την ταση σαν πουκαμισα μεσα σε ελαχιστα τρεξιματα,προφανως και μπορουμε να ελπιζουμε σε νεες αλλαγες..Πιθανως ευνοικες...Αλλα μεταξυ μας..Οι πιθανοτητες στη παρουσα φαση δεν ειναι με το μερος μας..Εγω ηδη αναπολω μερες του παρελθοντος..Οταν ο Σακαρος εδινε το στιγμα του...Μου χουν λειψει τετοιοι χαρτες γιατι απο ψηφιακα χιονια χορτασαμε..

ac5acffa8fcca7c1ae950cf43e73d845_L.jpg

Άντε ζούσε ο Σάκης στην εποχή του Βυζαντίου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Συμφωνω απολυτα και με τον Βαγγελη και με τον Δημητρη..Οταν τα μοντελα αλλαζουν την ταση σαν πουκαμισα μεσα σε ελαχιστα τρεξιματα,προφανως και μπορουμε να ελπιζουμε σε νεες αλλαγες..Πιθανως ευνοικες...Αλλα μεταξυ μας..Οι πιθανοτητες στη παρουσα φαση δεν ειναι με το μερος μας..Εγω ηδη αναπολω μερες του παρελθοντος..Οταν ο Σακαρος εδινε το στιγμα του...Μου χουν λειψει τετοιοι χαρτες γιατι απο ψηφιακα χιονια χορτασαμε..

ac5acffa8fcca7c1ae950cf43e73d845_L.jpg

Να σαι αισιοδοξος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

δηλαδη εννοεις απο της  αλλαγες ζωνικον ανεμων και δεικτων

Ναι ολες τις αλλαγες οχι μονο αυτων των δυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ναι ολες τις αλλαγες οχι μονο αυτων των δυο

Κωστα άρα πιστεύεις υπάρχει πιθανότητα ακομα για σημαντικές θετικές αλλαγές; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Συμφωνω απολυτα και με τον Βαγγελη και με τον Δημητρη..Οταν τα μοντελα αλλαζουν την ταση σαν πουκαμισα μεσα σε ελαχιστα τρεξιματα,προφανως και μπορουμε να ελπιζουμε σε νεες αλλαγες..Πιθανως ευνοικες...Αλλα μεταξυ μας..Οι πιθανοτητες στη παρουσα φαση δεν ειναι με το μερος μας..Εγω ηδη αναπολω μερες του παρελθοντος..Οταν ο Σακαρος εδινε το στιγμα του...Μου χουν λειψει τετοιοι χαρτες γιατι απο ψηφιακα χιονια χορτασαμε..

ac5acffa8fcca7c1ae950cf43e73d845_L.jpg

Ποιος χιονιάς ήταν αυτός?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύσκολα τα πράγματα παμε στη  αυριανή μέρα να δουμε τι σώζεται ...τα ανσαμπλ του ερυωπαιου για σημερα νομιζω θα ναι τα χειρότερα όλων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Κωστα άρα πιστεύεις υπάρχει πιθανότητα ακομα για σημαντικές θετικές αλλαγές; 

Ναι εχουμε χρονο και για θετικα και για αρνητικα προφανως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ποιος χιονιάς ήταν αυτός?

Εαν δεν απατομαι φιλε πρεπει να ηταν 01/02/2012..Ειχε εγκλωβιστει ψυχος στην Ελλαδα..Εσκασε χαμηλο νυφιτσα απο τα δυτικα και το αποτελεσμα ηταν να στρωσει μεχρι και σε παραθαλασσιες περιοχες της Ηπειρου....Πολυ χιονι απο Βοιωτια και πανω...Εαν θυμαμαι καλα...Ημουνα νιος και γερασα...Μιλαμε βλεπεις για την εποχη των δεινοσαυρων..🤣

αρχείο λήψης.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εαν δεν απατομαι φιλε πρεπει να ηταν 01/02/2012..Ειχε εγκλωβιστει ψυχος στην Ελλαδα..Εσκασε χαμηλο νυφιτσα απο τα δυτικα και το αποτελεσμα ηταν να στρωσει μεχρι και σε παραθαλασσιες περιοχες της Ηπειρου....Πολυ χιονι απο Βοιωτια και πανω...Εαν θυμαμαι καλα...Ημουνα νιος και γερασα...Μιλαμε βλεπεις για την εποχη των δεινοσαυρων..🤣

αρχείο λήψης.jpeg

Αποκλείεται Σακη...τεταρτη ηταν 1 Φεβρουαρίου του 2012 το θυμάμαι ξεκαθαρα οχι κυριακη 

Επισης ο Σάκης δεν ήταν τόσο γερασμένος χαχαχχα...Ίσως είναι στη σοφια

Η ειναι κανένας χιονιας που τελικά εγινε προσηνεμος 🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αποκλείεται Σακη...τεταρτη ηταν 1 Φεβρουαρίου του 2012 το θυμάμαι ξεκαθαρα οχι κυριακη 

Επισης ο Σάκης δεν ήταν τόσο γερασμένος χαχαχχα...Ίσως είναι στη σοφια

Η ειναι κανένας χιονιας που τελικά εγινε προσηνεμος 🤣🤣🤣🤣🤣

Εχεις δικιο Αντωναρε...Μωρε ας ερθουν τετοιες μερες ξανα κι ας ειναι και το μηνα που δεν εχει Σαββατο!!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δύσκολα τα πράγματα παμε στη  αυριανή μέρα να δουμε τι σώζεται ...τα ανσαμπλ του ερυωπαιου για σημερα νομιζω θα ναι τα χειρότερα όλων 

Που τα είδες ρε τρελέ τα ανσάμπλ του ευρωπαίου; δεν έτρεξαν πουθενά ακόμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Που τα είδες ρε τρελέ τα ανσάμπλ του ευρωπαίου; δεν έτρεξαν πουθενά ακόμα

Οταν εχεις τα μέσα 

Πλάκα κάνω υπόθεση έκανα με βάση το κύριο 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...