Jump to content
sakis13

Αναφορές Ιουλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34.3 μέγιστη Αττικής σήμερα Ασπρόπυργο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Πωπω τι ζέστη είναι αυτή βραδιάτικα,στους 29β η θερμοκρασία 

Πολύ πιθανό σε 10 μέρες πόσο καλά ήταν σήμερα που είχαμε 29, και όχι 35 στις 9 το βράδυ😞

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσάτα στα 3/4, με την υγρασία να κρατάει τα γκέμια.....22,2-31,1οC σήμερα στα Μελίσσια, χαλαρότατα φυσικά.....Κλιματιστικό διατηρείτε ακόμη κλειστό, δεν σου κάνει καμία αίσθηση να το ανοίξεις.....το ρεκόρ πολλών ετών διευρύνεται!!! 24,5οC τώρα με 57% υγρασία....33-77% η σημερινή υγρασιακή κύμανση....Ο ΒΒΑ επικράτησε σήμερα....Καλοικαίρι πιο σούπερ κι από το σούπερ!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Πωπω τι ζέστη είναι αυτή βραδιάτικα,στους 29β η θερμοκρασία 

Δεν στράφηκε ποτέ ο άνεμος σε νότια… γι αυτό κ δεν πέφτει απόψε η θερμοκρασία! 
28.6c νότια της Χαλκίδας με άπνοια & 54% υγρασία! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλοκαιρακι εφτασε φιλε μου κουβανε και το κορμακι σταζει σαν μπω στο καμπινε..

Κλάμα απο τον πρώτο στίχο 😂

Στους 23 βαθμούς στο Κρυονέρι η Θ αυτη την ωρα με την υγρασία στο 73%. Δεν ειχε πολλή ζέστη σήμερα αλλα άργησε  να δροσίσει. 

Απο τις 12/7 και μετά θα μας κλάψουν τα ματια...

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα ήταν η πρώτη πολύ άσχημη μέρα του καλοκαιριού.Με όσους μίλησα είχαν κάτι να πουν για τη δυσφορία που τους προκαλούσε το κοκτέιλ ζέστης και υγρασίας.

Μια από τις μεγαλύτερες t στον νομό το Πέραμα με 33.7c. Ακομα και τώρα είναι στο τοπ 3 με 27.3c και 72% υγρασία...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους απτις 9.00-9.30 μπηκε ενα ελαφρυ ΒΒΔ αερακι κ επεσε αμεσως υγρασια κ δυσφορια....

24.8 στο βορινο μπαλκονι καλα ειναι απο αποψη αισθησης πολυ πολυ καλυτερα απο χθες κ απτο πρωι...

Γραψαμε κ τα πρωτα 0.2 - 0.4 μμ του Ιουλη σημερα τι αλλο να ζητησουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χειρότερη μέρα σήμερα λογω υγρασίας...Και μαλλον τα χειρότερα έρχονται,,,υπομονή ενα 2 μήνο  εμεινε 

Ενα δίμηνο έμεινε για να ξεκινήσει η ατελείωτη ηλιοφάνεια στα κεντροβόρεια😹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.2 τα μμ εδώ σήμερα αλλά μεταξύ μας καλύτερα να μην έριχνε στάλα. Ουτε για τα ξεροχορτα δεν ηταν χρησιμο το σημερινο. Κατεστρεψε και την ατμόσφαιρα αφού εκτόξευσε την ήδη υπάρχουσα υγρασία... 

Επισης έχω την εντύπωση πως σε σχέση με εχθές είναι οριακά πιο υποφερτα τώρα (κοβω λιγότερες φλεβες) η απλά εγώ συνήθισα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Στους 24.4 η ελαχιστη με 75% υγρασια...Σχετικα δυσκολο βραδυ...Το κλιματιστικο ακρως απαραιτητο!!!

Πανσεληνος του ελαφιου χθες...Ναος του Ποσειδωνα στο Σουνιο..Απο τον Βαγγελη Δραγασακη και Μετεωρα..Της Ντινας Αγγελη!!

347611490_571225378539572_8951224354279311687_n.jpg

347418460_1320681851872983_945440388848816599_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 hours ago, South καυσωνάκιας said:

34.3 μέγιστη Αττικής σήμερα Ασπρόπυργο ΕΑΑ

Τελικά χθεσινή μέγιστη Αττικής 34.6 Ελευσίνα ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασικη ζεστη Ιουλιατικη σημερα στην Αττικη, χωρις ακροτητες....ειναι η 1η ημερα που φυσα απτο πρωι εστω και ελαφρυς ΒΒΑ σαν προπομπος για τη μελτεμαρα που ερχεται απο βδομαδα...

22,4 η ελαχιστη, αντεχει ακομα, εστω και οριακα, υπνος χωρις αιρκο....29,4 τωρα και γκαζωνει να δειξει τη δυναμη του...ειναι κριμα που δεν βραχηκαμε λιγακι, περα απτα 0,2 - 0,4 mm εστω για την ψυχολογια, αλλα απτην αλλη φθασαμε αναιμακτα 4/7 και εχουμε ενα σκαρτο διμηνο δυσκολιας....τρωμε και τρωμε ημερες, φευγει η Βρωμοεποχη, καθε ωρα και πιο κοντα στην Αγαπημενη μας !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πάρα πολυ ζέστη σήμερα στο Παράλιο Άστρος σήμερα ...ήδη 35 βαθμοί και 32 υγρασία με σχετική άπνοια....

2.00 - 2.30 ξεκιναει η θαλασσια αυρα - ΜΠΑΤΗΣ μπροστα στο Καλλιστω - Δημοτικο Σχολειο....καθε μερα, με οποιο τυπο καιρου

Οι Δυτικες πλαγιες του Υμηττου 30αριζουν σιγα σιγα....

30,1 - 30,3 - 30,5 τα πιο ψηλα Παπαγου, Αγιας, Ζωγραφου

31,0 νταν εγω

32αρισε ο Βυρωνας και το Παγκρατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιασε και πολυ και πολυ αποτομα....ΦΩΤΑ καταμεσημερο, ωραια φαση....το ειχε προβλεψει κανεις αυτο? Θα μας ριξει καμια γιδα περιποιημενη ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Συννεφιασε και πολυ και πολυ αποτομα....ΦΩΤΑ καταμεσημερο, ωραια φαση....το ειχε προβλεψει κανεις αυτο? Θα μας ριξει καμια γιδα περιποιημενη ?

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός βρε Γιώργο? 😅Απλά συννεφάκια είναι καλοκαίριου, ούτε καν καλά καλά αναπτύξεις .

 

13-16-50-downloadfile.jpg

13-16-57-meteocam2.jpg

13-17-03-current.jpg

13-17-10-webcam.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

35.7 αγγιξε η Καλλιθεα,τωρα αδερφια μου καλα,αρχιζουν τα ωραια...

Εγω να πηζω στη δουλεια να κουβαλω κιβωτια,χωρις κλιματισμο,μου βγαινουν τα συκωτια..

Η δυσφορια φτανει στο θεο τελειωνει η κλεψυδρα,στο νου μου ερχεται ξανα η ομορφη Ελπιδα..

Τοτε που χιονισε πολυ και το στρωσε στο κεντρο,παναθεμα την τη δουλεια ψαχνω σκια απο δεντρο...

Απλωνω τη κορμαρα μου λιγο να ξαποστασω και απο την ζεστη την πολλη μου ρχεται να ξερασω...

Α ρε και να χα αδεια να ημουν παραλια,36 ρε και σημερα να παω στην Ηλεια...

Οσο και να την κραζω σθεναρα την καιρικη τη φαση,η Ελλαδαρα μας τα σπαει σε ολακερη τη πλαση..

Δειτε τις δυο τις φωτο απο τη Βορεια Ελλαδα,η μια με καταιγιδα και η αλλη με λιακαδα...

Η μια Θεσσαλονικη προχθες αργα το βραδυ και η αλλη στη Χαλκιδικη με θαλασσα σαν χαδι!!!

Εκει να ημουν στην ακτη και να πινα μαρτινια και διπλα μου να τριγυρουν γοργονες και πιπινια...

357075115_10160629907435340_5577915759121001549_n (2).jpg

357034357_3561676924110389_3681249250340706914_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά άκουσα τζιτζίκια στα συνορα Αναπαυσεως με Ανω Βριλησσια και τωρα για λιγο στο Μαρουσι....στη γειτονια μου Μελισσια τιποτε ακομη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

10 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

35.7 αγγιξε η Καλλιθεα,τωρα αδερφια μου καλα,αρχιζουν τα ωραια...

Εγω να πηζω στη δουλεια να κουβαλω κιβωτια,χωρις κλιματισμο,μου βγαινουν τα συκωτια..

Η δυσφορια φτανει στο θεο τελειωνει η κλεψυδρα,στο νου μου ερχεται ξανα η ομορφη Ελπιδα..

Τοτε που χιονισε πολυ και το στρωσε στο κεντρο,παναθεμα την τη δουλεια ψαχνω σκια απο δεντρο...

Απλωνω τη κορμαρα μου λιγο να ξαποστασω και απο την ζεστη την πολλη μου ρχεται να ξερασω...

Α ρε και να χα αδεια να ημουν παραλια,36 ρε και σημερα να παω στην Ηλεια...

Οσο και να την κραζω σθεναρα την καιρικη τη φαση,η Ελλαδαρα μας τα σπαει σε ολακερη τη πλαση..

Δειτε τις δυο τις φωτο απο τη Βορεια Ελλαδα,η μια με καταιγιδα και η αλλη με λιακαδα...

Η μια Θεσσαλονικη προχθες αργα το βραδυ και η αλλη στη Χαλκιδικη με θαλασσα σαν χαδι!!!

 

357075115_10160629907435340_5577915759121001549_n (2).jpg

357034357_3561676924110389_3681249250340706914_n.jpg

εγώ ψηφίζω οι αναφορές του Σάκη από δω και πέρα να έχουν μόνο τέτοια μορφή...

στους 33 περιπου τώρα στο Γαλάτσι αλλά έχει ένα αεράκι που κραταει το αιρκο κλειστό 

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός βρε Γιώργο? 😅Απλά συννεφάκια είναι καλοκαίριου, ούτε καν καλά καλά αναπτύξεις .

 

Και ασταθειονέφη εχει καμποσα από ΔΒΔ κι επεκτεινονται κσι λιγα "καλοκαιρινα"!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...