Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

εγω βλεπω οτι θα δυσκολευτει ο υπερ αυλωνας να περασει και αν περασει θα περασει απο αρκετα πιο βορεια αρα θα καταληξει σαφεστατα πιο ανατολικα ενω αυτο θα βολεψει και την πρωτη φαση στην οποια ο τζιφος οπως και να χει ηταν καλος...

Στον μεσημεριανό τζίφο ο αντικυκλώνας είναι πιο βόρεια, αλλά εκεί περνάει πιο εύκολα το τέρας. Το γεγονός ότι ο χάρτης δεν δείχνει πιο βόρεια, δεν σημαίνει ότι υπάρχει τοίχος εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ίδιο όχι. αυτό είναι αδύνατο όσο μικρές και να είναι οι αλλαγές. Λογικά δεν θα αλλάξει πάρα πολύ. Όσο πιο μεγάλες οι αποκοπές στον ατλαντικό πάντως και κυρίως η δυτική τόσο πιο πολύ βοηθάνε τον Αζορικό να φτάσει στον θεό. Απλά κοιτάω αυτό που με εδνιαφέρει περισσότερο να κλείσει.

Ρε, στο μήνυμα που παρέθεσες, από κάτω έγραψα ότι προτιμώ το αποτέλεσμα του αικον από ότι του τζίφου. εννοείται δεν θέλω να βγει ο τζίφος, απλά αντίβαρο θέλω σε σενάριο όπως το ναβτζεμ

Ελπίζω γρήγορα να αλλάξει η κυκλοφορία. Να σκανε δυτική Ελλάδα Όχι δυτική Ευρώπη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Στον μεσημεριανό τζίφο ο αντικυκλώνας είναι πιο βόρεια, αλλά εκεί περνάει πιο εύκολα το τέρας. Το γεγονός ότι ο χάρτης δεν δείχνει πιο βόρεια, δεν σημαίνει ότι υπάρχει τοίχος εκεί

κανεις λαθος στο 06 ειναι πιο νοτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

κανεις λαθος στο 06 ειναι πιο νοτια

πιο βόρεια σε σχέση με το 12αρι του αικον, δεν ήμουν σαφής σόρρυ

icon-0-132.png?20-12gfs-0-138.png?6

 

εκτός αν εννοείς το πρώτο αντικυκλώνα τον ανατολικό

gfs-0-90.png?12

 

Αυτό το συγκεκριμένο στοιχείο δεν το κοιτάζω ιδιαίτερα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο πολλές οι θετικές αλλαγές πάντως πάρα οι αρνητικές.. Ασχετως αποτελέσματος.. Πιο διογκωμενος και πιο βόρεια ο αζορικος και η πράσινη μύτη της Ισπανίας είναι πιο μαζεμένη.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την πρώτη φάση τώρα καλά το πάει, αν και για εμένα το 6αρι ήταν τέλειο για την πρώτη φάση.

 

καλό θα βγει το ούκμο, και για τα 2 νομίζω.

 

Αυτό που ξέχασα να γράψω ήταν ότι στην δεύτερη φάση ο τζίφος τραβάει και άλλο το σκοινί.. θα σπάσει στο τέλος.

 

ούκμο για το δεύτερο

Modele UKMO - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα πω οτι τον δυνατο αζορ τον χανουμε σε πρωτο χρονο για το υπερχαμηλο που μπορει αν δεν αλλαξουν τα τρεξιματα να καταστρεψει τα παντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα χίλια ζόρια καταφέρνει το ουκμο να σκάσει τα πρασινακια του αυλωνα στην Ιταλία. Αλλά τα καταφερνει.. 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάπα και το ουκμο δε ξέρουμε και το θερμοκρασιες εχει..ουσιαστικά δεν εχει κακοκαιρια..Τέλος και από τζιφο..

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ Τέλος η υποστήριξη στον τζίφο. 😁Είναι σαφές πως από εδώ και πέρα και για τα δυτικά κιδυνεύουμε περισσοτερο το να κατεβεί ο αυλώνας υπερδυτικά, παρά να μην κατεβεί καθόλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα μοντέλα δείχνουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το επόμενο διάστημα.Μπορει να μην αφορά τα πεδινά αλλά για τα ημιορεινά μια χαρά είναι .Έχουν περάσει χειμώνες που ήταν άθλιοι μέχρι και για τα ορεινά.Φετος πάμε μια χαρά για τα δεδομένα της χώρας μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Οκ Τέλος η υποστήριξη στον τζίφο. 😁Είναι σαφές πως από εδώ και πέρα και για τα δυτικά κιδυνεύουμε περισσοτερο το να κατεβεί ο αυλώνας υπερδυτικά, παρά να μην κατεβεί καθόλου

Μιχαήλ β φάση οριακά αν κατέβει και για Ιωάννινα. Αντικειμενικά  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ β φάση οριακά αν κατέβει και για Ιωάννινα. Αντικειμενικά  

Ναι πλέον αν μιλάμε για χιόνι ναι. ΑΝ και όπως είπα, έχουμε 24 ώρες για να κλειδώσει αρκετά η μεταβλητή. Κανονικά α είχε κλειδώσει, αλλά στο 2020, περιμένω μέχρι το νάουκαστ..

 

χιονάκι κοντεύει να βάλει ο τζίφος στην πρώτη φάση στα Γιάννενα.! Για εκεί όντως καλύτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι πλέον αν μιλάμε για χιόνι ναι. ΑΝ και όπως είπα, έχουμε 24 ώρες για να κλειδώσει αρκετά η μεταβλητή. Κανονικά α είχε κλειδώσει, αλλά στο 2020, περιμένω μέχρι το νάουκαστ..

 

χιονάκι κοντεύει να βάλει ο τζίφος στην πρώτη φάση στα Γιάννενα.! Για εκεί όντως καλύτερο

Για την Α φάση ναι συμφωνώ αλλά και πάλι οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ. Όμως η Β φάση είναι Ισπανία Γαλλία μη πω Αζορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλες οι ελπίδες στον ευρωπαίο απόψε να σημάνει την αρχή της ανατροπής..για πρώτη φάση πάντα..όταν κλειδώσει αυτή τότε ξεκινάει η μελέτη της 2ης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλούτσικο είναι το τρέξιμο .Προφανώς το θέλαμε πιο ανατολικά αλλά καλό είναι.Δεν παρατάμε την πρώτη φάση  σε καμία περίπτωση, εξάλλου ίσως είναι αυτό θα δείξει τον ανατολικό δρόμο στις 2 επόμενες καταβάσεις .Το μεγάλο ζητούμενο πλέον είναι αυτές  .Πρεπει να σκάσουν πάνω μας με όσο το δυνατόν μικρότερη κλίση .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είπαμε μπας κ καθυστερήσει να μπει λίγο το τέρας και αυτό αντιθέτως ορμάει ακόμα νωρίτερα. Τα περιθώρια έχουν στενέψει πλέον και αν δεν κάνει μια έστω και μικρή οπισθοχώρηση μέχρι τα αυριανά, νομίζω πως τελειώνουν και οι 2 φάσεις, οι οποίες πάνε πακέτο προφανώς λόγω αυτού του %$#@*#@ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για την Α φάση ναι συμφωνώ αλλά και πάλι οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ. Όμως η Β φάση είναι Ισπανία Γαλλία μη πω Αζορες

Ναι ο τζίφος όντως παίζει να το φτάσει Αζόρες τώρα.. Τελικά χρυσή αυτή η μεταβλητή.. Το 90% της κυκλοφορίας τελικά φαίνεται καθορίζεται από αυτήν

και το τζεμ, θα δείτε ότι θα πάει πιο δυτικά στην β φάση. Ναι 40 ώρες και παρόλα αυτά θα ξέρω για τις 140 εύκολα!

 

Οπότε ευχαριστούμε αικον που είσαι τόσο καλό!

Και ναι, ούτε εγώ πιστεύω να κάνει κάτι στα Γιάννενα στο πρώτο.. Μόνο ο τζίφος το έδειξε αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πως είναι δυνατόν μόνο ο τζίφος να δείχνει γροιλανδικο???? Κανένα άλλο όμως... Κάτι δεν πάει καλά..... Κάποιο η κάποια μοντέλα θα ξευτελιστουν.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ μπλα μπλα για το τιποτα εχει πεσει. Δε γιναμε σοφοτεροι απο ενα τρεξιμο του τζιφου στις 150 ωρες. Εκτος και αν ψαχνετε χιονακι στη Ροδο, οποτε συμφωνω οτι εχει χαθει η πρωτη φαση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...