Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτώντας δυτικά αυτή την ώρα… Δεν ξέρω αν θα μας επηρεάσει κάτι εν τελεί αλλά η εικόνα του ουρανού είναι φοβερή, ξεκάθαρα το καλύτερο οπτικό θέαμα του καλοκαιριού έως τώρα.

IMG_9208.jpeg.d816763af72f8f4f38de91fcb50447f5.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 hours ago, [weathermaniac] said:

Ναι ισχύει αυτό, είναι κακή η θερμική περιόδος που διάγουμε οι ανατολικοί της Πίνδου

 Εγω παλι το αντιθετο βλεπω παιζει να ειναι συνολικα απο τις δυνατοτερες χρονιες στα ανατολικα απο Μαη και μετα ηδη εχουμε εκτεταμενα 200+mm στις πολεις της δυτικης Θεσσαλιας και δ Μακεδονιας και γενικευμενα 150+mm σε πολεις ακομα οπως Θεσσαλινικη. ποσα που δεν τα βαζουν κανονικα οχι μονο το διμηνο Μση-Ιουνη αλλα συνολικα το τετραμηνο Μαη-Αυγουστου. 

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

 Εγω παλι το αντιθετο βλεπω παιζει να ειναι συνολικα απο τις δυνατοτερες χρονιες στα ανατολικα απο Μαη και μετα ηδη εχουμε εκτεταμενα 200+mm στις πολεις της δυτικης Θεσσαλιας και δ Μακεδονιας και γενικευμενα 150+mm σε πολεις ακομα οπως Θεσσαλινικη. ποσα που δεν τα βαζουν κανονικα οχι μονο το διμηνο Μση-Ιουνη αλλα συνολικα το τετραμηνο Μαη-Αυγουστου. 

Έλα κατα Βοιωτία μια βόλτα να μας πεις που βρισκόμαστε από πλευράς εύνοιας ή μη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

 Εγω παλι το αντιθετο βλεπω παιζει να ειναι συνολικα απο τις δυνατοτερες χρονιες στα ανατολικα απο Μαη και μετα ηδη εχουμε εκτεταμενα 200+mm στις πολεις της δυτικης Θεσσαλιας και δ Μακεδονιας και γενικευμενα 150+mm σε πολεις ακομα οπως Θεσσαλινικη. ποσα που δεν τα βαζουν κανονικα οχι μονο το διμηνο Μση-Ιουνη αλλα συνολικα το τετραμηνο Μαη-Αυγουστου. 

Όλα αυτά έγιναν με 3-4 μέρες αστάθειας. Γενικά οι μέρες αστάθειας είναι πολύ λιγότερες από το συνηθισμένο εδώ ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποιαδήποτε απόπειρα ανατολικής κίνησης των ασταθειών, όλες σταματάνε στον Παρνασσό. Πιο ξενέρωτη ασταθειοσεζόν δεν θυμάμαι, παρόλο που για άλλες περιοχές είναι η καλύτερη ever.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Ζερίκιος said:

Έλα κατα Βοιωτία μια βόλτα να μας πεις που βρισκόμαστε από πλευράς εύνοιας ή μη.

Η Λιβαδεια ζητημα ειναι να πιανει τα 120mm μο Μαη-Αυγουστου και τα εχει φτασει ηδη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομακτικές καταιγίδες πλήττουν τον Πάρνωνα και τα ορεινά χωριά .....απόκοσμη μαυρίλα και τρομερές βροχοκουρτινες εδώ και 2-3 ώρες εκεί πάνω....εδώ στο Άστρος βαριά συννεφιά με ζεστή και υγρασία αλλά χωρίς υετό ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγιδο-χαμός μου λέει ένας φίλος τώρα στη Βοιωτία!!! Αντίκυρα το βίντεο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προβοκατόρικη εικόνα από Αντίκυρα αυτη την ώρα 😄

 

SmartSelect_20230705_191218_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε ξέρω ήμουν στη δουλειά. Μέγιστη βλέπω έδωσε 35.6 στις 4.30

Μέχρι τις 1-1.30 που κοίταξα τελευταία φορά δε τον έβλεπα οnline σε meteoclub και wetherlink για αυτό ρώτησα.Μαλλον επανήλθε αργότερα.

Στα της πόλης μου είναι η 2η φορά φέτος που ξεπερνάμε τους 35c. Αλλες χρονιές έως τώρα μπορεί να είχε συμβεί και καμία 10αρια..

Εδώ και 3 μέρες έχουμε μπει στις κουραστικές συνεχόμενες t των 25-26 με 33-35

Τα πιο κουραστικα δυστυχως είναι μπροστά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια σήμερα με την μέγιστη του έτους.....22,5-32,8οC και τον ΒΒΑ να κυριαρχεί και μαζί με την πιο πεσμένη υγρασία (27-57%) να κάνει χαλαρή την κατάσταση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, quarantine said:

Στο Κρανίδι η υψηλότερη θερμοκρασία σήμερα 38,9⁰C στις 12:30 !

39άρι λοιπόν σήμερα στην Ελλάδα. Για να δούμε πως θα κινηθούμε τις επόμενες ημέρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...