Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Και μονο η εστω και προσκαιρη αλλαγη σκηνικου, οι μονοψηφιες Τ, που εχουμε κανα 20ημερο να νιωσουμε, ο Βοριας (!!!) που ειναι απων κοντα 1 μηνα τωρα, και τα λιγα χιονακια στα ορεινα, θα ειναι ΜΑΓΕΙΑ, και θα μας φανει τρομερη η φυσιολογικοτητα και η κανονικοτητα....

Εστω 5-10 mm στα τσιμεντα της μεγαλουπολης, 5-10 mm στα ορεινα χιονακι, και 2-3 φυσιολογικες κρυες ημερες, θα ειναι ΟΑΣΗ μπροστα σε αυτο που ζουμε....

Μη ζηταμε θαυματα και θαψιματα οταν ολα τα 2000 μ. εχουν πετρες και χωματα στια 4 Γεναρη παιδες.....το διαλυσαμε το κλιμα, και οι χειμωνες μας δεν θα ειναι ποτε πια οπως παλια....

Γιατι ρε φιλε??τι καλυτερο εχει η νοτια νορβηγια απο μας???ειναι ποιο μαγκες????εκει γινεται χαμος αυτο εχει σημασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα περίμενα καλύτερα τα Ensembles. Δυστυχώς δεν μπορεί να κατέβει το τέρας. Το ψύχος στα Βαλκάνια πάντως είναι ακραίο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Στιγμές από χειμώνες της δεκαετία του ‘40 θα βιώσουν στην Μόσχα… Μιλάμε για ασύλληπτο ψύχος που αν ήμασταν τυχεροί θα βιώναμε και εμείς κάτι μεγαλειώδες. Αντ’αυτου πιο πιθανό να φύγουν όλα στα ψάρια του ατλαντικού για να δει το φολο-Λονδίνο και το ψωρο-Παρίσι ένα πενταποντο… Ε, σε πιάνει μια τρέλα…

IMG_6722.png.82869e1e2743e8fd88566ee537dd1e67.png

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο τζιφος μας εμπαίζει κανονικα.279μ.υψομετρο βορεια αττικη

 

Screenshot_20240104_131645_Chrome.jpg

Μια χαρα ειναι ο τζιφαρας. Ασε το παιδι ησυχο να αποδωσει αυτα που προβλεπει.Μη τον φορτωνεις και εσυ με διαφορα τοσα ακουει εδω μεσα.😜

Καθαρο Βορειο ρευματακι καθ υψος, αρνητικο dew, fr level στα 700m και αν δε χιονισει απ τα 279μ ας νιφαδισει και απ τα 400μ δε θα μας χαλασει καθολου εμας.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η κούρμπα προς τα κάτω όσο πάει και μεγαλώνει (σενάριο με -13,8 πάνω από τη Χαλκίδα παρακαλώ) για το διάστημα 13-15/1

image.png.1ce4ea9e1b5fb837d959b70c3513a112.png

όταν εχθές κέντραρα για πρώτη φορά το διάστημα αυτό μόνο 2-3 γραμμούλες ήταν κάτω από -5, δεν ξέρω τι θα βγει αλλα θα το κυνηγήσω μέχρι τέλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και χειρότερος και καλύτερος μέσος όρος ταυτόχρονα, καλύτερος στην ισχύ του Α, χειρότερος στον ύψος που δεν φτάνει αρκετά ψηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τρομακτική βελτιωση στα ανσαμπλ για μετα τις 12 ,,,προσηνεμοι στα όπλα 

Γιατί βγαίνει ψύχος με χαμηλό Στο Αιγαίο άρα έναρξη αλατόπτωσης? !!

: ) : )

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ξεκάθαρα πλεον στα ανσαμπλ του 6αριου τα 2 διαστήματα ενδιαφέροντος για εδώ το επόμενο διάστημα, θα αλλάξουν στα επόμενα τρεξίματα το ξέρω αλλά ελπίζω να σταθούμε λίγο τυχεροι αυτή τη φορά και να δούμε μια ενδιαφέρουσα κακοκαιρία (με χιόνια ημιορεινών και πάνω).

image.png.2da1bbad7794fb5a5197de2ceaa01f5b.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

ξεκάθαρα πλεον στα ανσαμπλ του 6αριου τα 2 διαστήματα ενδιαφέροντος για εδώ το επόμενο διάστημα, θα αλλάξουν στα επόμενα τρεξίματα το ξέρω αλλά ελπίζω να σταθούμε λίγο τυχεροι αυτή τη φορά και να δούμε μια ενδιαφέρουσα κακοκαιρία (με χιόνια ημιορεινών και πάνω).

image.png.2da1bbad7794fb5a5197de2ceaa01f5b.png

Κατσε μην γίνει κ ημιπεδινων 300μ παρακατω τόσες μέρες μπροστά δεν είναι ανεφικτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά, αν χιονίσει στην Αττική αυτό θα προτιμουσα να γίνει τέλη Ιανουαρίου με πρώτη εβδομάδα του Φεβρουαρίου.

Τώρα, καλό θα ήταν απλά να κάνει ξεροκρυα, μονοψήφιες θερμοκρασίες και να ρίξει καμία βροχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

ξεκάθαρα πλεον στα ανσαμπλ του 6αριου τα 2 διαστήματα ενδιαφέροντος για εδώ το επόμενο διάστημα, θα αλλάξουν στα επόμενα τρεξίματα το ξέρω αλλά ελπίζω να σταθούμε λίγο τυχεροι αυτή τη φορά και να δούμε μια ενδιαφέρουσα κακοκαιρία (με χιόνια ημιορεινών και πάνω).

image.png.2da1bbad7794fb5a5197de2ceaa01f5b.png

Και εγώ αυτό κοίταγμα τώρα, κεντραρω και επίσημα το διάστημα αυτό αν και μπακντορ εισβολές δεν μου αρέσουν ποτέ γιατί οι θαλλασες είναι ζεστές και εκφυλιζουν γρήγορα τις ψυχρές αέριες μαζες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...