Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα μας λυπηθηκε και εβγαλε ενα ελαφρυ ΒΒΑ αερακι....που προσωπικα μου φαινεται ΟΑΣΗ σκεφθειτε τι ζεστη φαγαμε, βεβαια σιγα σιγα συνηθιζουν οι οργανισμοι μας...

26,5 γρηγορα γρηγορα εδω στα 180 μ του Ζωγραφου....αισθηση χαμηλοτερη, υγρασια κατω απο 40%....μπορουσε και καλυτερα, αλλα απ`το ολοτελα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή δροσιά στο Παράλιο Άστρος αυτήν την ώρα.....για πλάκα ζακέτα στην παραλία που κάθομαι παρόλο που μείναμε με ψιχαλισμα και τρομερή ξηρική καταιγίδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσιά ως και ψυχρούλα στα πέριξ απόψε, κατάφερα και έριξα την εσωτερική 2 ολόκληρους βαθμούς. Τώρα θα μου πεις τι νόημα έχει, μιας κι από βδομάδα τα σπίτια θα ναι υψικάμινος. Να δούμε αν μπορέσουμε ν αποδράσουμε λίγο στα ορεινά, έστω και για ένα βράδυ ή ένα σ/κ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσαει γενικα ΒΒΑκος, και αυτος ειναι ο λογος που η Ιπποκρατειος αντι για τα συνηθισμενα 14-15αρακια ειναι ακομα στους 21,5 ολοκληρους βαθμους παρακαλω...

Εντος των τοιχων, δινει μια αισθηση φρεσκαδας μεν, αλλα μονο μπαλκονι, εσωτερικα τα σπιτια δεν την πολυπαλευουν....

Παιζει 26,5-27,0 εδω και αρκετη ωρα, ΖΕΣΤΗ ρε, ζεστη να παρει η ευχη, βεβαια αλλη μια ημερα μειον για τη βρωμοεποχη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα...Ενισχυμενος βοριας και σαφως καλυτερες συνθηκες το βραδυ αλλα και τωρα το πρωι..

Οπως ειπε και ο Γιωργαρος(χελμος),ο Παρνωνας εδωσε ρεστα..Βαμβακου Λακωνιας 58mm και βρεσθενα 31mm..Εντυπωση μου εκαναν τα 61mm στο Λιβαδι Παρνασσου!!

Κοντοζυγωνει η ωρα που θα φτιαχνω το πρωινο στην υπαιθρο...Για το καρντασι απο το Κιλκις και για τον Καυσωνακια...🤣Ξερουν αυτοι...Μωρε θα το κανω...Θα βγω θησεως και θα ετοιμασω ομελετα κατω απο τους φοινικες...Εχω σκεφτει τρελο βιντεακι..Αλλα με βλεπω να μου σκαει το τηγανι στο κεφαλι η Βιβη.

AYGO.png

Λεκανοπεδιο Ιωαννινων σημερα!!

358099652_10229800913062655_5890867713855129823_n.jpg

Αναλογη εικονα και στα Καλαβρυτα.

1586086469.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H καταιγιδα στη Μακρη της Μακρακωμης...Την ωρα που εμπαινε...Ο Θανος μας,μου την εστειλε,επιασε και ηλεκτρικα ο μπαγασας!!!Τρομερη μπουκα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την ξηρική καταιγίδα χθες στο Παράλιο Άστρος ....φωτό και βίντεο από το σπίτι που παραθεριζω

IMG-cd7291e47dd5b54a11b0df9a68ffcbe3-V.jpg

IMG-f0d6a8d85ac4dc0f47d4254ad6dc84da-V.jpg

Screenshot_2023-07-06-10-17-56-692_com.miui.gallery.jpg

IMG-df0740cf718a1418a21e24b5c128f4bf-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Χιών είπε:

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς είναι δυνατόν να έχουμε ελάχιστες 26 βαθμών στο Λεκανοπέδιο με μόλις 17 βαθμούς στα 850;

Όλο και αυξανομενη θερμονησιδα σε συνδυασμό με απουσία δασων, κάποτε με 17 στα 850 είχε ελάχιστες 22.5 το κεντρο (1961-90)...το 2021 με Μαξ 26αρι στα 850 είδαμε ελάχιστες 30+ και εδώ στον Γέρακα είχα 31.6...καλα αν δε επιβεβαιωθεί αυτό που έρχεται πιστεύω θα ναι η πρώτη φορά που θα δούμε λεκανοπέδιο 34αρι ελάχιστη 

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ καθαρόαιμη άνοιξη στην Πολίχνη με τη θερμοκρασία κοντά στους 29 βαθμούς. Ελάχιστη 21, μέγιστη 33 και ίσως βγάλει καταιγίδα προς το απόγευμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33.0°C αυτή την ώρα στη Χρυσούπολη Περιστερίου.... το βράδυ με τον βορειοδυτικό εδώ, ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα.. το ιδανικό βέβαια, θα ήταν να κοιμόμουν έξω με αυτό το αεράκι.... σε καμία ταράτσα, όπως έκανε ο παππούς μου πριν χρόνια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από προχθές άρχισαν να "λαλάνε" δειλά δειλά τα τζιτζίκια στην περιοχή εδώ των Μελισσίων κι απ' όσο θυμάμαι είναι πρώτη φορά στα 8 χρόνια που μένω στην περιοχή του κολυμβητηρίου και άρχισαν το τραγούδι τους τόσο αργοπορημένα!!! Ρεκόρ και η μη χρήση κλιματιστικού ως τώρα και μάλλον ως τις 12 του μήνα....

31οC+ εδώ 2β+ κατω απ αυτό που δινόταν, όπως κσι στο κεντρο φυσικά....τα γνωστά και φετος δλδ.....δεν θα συνεχισω με τα οσα εχω μαθει απο το ρεπορταζ αυτo, γιατι θα εκτραχυνθω και θελω την ηρεμια μου!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ώρα που η Χαλκίδα ζεσταίνεται με 34αρια καθημερινά… η Στενή στα 450μ χάρη στο βοριά που κατεβαίνει από το βουνό απολαμβάνει μέγιστες πολύ πολύ δροσερές! 

2F4DDD6C-F83F-49D0-82FF-E0CA0961BA7F.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Από προχθές άρχισαν να "λαλάνε" δειλά δειλά τα τζιτζίκια στην περιοχή εδώ των Μελισσίων κι απ' όσο θυμάμαι είναι πρώτη φορά στα 8 χρόνια που μένω στην περιοχή του κολυμβητηρίου και άρχισαν το τραγούδι τους τόσο αργοπορημένα!!! Ρεκόρ και η μη χρήση κλιματιστικού ως τώρα και μάλλον ως τις 12 του μήνα....

31οC+ εδώ 2β+ κατω απ αυτό που δινόταν, όπως κσι στο κεντρο φυσικά....τα γνωστά και φετος δλδ.....δεν θα συνεχισω με τα οσα εχω μαθει απο το ρεπορταζ αυτo, γιατι θα εκτραχυνθω και θελω την ηρεμια μου!!!!

Νομίζω φυσιολογικά κυμάνθηκαν οι Τ σήμερα με τον Β-ΒΑ που επικράτησε με 17.8 στα 850 βάση ραδιοβολησης. 32.6 μέγιστη εγώ στον Γέρακα, 34.8 το Γκάζι ενώ το 26.6 ελάχιστη για αυτή την Τ850 είναι ψηλή λόγω μελτεμιου. Εννοείται με αυτές τις Τ στο κέντρο εδώ και μέρες έχουν ανάψει τα κλιματιστικά αφού δύσκολα διατηρείται με αερισμό κάτω από 30, στα Μελίσσια με το άλσος Συγγρού δίπλα πάντα θα ναι καλύτερα!!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φωτιά ψηλά στην Μαλακάσα! 

Η Τροχαία έχει προχωρήσει σε διακοπή της κυκλοφορίας στην Εθνική οδό Μαλακάσας- Μαρκοπούλου από το ύψος της διασταύρωσής της με την Νέα Εθνική οδό Αθηνών- Λαμίας και στην οδό Αγίας Κυριακής από το ύψος του γηπέδου Πολυδενδρίου, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς το Μαρκόπουλο Ωρωπού.
Πηγη:antilalospress.gr

7B81C054-15F0-4262-9AB4-08D6890EFDE4.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Φωτιά ψηλά στην Μαλακάσα! 

Η Τροχαία έχει προχωρήσει σε διακοπή της κυκλοφορίας στην Εθνική οδό Μαλακάσας- Μαρκοπούλου από το ύψος της διασταύρωσής της με την Νέα Εθνική οδό Αθηνών- Λαμίας και στην οδό Αγίας Κυριακής από το ύψος του γηπέδου Πολυδενδρίου, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς το Μαρκόπουλο Ωρωπού.
Πηγη:antilalospress.gr

7B81C054-15F0-4262-9AB4-08D6890EFDE4.jpeg

 

87A91717-335B-4A30-B6B8-031B61EB27E2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο όσο μπορώ να διακρίνω απο τις φωτο η Φωτιά πάει προς Καπανδρίτι-Βαρνάβα. Ας ελπίσουμε να σβήσει άμεσα.Μολις ειχε αρχισει να πρασινίζει ο τοπος εκεί μετά απο αρκετά χρόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταίες αναπτύξεις για ποιος ξέρει μέχρι πότε.

 

Έκανα και βόλτα με το ποδήλατο το μεσημέρι σήμερα για να σκληραγωγηθώ για την επερχόμενη κόλαση.

IMG_20230706_115801.jpg

IMG_20230706_125428.jpg

IMG_20230706_161038.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Αττικής ως τώρα

37 βαθμοί Ελληνικό ΕΜΥ

36.6 Μοσχάτο ΕΑΑ

36.5 Χαροκόπειο ΕΑΑ

36.2 Σαλαμίνα και Πατήσια ΕΑΑ

36.1 Γλυφάδα Davis WeatherLink

36.0 Νέα Σμύρνη ΕΑΑ, Νέα Φιλαδέλφεια και Ολυμπιακό Κολ. ΕΜΥ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...