Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δύσκολα τα πράγματα παμε στη  αυριανή μέρα να δουμε τι σώζεται ...τα ανσαμπλ του ερυωπαιου για σημερα νομιζω θα ναι τα χειρότερα όλων 

Έχεις πληροφορίες  από μέσα; 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Που τα είδες ρε τρελέ τα ανσάμπλ του ευρωπαίου; δεν έτρεξαν πουθενά ακόμα

Απο τον μο και μονο καταλαβαινεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Αδέρφια για Αττική βροχές θέλουμε τώρα...δεν μας συμφέρει πρώιμο χιόνι...

Πτώση θερμοκρασίας, και πιθανές βροχές θα έχουμε στην Αττική από Δευτέρα και μετά.

Όντως, χιόνι αρχές Δεκεμβρίου δεν μας πολυαφορά.

Αυτά τα θέλουμε Ιανουάριο και Φεβρουάριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ποιος χιονιάς ήταν αυτός?

Μήδεια φίλε μου. Έχω δει τα δελτία του Σάκη με τους χιονιάδες άπειρες φορές και τα ξέρω απ' έξω... 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή ....δεν μ αρέσει το γκαβ@@@σμα.....δείτε το ψύχραιμα για να ηρεμήσετε,ο Αντλαντικός ξυπνά όχι από ψυχρές μάζες από τον Καναδά ...αλλά από την Ευρώπη....έτσι τα χαμηλά που θα δημιουργηθούν θα επιστρέψουν..,..αλλά για εμάς με βροχές και νοτιάδες,όλη αυτήν η ομάδα χαμηλών όμως δεν θα έχει συνέχεια....καθώς δεν υπάρχει και θα υπάρξει ανατροφόδότηση από τον Καναδά,στο μεσοδιάστημα αυτό ο τζίφος δίνει ζεστό σενάριο για όλη την Μεσόγειο....σε δεύτερο χρόνο όμως αυτοί οι θερμοί θύλακες μπορεί να πιάσουν Μεγάλη Βρεταννία οπότε περιμένουμε.Για να μείνετε ήρεμοι...κοιτάτε μόνο ΒΑ Ευρωπη,για το επόμενο 10ήμερο όμως πάνω κάτω αυτά είναι.Μικρό στοίχημα....για χιόνα δυτική Μακεδονία στις 6 με 7.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, sakis13 said:

Που σαι μωρη Ελπιδαααααα????Ελα μωρε να μας θαψεις πανελλαδικα για καμια βδομαδα..Μπας και ξεπλυθει αυτη η καιρικη ντροπη!!!

Να μην φτάσουμε πρώτα 35 τον Γενάρη? Πληζζζζζ

και μετά οκ δίμετρα δε με πειράζουν. Αν δώσουμε και 40άρι τότε ας παγώσει ο Θερμαικός 1 μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομιζω οτι περα απτις πιθανοτητες φθινοπωρινης υφης χαμηλου εκει προς τις 6 Δεκέμβρη,δεν έχουμε να περιμένουμε κατι αλλο στο 1ο δεκαήμερο του Δεκέμβρη.Μακαρι να δούμε τελείως διαφορετικά τρεξιματα αυριο αλλα δε μπορω να σκεφτω αισιόδοξα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο χαμηλό από Ευρωπαίο για 6 - 7 που βάζει και την Αττική στο παιχνίδι για δυνατό πέρασμα, όπως κάνει τώρα τελευταία και ο τζίφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Ωραίο χαμηλό από Ευρωπαίο για 6 - 7 που βάζει και την Αττική στο παιχνίδι για δυνατό πέρασμα, όπως κάνει τώρα τελευταία και ο τζίφος 

Όντως η Αττική κάπου εκεί μπαίνει στον χειμώνα με χαμηλές θερμοκρασίες απ'ότι φαίνεται.

Ίσως έχει και κάποια διάρκεια αυτό.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

11 σεναρια  εχω εδω με Χίο ι 8 με 10 του μηνα ....Αφού κράτησε ακομα με τοσο χαλια μεσο ορο εχουμε ελπιδα 

Αν είναι στην Χίο το χαμηλό κατάλαβα ούτε σύννεφο δεν θα προλάβουμε να δούμε.....χαχαχαχαχα🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Απο τον μο και μονο καταλαβαινεις

Το γνωρίζω αυτό πάντα αυτό συμβουλεύομαι απλά δεν είχαν βγει καν τα σενάρια για να βγει  μέσος ορος τους ακόμα αυτό είπα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Που σαι μωρη Ελπιδαααααα????Ελα μωρε να μας θαψεις πανελλαδικα για καμια βδομαδα..Μπας και ξεπλυθει αυτη η καιρικη ντροπη!!!

20220124_180756.jpg

Με το συμπαθειο Σακουλινο,αλλα αν κανει αυτο στη Σαλονικη και στη Βεροια παλι θα βριζουν τα παιδια απο πανω...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με το συμπαθειο Σακουλινο,αλλα αν κανει αυτο στη Σαλονικη και στη Βεροια παλι θα βριζουν τα παιδια απο πανω...🤣

Εσυ κοιταξε να συνεχισεις την προσπαθεια...

-Λοιπον μιλα!!!Ποτε θα ρθει ο κεντροβορειος...?Τι διαταξη θα βγει??Με σιβηρικο??Απο Ουκρανια θα ρθει..Ποτε??Τι σου λενε τα ανσαμπλ?Ποιος ειναι ο τζιφος??Μιλα προσηνεμο σκουληκι...🤣

hqdefault.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είτε έρθει η νέα Ελπίδα είτε ιστορικός κ.β. ένα είναι σίγουρο Σακη... τρελοκομείο είμαστε... σας αγαπώ🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εδώ ο Κολυδάς...μας λέει για την τεχνητή νοημοσύνη και ότι ενα μοντέλο της google το χρησιμοποιεί ηδη το Ευρωπαικό και είναι ακριβέστερο για 10ημερο από τα αριθμητικά μοντέλα....μπορείτε να μου πείτε εάν είναι προσβάσιμο σε εμάς και πώς.https://kolydas.eu/2023/11/29/η-τεχνητή-νοημοσύνη-φέρνει-επανάστασ/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Παιδιά εδώ ο Κολυδάς...μας λέει για την τεχνητή νοημοσύνη και ότι ενα μοντέλο της google το χρησιμοποιεί ηδη το Ευρωπαικό και είναι ακριβέστερο για 10ημερο από τα αριθμητικά μοντέλα....μπορείτε να μου πείτε εάν είναι προσβάσιμο σε εμάς και πώς.https://kolydas.eu/2023/11/29/η-τεχνητή-νοημοσύνη-φέρνει-επανάστασ/

https://charts.ecmwf.int/products/pangu_medium-t-z?base_time=202311261200&level=1000&projection=opencharts_europe&valid_time=202311261800

Προσωπικά εγώ λίγο μπερδευομαι με αυτόυς του χάρτες γιατί έχω συνηθίσει του μετεοσιελ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ens του Ευρωπαίου μας λενε οτι κακώς ασχολουμαστε εδω στα προσηνεμα οποτε ας περιμενουμε τα χριστουγεννα να μας το φερει ο καλος μας κουβαλητής @vorios_polos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...